Zavrieť

Porady

Prečo zvoní domáci zvonček sám od seba?

Už nejakú dobu sledujem v domácnosti zvláštny jav. Asi tak 2-3 x do týždňa zvonček zazvoní sám od seba, niekedy iba raz inokedy aj 3x za sebou. Je to zvláštne, lebo zazvoní a vonku niet nikoho, keby, že áno tak pes by určite zaštekal aj keby to bol člen rodiny. Zvonček sa skladá z 3 časti. 1 je tlačidlo uchytené na bráničke a 2x zvonček zapnutý do elektrickej siete. Krátkodobý výpadok elektrického prúdu môžem predbežne vylúčiť, pretože pri vyp. a nasledovnom zap. el. prúdu zvonček vydá iní tón ako pri stlačení tlačidla na bráničke. Za prípadné odpovede a rady ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
misoft "....a vonku niet nikoho....." - je to na 100% isté? Možno nejaký duch sa chodí "zabávať".....
mathiasss Pozeral som všetke časti Paranormal Activity ale duchov sa nebojím. No nejaké vysvetlenie musí existovať.
misoft Tak sa pozri do tlačítka.... možno dochádza k občasnému kontaktu - stačí i zvýšená vlhkosť....
vlado 33 Alebo použi klepátko, ja takto opravujem neposlušne veci. Raz som mal zvonček z USSR, tiež zvonil kedy chcel. Jak som mu jednu urval, v momente prestal. Na druhý deň som kúpil Československý, možno ide dodnes.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Neviem aký máte zvonček... ale toto som našla jednom návode...

    Bezdrôtový domový zvonček

    Ak bude zvonček sám od seba zvoniť, bez toho, že by niekto stláčal tlačidlo, prípadne ak má niekto v susedstve rovnaký zvonček zakúpený skôr ako Vy, pristúpte ku zmene kódov.
    mathiasss Zvonček má značku emos ale presne neviem ktorý tip. Skúsim tie kódy zmeniť. Uvidím či to pomôže.
    Kabaka123 tak skús a potom a daj vedieť ako to dopadlo...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 alebo elektrický skrat...
    mathiasss Zvláštnosťou je aj to, že pri nechcenom zvonení zvoní iba jeden zo zvončekov a to zvonček, ktorý je bližšie k bráničke. Ten druhý je ticho. A pri normálnom zvonení zvonia oba zvončeky naraz. Tlačidlo na bráničke je určený na vonkajšie použitie, čiže podľa mňa musí mať nejaké tesnenie. Tlačidlo je napájané maličkou tužkovou batériou.
    Kabaka123 zavolaj elektrikára a budeš mať jasnejšie....takto to budú všetko len dohady....
    mathiasss Len pre zvonček elektrikára určite volať nebudem. To si radšej kúpim nový zvonček. Ale ešte nemám otestovanú alternatívu so zmenením kódov.
    mareko Možno si zvonením kráti dlhú chvíľu ten váš pes
    mathiasss Keď to zoberieme logicky tak pri skrate z vlhkosti by odoslaný signál prešiel aj do druhého zvončeka. Lenže prečo ten druhý pri nechcenom zvonení nezvoní?
    KoxXxo asi preto že ten ktorý zvoní, je bližšie k susedovmu zvončeku s rovnakým kódom, ta ňe?
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    bezdrôtové zvončeky sú háklivé na diaľkové ovládania, mobily, vysielačky a pod. Emos je blbá Čína, nefunguje od nich kopa vecí...

    Prečo zvoní domáci zvonček sám od seba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.