Zavrieť

Porady

REOP pomoc pri vyvlastneni.

Dobry den, checl by som Vas poprosit o radu, ako mam postupovat. V dedictstve som zdedil pozemny, ktore su momentalne sucastou ROEP, ktora je uz v procese. Dedicstvo som nadobudol v roku 2006 a dane pozemny neboli napisane v ziadosti do ROEP. Momentalne ma komisia ROEP ignoruje a dosiahol som len to, ze pri kazdom rozhodnuti, mi zohladnia moj podiel v pozemnkoch "su aj rozhodnutia, ktore mi dokonca neboli dorucene". Chcem dosiahnut, aby zdedene pozemnky boli mojim vlastnictvom, kedze mam na ne pravo a cudzi ludia si ich napisali do ROEP. Ako mam postupovat dalej ? Mozem zaslat ziadost na komsiu, kde si budem narokovat o svoje vlastnictvo ? Je to vobec mozne ? Alebo ako by som mal postupovat ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Predovšetkým si uvedom, že pre zápis pozemkov na meno neplatia pravidlá, ktoré si postavíš ty, ale, ktoré určuje zákon a listiny. Ak to stojí za tie pozemky a ich hodnotu, tak zober na kataster niekoho, kto sa vyzná, nech ti zistí stav, ktorý svedčí v prospech iného nie pre teba. Najlepšie nejakého geodeta, je ich plno v každom okrese. Nebude to za darmo. Potom postupuj podľa jeho rád. Ak je ROEP v procese, tak ešte stále bude možnosť zasiahnuť do neho pripomienkami. Ale tie musia byť kvalifikovane zostavené. Inak ťa odfajčia jednou odpoveďou a tá už bude konečná. Podľa takého opisu, ako si dal tu ti nikto neporadí, stav veci treba zistiť spoľahlivejšie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jolik77 Dobry den, dakujem za radu. Je mi jasne , ze to nebude jednoduche, ale doteraz, mi nikto nevedel poradit, co dalej. Od ROEP komisie doslo k viacerym pochybeniam, ktore sa daju napadnut. Skusim to teda priamo cez geodeta, co ma danu vec na starosti a uvidime.
    branislavp Dávaj si pozor, geodet-kataster -kedysi spolukolegovia..Veľmi ťažko Ti poradiť,. lebo Tvoja otázka je nezrozumitená. Ak máš vlastníctvo, nik Ti ho nemôže zobrať, žiadna komisia.
    jolik77 Dobry Den, moja konkretna otazka je , ci je mozne este ziadat pozemky, ktore som zdedil ? Skusim opisat stav. ROEP zacala myslim v '91, pozemky som ja zdedil v 2006, ale nebola poslana ziadna ziadost o pozemky. Jedna sa o cca 30 pozemkov v ktorych mam podiel a je na nich 8 pravoplatnych vlastnikov, ale o pozemky si narokuje 8 vlastnikov z toho 4 povodny"svoje" a 4 uplne cudzi "narokuju si o nase pozemky" a nemaju na pozemky, ani pravo. Kedze osoba po ktorej som pozemnky zdedil, bola v pokrocilom veku, netusila o niecom takom , ako je ROEP, cize si nepoziadala o pozemky, ktore aj podla katastra pripadali im, "cize z tych 30 pozemkov bolo predtym, ako dostali podiel, bolo 10 kokretne ich" a man ako vlastnika ROEP komisia ignorovala, az kym som nenapadol rozhodnutia, ktore boli zamiatnute, kedze v nich aspon neuplatnili moj narok na podiel"vydali ich 1/1" a momentalne som zistil, ze po tomto pripade, mi dokonca prestali rozhodnitia posielat, aby som ich nahodov nenapadol. Sazil som sa prejst ROEP zakon, ale tot su asi uz otazky na ludi co maju v tom skusenost. Dakujem
    branislavp Nerozumiem tvojmu príspevku. KOmisia nemá právo niekomu brať pozemky, a rozhodnúť tomu, komu nepatria. Ak máš dôkazné listiny, že si vlastník, tak si prever na www.katasterportal.sk, či ich máš aj tak napísané. Ak nie, tak potom konaj, ale nie na týchto úradoch, ale na prokuratúre, ale musíš v tom mať jasno.
    jolik77 Dobry den, ako pisem, na Slovenskuje vsetko mozne, a komisia je skorumpovana na cele so starostom, cize je tazko od nych nieco dostat a spolocne so SPU, ktory dokonca dokaze vystavit dve pravoplatne rozhodnutia pod tym istym cislo a datumom a oba potvrdene, kde mi v jednom zachovali podiel a v druhom nie. Kedze som to napadol a prokurator to zrusil, tak bolo velek halo ako som si to dovolil. Skratka, pokial na uradoch budu neschopni ludia, ktori su dosadeny , len stranov, nikdy to tu nebude normalne....ale dakujem za radu. Ja som skor chcel zistit, ci je mozne cely snuru zrusit a nech sa prejednava este raz, od zaciatku...?
      zbaliť

    REOP pomoc pri vyvlastneni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.