Zavrieť

Porady

Prečerpaná dovolenka a sociálne a zdravotné poistenie

Dobrý deň,

mal by som otázku ohľadom prečerpanej dovolenky pri ukončení pracovného pomeru. Zamestnanec si prečerpal dovolenku o 1 deň. Otázkou je, či sa prečerpaná dovolenka odrátava z hrubej mzdy, alebo z čistej mzdy. Lebo podľa mojich skúseností z predchádzajúcich období sa prečerpaná dovolenka odrátavala z čistej mzdy. Teraz som však našiel na jednej stránke, ktorá publikovala článok ohľadom prečerpanej dovolenky,: "vymeriavací základ na platenie poistného na sociálne poistenie je suma príjmu zo závislej činnosti zamestnanca, znížená o náhradu mzdy za dovolenku, na ktorú zamestnanec stratil nárok, najmenej však na hodnotu 0,00 EUR. "
Skúšal som nájsť aj usmernenie, ktoré malo byť vydané sociálnou poisťovňou na začiatku februára tohto roku, ale nenašiel som.

Za odpovede som vám vopred vďačný.

Prajem vám pekný zvyšok leta.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad stanviosko SP rieši len odvody, nerieši náhradu mzdy, ktorú vyplatil zamestnávatel a v zmysle ZP je zamestnanec povinný vrátiť.
veronikasad V akom mzdovom SW robíš ? Idem asi písať do Krosu, nech v rámci tipov urobia vzorový príklad so zložkami mzdy , aby bolo dodržané usmernenie zo SP aj Zákonník práce.
musicman89 robíme v Pohode. je to ďalšia otázka ako sa to dá spraviť v SW
veronikasad volaj infolinku POHODy, v našom SW (OLYMP) to zatial asi nevyriešili...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prečerpaná dovolenka a sociálne a zdravotné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.