Zavrieť

Porady

Platca DPH v roku 2014 kúpil pozemky /zastavané plochy a nádvoria/ + výrobnú halu. Predaj fyzickej osobe bude bez DPH alebo s DPH?

Platca DPH v roku 2014 kúpil pozemky /zastavané plochy a nádvoria/ + výrobnú halu. Suma bola bez DPH - nákupná. Predaj fyzickej osobe bude bez DPH alebo s DPH? Viete mi napísať ak tak paragraf ktorý o tom hovorí? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele veď presne to nechápem, že ten par 69 ods 12 sa odvoláva na 38, keď v 38-mičke je napísané, že je to oslobodené, ak od kolaudácie prešlo 5 rokov. Ale potom je tam tá veta, že "platiteľ sa môže rozhodnúť, že dodanie uvedenej nehnutelnosti nebude oslobodené od dane." To mám chápať tak, že ak predávajúci a kupujúci je platiteľ dph , tak príjemca musí túto kúpu samozdaniť a predávajúci vystaví FA bez DPH. Ale ak Predávajúci je platca DPH a kupujúci Fyzická osoba, čiže nie je platca DPH, tak predávajú na základe zmluvy alebo FA vystaví sumu bez DPH? A nemusí sa to samozdaniť? Alebo ak sa podľa vety: "platiteľ sa môže rozhodnúť, že dodanie uvedenej nehnutelnosti nebude oslobodené od dane." tak predávajúci vystaví FA s DPH?
    Chrusťa tak veru. no potom treba prípadne si pozrieť ešte jeden pekný §54 úprava dane odpočítanej pri investičnom majetku/ak sa to na vás ovšem vzťahuje/. Ale vy ak ste to kupovali bez DPH a predávate to ďalej osobe bez DPH, tak nie je čo tam špekulovať a uplatníte §38 oslobodenie, ak od prvej kolaudácie prešlo viac ako 5 rokov.
    kuravesele My sme to obstarali v roku 2014 bez DPH od fyzickej osoby, tak z toho mi vychádza, že ten par. 54 pre nás neplatí, keďže tam nebola odpočítaná DPH...? Čiže podľa mňa vystavíme zmluvu alebo FA bez DPH tejto fyzickej osobe a iné neriešime? Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte...ďakujem
    Consultix Ten dodatok, ze prenajimatel sa moze rozhodnut, ze dodanie nebude oslobodene je tam z dovodu koeficientu. Mohlo by sa stat, ze nehnutelnost doda bez DPH a tym si dost vyrazne ovplyvni koeficient. Z rovnakeho dovodu je tato moznost aj pri najme v odseku 5 par 38, podla ktoreho vela prenajimatelov, platcov DPH nechce prenajimat najomcom neplatcom bez DPH, lebo tym by celkom skodovali na koeficiente.
      zbaliť

    Platca DPH v roku 2014 kúpil pozemky /zastavané plochy a nádvoria/ + výrobnú halu. Predaj fyzickej osobe bude bez DPH alebo s DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.