Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok 18 r.

Dobrý deň !
Náš syn bol uznaný na 60% za invalida, 16.4.2015 mal 18 rokov, je študent na špeciálnej škole ( v júni 2016 - končí školu ), v júni 2015 sme boli pri posudkovej lekárke, kde po uznaní tých spomínaných 60%, boli zaslané dokumenty na schválenie ID do Blavy ( zatiaľ rozhodnutie nemáme ) - to sú základné informácie. Moje otázky:

1. Ako sa dá zvýšiť OMB ( dobrovoľné poistenie 1 deň,alebo 1 rok ? samozrejme z maxim. vyrov. základu , prípadne sa to už teraz neoplatí ? )

2. Máme počkať na rozhodnutie o priznaní a výške ID a až potom požiadať ?

3. Požiadať spätne o ID z mladosti, až keď bude mať 21 rokov ?

Poprosím poradiť najlepší postup ( nemusí ísť postupne podľa mojich otázok ), pretože chceme ako rodičia postarať sa o syna ( nie je sebestačný, potrebuje celodennú starostlivosť ), v prípade ak by sa nám niečo prihodilo, aby syn neskončil medzi bezdomovcami, pretože nebude mať na ústav, opatrovateľku, a aby sme si nič v budúcnosti nevyčítali, že sme neurobili nič pre jeho ( už aj tak zlú ) budúcnosť.

Za odpoveď veľmi pekne ďakujem !
veronikasad ak sa niekto bude čudovať kde zmizli komentáre - tak som to spôsobila ja. Zmazala som svoj prvý komentár a stratili sa všetky ostatné. Aj tak pre zadávatela naše rady neboli žiadnym prínosom ...
Consultix A ajtak je to duplicitna otazka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Invalidný dôchodok 18 r.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.