Zavrieť

Porady

Náhrada nákladov spojených s uplatnením a vymáhaním pokuty na Slovensku?

Prisiel mi "pozdrav" od advokatskej kancelarie Strelák & Petkov - vyzva na zaplatenie pokuty za dialnicu v Madarsku.
Pokuta OK, tu neriesim, ale je tam navyse ciastka 40,- € (co je cca 84 % z vysky pokuty) pri ktorej sa uvadza ze mi vznikla povinnost zaplatit nahradu nakladov spojenych s uplatnenim a vymahanim pokuty na Slovensku!
Je mozne pozadovat tuto ciastku ked sa jedna o pokutu (ktoru nemam problem zaplatit), ktoru som dostal ako obcan, nie firma? A podotykam, ze toto je prva vyzva na zaplatenie pokuty, nic mi priamo z Madarska neprislo a nic som neodignoroval.
Naposledy upravil RS180 : 22.08.15 at 12:43
4 komentárov     zbaliť
Iveta0604 Dobry vecer,viete mi napisat,ako to dopadlo..dnes som obdrzala podobne pozdravy,...chcela by som vediet,ako ste to poriesili. Dakujem za odpoved.
marianavra Dobry den, tiez mi prisiel "pozdrav" od Petkov a kol. Je tu, prosim, niekto, kto to riesil? Platili ste aj tych 40 eur dotycnej AK? Alebo ste platili len pokutu?
dendabenda8 Aj mne prisli pozdravy - rovno 2, za cestu tam aj spat. My sme znamku zaplatenu mali, ale pri nahadzovani do systemu sa nam asi neprepol tabulator, a tak sme do jedneho okienka nechtiac zadali XX123XXFORD, co uz malo byt v dalsom priecinku. Takze napriek zaplateniu niekomu chyba zdravy rozum a vymaha od nas 2x88 € za banalitu. Ja zaplatim dialnicnej, aj ked 90€ je mega palka, kedze sme 10 € za tyzdnovu znamku uz platili. Ale vydieracom ani cent. Nemam na zaklade čoho..
bartmo89 Prosim pridajte sa do FB skupiny “Petkov- podvod” https://www.facebook.com/groups/6078695645493900/?ref=share
Snazime sa vyhladat a spojit ludi, ktori maju skusenosti s advokatskou kancelariou Petkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xatan je offline (nepripojený) xatan

    konatel xatan
    Zdravím všetkých zúčastnených,



    no práve si čítam list z menovanej AK a píšem im odpoveď. Mne dokonca prišla akože druhá výzva, kde si pán Petkov naúčtoval už 70€ poplatok za vymáhanie a pokutu aj so sankciou z omeškania! Vraj som nereagoval na prvú výzvu, ktorú som samozrejme nikdy nevidel. A ani sa neunúval priložiť do svojho listu kópiu priebehu doručovania tej prvej výzvy. Takže ho posielam do prdele s jeho argumentáciou o fikcii náhradného doručovania, ktoré vraj nastalo podľa nejakého §7/A ods. 6 Nariadenia o poplatkoch. Neviem aké nariadenie má chlapec na mysli, ale dúfam, že nie maďarské? Tak ho upozorňujem, že naša firma ako slovenský subjekt spadá v doručovaní pod právne predpisy OSP a Správny poriadok SR, kde tiež nie je také jednoduché použiť, či zneužiť inštitút fikcie náhradného doručenia o čom hovorí nejeden rozsudok NS SR. Až si splní a zdokladuje 4 kumulatívne podmienky tohto inštitútu, potom môže použiť náhradné doručovanie.

    Tak isto ho vyzývam, aby mi deklaroval, ako prišiel k takému poplatku svojho advokátskeho právneho úkonu podľa vyhlášky č. 655/2004 Z.z. ktorá určuje odmeny advokátov.

    To čo toto znamená, čo je toto za nového výpalníka na slovenskej scéne. Tiež ma v diskusii zaujali informácie o nezákonnom pochybnom získavaní osobných informácii touto AK. Prečo by si mala maďarská správa ciest najímať takýchto *********, prečo neposiela pokuty rovno majiteľovi, či držiteľovi auta ako to robia napr. rakúšania? No najviac ma vytočil záver listu, kde sa vyhráža súdom, čo isto musí vedieť *******, že tam by dostal dobrú po čumáku od sudcu(samozrejme, pokiaľ by tie jeho spory neriešil jeho finančne spriaznený sudca).
    Naposledy upravil Richard : 27.04.16 at 14:05

    juman je offline (nepripojený) juman

    juman
    Zaplatil som len pokutu podľa inštrukcií na stránke maďarskej mýtnej spoločnosti. V poznámke som uviedol Identifikačné čislo veci (uvedené na hore na papieri) a ŠPZ + poznamka uvedena na webe. Vozidlo kategorie D1. Právnikom som poslal email, že nemajú právo na náhradu voči fyzickej osobe, zatiaľ sa neozvali (platil som v júli 2017).

    http://toll-charge.hu/articles/article/excess-charge

    Information for transfer of excess charge
    Name of account holder and account number: National Toll Payment Services Plc
    Account number: 10402142-49555557-57541179
    For international wire transfers: KERESKEDELMI ÉS HITELBANK
    IBAN: HU58 10402142-49555557-57541179
    SWIFT: OKHBHUHB
    Code of cost bearer: OUR / BEN
    In the comments box:
    the word ”Pótdíj” (excess charge),
    the serial number of the report taken during the inspection or the identification code of the payment notice in the event of an electronic inspection, date of inspection,
    toll category (D1, B2).
    lucifuk75 Zdravím Juman,
    Chcem sa spýtať, či sa ti ešte znova ozvali z AK alebo priamo z HU.
    Mne prišla výzva z AK včera poštou ako zásielka s doručenkou. Pritom som si elektronicky uhradila mýtny poplatok na maďarské diaľnice 2 dni pred odchodom na dovolenku pre kategóriu D1, keďže v aute máme 7 sedačiek a na ďalšiu sedačku ani nie je príprava na inštaláciu. Pri telefonovaní s AK mi bolo povedané, že keďže v tech. preukaze máme počet miest pre tento typ vozidla 8, mala som si zakúpiť známku pre D2. Zohľadnenie mojej úhrady za D1 vo výške 4780 Ft nepripadá do úvahy, t.j. musím uhradiť celú sankčnú sadzbu 14875 Ft (základná pre D2 je 9560 Ft) no a samozrejme poplatok 40 Eur za vymáhanie AK. Preplatenie viac ako trojnásobok – pri tom som na tom horšie, ako keby som nebola uhradila nič!!!!! To je logika.... Odpíš, prosím, či malo zmysel uhradiť len priamo Maďarom dlh na mýte. O ďalšie zvyšovanie výdavkov nemám záujem. Vďaka

    alias313 je offline (nepripojený) alias313

    alias313
    Zdravím, aj nám prišiel daný pozdrav od menovanej AK. Tiež za diaľničnú známku. Lehota na zaplatenie podľa nich je 60 dní...Naťahujem sa s nimi už vyše mesiaca. Netuším odkiaľ majú osobné údaje, nakoľko po kontaktovaní PZ oni im nie sú oprávnení poskytovať údaje o vlastníkovi vozidla na základe ŠPZ. Ale dočítala som sa niekde, že daná AK si vyžiada tieto údaje na súde bez toho, aby o tom vedela druhá strana. Stále sa oháňajú ich úžerníckym poplatkom. Ok, nemám problém zaplatiť pokutu, ale im odmietam platiť čokoľvek. Prečo by som mala platiť pokutu + poplatok im na účet...Posledný mail od nich ma tak vytočil, že až....Posledne som im písala, aby mi doručili rozhodnutie o uložení pokuty za neuhradenie diaľničnej známky udelenú správnym orgánom MR. Takýto postup realizuje aj diaľničná spoločnosť v Maďarsku, tedasvojim maďarským občanom doručí rozhodnutie o uložení pokuty. Ak maďarskýužívateľ diaľnic zaplatí pokutu v 30 dňovej lehote, neúčtujú mu žiadneadministratívne poplatky. Tento istý princíp musí platiť aj voči vodičomcudzincom. Ak cudzinec spácha v Maďarsku takýto priestupok,diaľničná spoločnosť v Maďarsku by mala aj tomuto cudzincovi doručiťrozhodnutie o uložení pokuty za priestupok. Veď obdobné rozhodnutiavystavujú a doručujú občanom SR rakúske aj nemecké orgány. Nám nič neprišlo z maďarskej strany, len výzva od AK.Samozrejme, nikdy mi neodpíšu nič k veci, len samé ... paragrafy a bu bu bu keď nezaplatím...Takže odpísali mi posledne-Citujem :"Sankčný poplatok ste mali možnosť uhradiť okamžite (alebo kedykoľvek do doručenia výzvy) ako k tomuto neoprávnenému použitiu došlo a to bez povinnosti nahrádzať náklady. Lehota 60-dní je právnym predpisom stanovená len za tým účelom a s tým právnym následkom, že zaplatením pokuty v tejto lehote odvrátite zvýšenie sadzby pokuty priamo zo zákona na takmer 4-násobok pôvodnej základnej sadzby."
    Čiže z tohto vyplýva, ak by som sa chcela vyhnúť poplatku od AK, mala som si pokutu za neoprávnené použitie diaľnice zaplatiť predtým, ako mi prišla výzva od AK. Samozrejme, pokuta z Maďarskej strany mi doručená nebola...Pretože maď. diaľničná spoločnosť si nevie na základe ŠPZ nájsť osobné údaje vodiča ŠPZ, preto na to ruka v ruke používa menovanú AK, ktorá má z toho samozrejme biznis.

    Netuším teda, ako postupovať ďalej, či to zaplatím, či nie..Podľa známeho na to nemajú nárok,dokonca by vraj pohoreli aj na súde, ak by k tomu z ich strany došlo. Ale či je to naozaj tak, to neviem. Jeden právnik povie tak, druhý tak.Ale pravda je, že som totálne nahnevaná...

    Ak teda budete mať k tomu niekto nové info, radu,prípadne sa nejak spojiť, som tomu otvorená.
    Iveta0604 Dobry vecer,mozete mi poradit,mam podobny problem..len dnes som nasla tuto PORADU a registrovaLA SOM SA,ABY SOM BOLA V OBRAZE OHLADOM tohoto problemu. Za kazde info vopred dakujem,

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Buď rád, že je to len 40 EUR a nie viac. Zaplať a nešpekuluj. Neviem, ktorý maďarský orgán ti pokutu udelil, ale s niekým na Slovensku musí spolupracovať pri vymáhaní, aby zistili, kto bol majiteľom auta (asi si nemal zaplatený poplatok, alebo si prekročil rýchlosť).
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    RS180 Upresnim, pokuta je za nezaplatenu dialnicnu znamku (co respektujem, ako som pisal v povodnom prispevku).
    K pokute je NAVYSE suma 40,- €, ktora je oznacena ako nahrada nakladov spojenych s uplatnenim a vymahanim pokuty na Slovensku.
    Pokial viem, tak madarska policia si moze udaje vyziadat, alebo skontrolovat na slovensku a nasledne mi poslat pokutu. Takze preco je do toho zapojena ta advokatska kancelaria a chcu po mne nejaky poplatok, ktory pri vymahani pokuty cez policiu nie je pripustny neviem.
    A preto som sa opytal na rady a skusenosti tu. Tvoja odpoved a rada "Zaplat a nespekuluj" je teda nie moc napomocna.
    Chobot Pýtal si si radu, ja som ti poradil, aby si zaplatil. Nemienim ti tu robiť právny rozbor prípadu. Ako na priloženom linku od Peggnky vidíš, sdvokátska kancelária je splnomocnená na vymáhanie pokuty na Slovensku. Diaľničná spoločnosť nemá zastúpenie ani právnu pôsobnosť na Slovenskul tak preto poverila iný subjekt, ktorý si oprávnene účtuje aj trovy. Aj pri exekúcii musíš zaplatiť trovy exekútora.

    Ale ak nechceš, neplať. Však si ťa podajú na súde. A budeš to mať drahšie.

    Známy dostal v AT za zlé parkovanie pozdrav za stierač. Tiež sa ma pýtal, či to má zaplatiť. Zaplatili sme to cez internetbanking, v opačnom prípade by to tiež vymáhali cez nejakú spoločnosť. Ty si mal tú smolu, že ti za stierač nemohli dať lístok.

    Ešte stále máš pocit, že moja rada, aby si zaplatil nie je nápomocná? Myslíš, že ti niekto poradí, ako sa pokute vyhnúť?
    buchač Chlapec má asi problém zaplatiť ako fyzická osoba...keby dostal pokutu ako firma, tak to by bolo iné.

    Lebo fyzická osoba si nemôže dať do nákladov to, čo si zadrie podnikateľ - firma...
    RS180 Nikde nepisem, ze sa chcem vyhnut pokute,nikde nepisem,ze sa tomu chcem vyhnut.
    Pytam sa na ten poplatok. Za co je???
    Ja som nic zaplatit neodmietol,ani neignoroval.
    Verim,ze tychto listov sa objavi viac,uz som cosi zachytil,tak ak niekto s tym ma skusenost a riesil/riesi to,tak budem rad za info.
    Este raz,NERIESIM tu, ci pokutu zaplatit alebo nie.
    Riesim to,ako je mozne,ze pri prvej vyzve na zaplatenie pokuty mi uctuju poplatok za vymahanie.
    Ked ti pride pokuta z Rakuska,tak priamo od policie a platis pokutu,v ziadnom pripade nie poplatok za vymahanie.
    buchač Boooože....

    Šak sa interesuj v tej právnickej firme...
    Alebo


    misoft RS180 - ty si fakt zadubený.... Niekto musel pracovať, aby od teba tú pokutu vymohol, to treba zaplatiť.
    Ako príklad uvediem mierené na teba: sused tvoj ti odkáže, že XY mu dlhuje 40€, ale býva 100km ďaleko a teba poverí, aby si tých 40€ od neho vybral. Ale sused chce len tých 40€, viacej ti nič nedá. Ty sadneš na autobus, do vlaku, do auta a pôjdeš 200km tam a späť, aby si tých 40€ vybral. Budeš si cestovné platiť zo svojho? Asi ťažko - sused ti to nepreplatí. Takže kto to zaplatí? No predsa ten hriešnik! LOGIKA (v tvojom prípade asi chýba)!
    etika RS180 nič si z toho nerob! Niektorí tu píšu ako trollovia advokátskeho kanclu a poradiť ti jedine môžu, aby si zaplatil! Logické!
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Advokátska kancelária ,ktorá ti zaslala "pozdrav",má splnomocnenie na vymáhanie týchto pokút: http://www.strelak-petkov.sk/informacie/
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jk57 a je to splnomocnenie po pravnej stranke v poriadku? je mozne na zaklade tejto plnej moci takto postupovat ako dotycna kancela ? riadime sa nasimi zakonmi ako postupivat v pripade vymahnia pohladavky , ak nejaka vznikla, nie madarskymi
    Peggynka Právny základ
    Hlava VI Lisabonskej zmluvy, konkrétne článok 91 ZFEÚ:
    g.Cezhraničné presadzovanie práva pri porušení bezpečnosti cestnej premávky
    jk57 a je nezaplatenie nejakého poplatku za diaľnicu nejaké užívanie cesty porušením bezpečnosti cestnej premávky?
    Peggynka Bavíme sa ešte o diaľniciach? Lebo otázku si nezadal
    jk57 no vsak pisal o dialnicnej znamke za dialnicu v madarsku, tato diskusia je o tom. a dole je komentar, co si aj ja myslim, ze tu vznika narok prevadzkovatelovi dialnice na zaplatenie poplatku za jej uzivanie. takze je to nejake majetkove pravo prevadzkovatela? alebo je to porusenie bezpecnosti cestnej premavky? dialnicna znamka. a nemal moznost zaplatit pokutu na mieste. nik sa tu neprie o prave na zaplatenie poplatku za uzivanie dialnice, otazka znela, ci sposob akym sa postupovalo pri uplatneni si naroku na zaplatenie "pokuty" je ok
      zbaliť

    jk57 je offline (nepripojený) jk57

    jk57
    no mne sa tak zda, ze tych vymahacsky fyriem je na SR pozehnane. mozno by bolo vhodne vyziadat si rozpis tych nakladov, ktore boli ucelne vynalozene na tzv. "vymahanie" vo vyske 40 eur. ja si myslim ze vymahanie poladavky nastupuje v pripade, ak sa neplni dobrovolne na zaklade vyzvy na plnenie. v tomto konkretnom pripade clovek ani nemusi vediet, ze mal nejaku povinnost a ze mu bola ulozena pokuta, az kym mu nepride "pozdrav" od vymahacskej fyrmi. takze ja by som zaplatil iba pokutu na zaklade nejakeho uradneho rozhodnutia - relevantneho dokladu o ulozenipokuty a nic navyse.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    A nie je to náhodou tak, že okamihom, kedy sa začne používať diaľnica, vzniká prevádzkovateľovi nárok na zaplatenie poplatku. Ak tento poplatok zaplatený nie je vzniká pohľadávka. Novelou Obchodného zákonníka bolo ustanovené, že veriteľ má nárok na PAUŠÁLNU náhradu spojenú s uplatnením pohľadávky. A keďže je to paušálna náhrada, netreba ju nijako preukazovať a keďže jej výška je stanovená Nariadením vlády SR na sumu 40,- €, ani jej výšku netreba nijako preukazovať. A keďže podľa ObchZ na jej úhradu VZNIKÁ nárok, veriteľ napr. podľa FR SR nemá fakultatívnu možnosť tento nárok neuplatniť.
    jk57 novelou obchodneho? a ked je ten pan co tu dal prispevok obcan a nie podnikatel? tak preco podla obchodneho ztakonnika. a on chce zaplatit pokutu, lenze dostal iba prve upovedomenie, ze nejaka pokuta tu je.

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Smernicou 2011/82/EÚ z 25. októbra 2011, ktorou sa zjednodušuje cezhraničná výmena informácií o deliktoch na úseku bezpečnosti cestnej premávky, sa zavádza postup výmeny informácií medzi národnými kontaktnými miestami prostredníctvom siete na výmenu elektronických údajov. Týmto spôsobom umožní identifikácia vozidiel a ich majiteľov, ktorí sú podozriví z porušenia pravidiel cestnej premávky v členskom štáte, ktorý nie je štátom registrácie vozidla, kontaktnému miestu tejto krajiny vykonať automatizované vyhľadávanie. Oznámenie o porušení pravidiel cestnej premávky zašle správny orgánu štátu, v ktorom k porušeniu došlo, držiteľovi osvedčenia o evidencii s cieľom informovať ho o podrobnostiach porušenia predpisov, výške finančnej pokuty, ktorú má uhradiť, o postupe pri platbe, ako aj o opravných prostriedkoch. Smernicou sa zaručuje jednotné uplatňovanie sankcií pre vodičov, ktorí nie sú rezidentmi daného členského štátu, za sériu porušení pravidiel (prekročenie rýchlosti, nepoužitie bezpečnostných pásov alebo prilby, nezastavenie na červený svetelný signál, jazda v opitosti alebo pod vplyvom omamných látok, nedovolená jazda v jazdnom pruhu a zakázané použitie mobilného telefónu počas jazdy), pričom sa zaručuje ochrana osobných údajov.

    Podla vyssie napisaneho, nema spravny organ narok na zaplatenie svojich nakladov spojenych so zaslatim informacie drzitelovi osvedcenia o evidencii s informaciou o podrobnostiach porusenia predpisov a vyske financnej pokuty a postupe pri platbe. Nejde o vymahanie pokuty, ale o zaslatie informacie o nej. Byt na Vasom mieste, zaplatim podla zaslatych informacii pokutu s jasnym vyznacenim platby, ze ide o platbu pokuty a nie poplatku advokatskej kancelarii. Nevidim pravny dovod na platenie neucelne vynalozenej sumy zo strany madarskeho organu, ked pouzitie posty by bolo ucelnejsie.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    RS180 Ak by niekoho zaujímalo čosi bližšie k tomuto vymáhaniu.
    Pátral som ako sa vôbec može hocikto aj hocaká AK dostať len podľa ŠPZ k osobným údajom majiteľa vozidla a údajom o vozidle samotnom.
    Keďže Maďarská diaľničná spoločnosť si tento priestupok nemôže cezhranične vrámci EU vymáhať, teda nemôže sa dostať do našej policajnej databázy vozidiel a pokuty posielať priamo, tak sa spriahla s vyššie uvedenou AK.
    Maďari im dodajú ŠPZ vozidiel ktoré si nafotili, AK tiež nemôže priamo žiadať Prezídium policajného zboru o poskytnutie osobných údajov len na základe ŠPZ,
    tak AK z Bratislavy podá žiadosť na okresnom súde v Trnave o "poskytnutie údajov na základe začatia predbežného zmierovacieho konania". AK dodá na súd excelovskú tabuľku kde sú všetky nafotené ŠPZ a žiada do tejto tabuľky doplniť podľa ŠPZ osobné údaje majiteľov vozidiel, ktorí su v tej žiadosti uvádzaní ako "odporcovia".
    Súd okamžite pošle žiadosť, kde "žiada OBRATOM, resp. najneskôr v lehote 10 dní, o poskytnutie údajov z evidenicie vozidiel o odporcoch a ich vozidlách", na Prezídium PZ, ktoré im tieto údaje poskytne. Súd v TT bez vodomia dotknutých osôb - majiteľov áut (odporcov) vydá ich osobné údaje advokátskej kancelárii Strelák & Petkov a AK následne "vymáha" od týchto ľudí pokutu, ktorú im nikto nikdy riadne neudelil a prirazí si k tomu výpalné vo výške 40,- eur, resp. 70,- eur, ak prvú výzvu nezaplatia v lehote 30 dní.
    Takže takto nejako sa dostanú tie listy s pokutami k majiteľom áut.
    Neveril som, že je takéto niečo možné, ale sme na Slovensku a naozaj JE TO MOŽNÉ. Ak sa chcete teda dostať k hocakému majiteľovi auta a údajom o ňom a jeho aute, tak legálny postup je popísaný vyššie.
    Časový priebeh tejto "akcie":
    súd v TT podáva žiadosť na Prezídium PZ - 21. 7. 2015
    žiadosť prijatá na PPZ - 28. 7. 2015
    PPZ posiela údaje o "odporcoch" súdu v TT - 29. 7. 2015
    AK Strelák & Petkov rozposiela listy majiteľom áut - 14. 8. 2015
    Takže celý proces trval asi 3 týždne, od podania žiadosti o poskytnutie údajov až po rozoslanie listov s vymáhaním pokút kanceláriou Strelák & Petkov.

    Keď som toto zistil, tak som okamžite žiadal súd v TT o vysvetlenie - ako je možné, že moje osobné údaje poskytli bez môjho vedomia tretej osobe (AK Strelák & Petkov) a informáciu aké konania sú, bez môjho vedomia, na súde v TT voči mojej osobe vedené.
    Súd v TT mi poslal vyjadrenie, citujem: "Okresný súd v Trnave v právnej veci XXX Nemzeti Utdijfizetesi Szolgaltato Zrt. c/a Držitelia motorových vozidiel s evidenčnými číslami o zaplatenie poplatku za použitie spoplatnených ciest, Vám oznamuje, že konanie sp. zn. XXX je právoplatne skončené. V súvislosti s týmto konaním súd postupoval v súlade s ustanovením Občianskeho súdneho poriadku za účelom zistenia okruhu účastníkov konania a ich označenia dopytom na Prezídium PZ."
    - toto je teda odpoveď na moje otázky, takto teda funguje tento štát, naše súdy a takto sa v tejto republike chránia osobné údaje občanov!!!
    Časový priebeh mojej požiadavky na súd v TT:
    podanie mojej žiadosti o vysvetlenie na súd v TT - 20. 10. 2015
    odoslanie odpovede zo súdu v TT - 23. 11. 2015
    Takže súdu trvalo poslať nič nehovoriace vyjadrenie čosi vyše mesiaca, naopak, advokátskej kancelárii poskytli údaje o držiteľoch motorových vozidiel prakticky obratom, na počkanie.

    Ak toto niekomu pomôže, tak budem len rád. Úsudok je na vás. Ak je nás viac, o čom nepochybujem, tak by sme sa možno mohli spojiť a spoločne proti tomuto bojovať. Niečo som už zachytil aj v médiách, v TV Joj bola reportáž presne o tomto vymáhačskom liste v televíznych novinách, tiež sa tam vyjadrovali odborníci v zmysle, že ten poplatok nie je v poriadku…

    Ak máte niekto skúsenosti a chcete sa s nimi podeliť, tak buď sem, alebo mi napíšte súkromnú správu.
    arizona No,zaujimave...
    buchač arizona (Dnes 13:03) No,zaujimave...
    ===============================

    Ani nie...ALE nepitvám plačka ...
    ----------------------------------------------

    ZAUJÍMAVEJŠIE je niečo iné.
    Zaujímavé je to, že som ešte NIKDY nepostrehol, aby naši policajti zmákli nejakého TIRáka a niekde mu auto zavreli do doby, pokiaľ nebude pokuta zaplatená.

    Lebo takéto onačiny sa bežne robia v tom vyspelom zahraničí.
    ...a to nie sú kydy, to je kuwa realita...na nete je toho plno...a môj synátor má už tiež niečo na TIRákoch odjazdené, vedel by o tom rozprávať.
    profesional Ukážkové zneužitie práva. Zneužitie práva nepožíva právnu ochranu. AK simulovala právny úkon, ktorý trpel nedostatkom prejavu pohnútky vôle. A teda dôkaz o vlastnïkovi či držiteľovi motorového vozidla bol nezákonne získaný a nemôže naň byť v ďalšom konaní braný ohľad. Zároveň by na AK mala byť podaná žaloba na ochranu osobnosti a zdržania sa konania. Šanca na úspech by bola u každého značná.
    M.Miro ahoj, akosi nakoniec postupoval? mas uz nejaky výsledok?
    medarka2017 zdravím RS180 - smiem sa spýtať ako to nakoniec dopadlo? Ja som minulý týždeň dostala podobný list - vraj za neuhradeni parkovného v Chorvátsku pred 2 rokmi - parkovné s pokutou 14,17 €, potom + náklady spojené s vymáhaním v HR - 29,69 € + náklady spojené s vymáhaním na SK - 43,-€, spolu: 86,86 € Pritom som sa o tejto pokute dozvedela len z uvedeného listu. Nikto mi ju predtým nedal. Som povinná zaplatiť akési "vymáhanie" ?
    xatan to je síce pekná smernica, ale tá nerieši takýto prípad. Smernica ma jasne taxatívne vymedzené priestupky na báze bezpečnosti cestnej premávky, ktoré sa majú touto smernicou riešiť.
      zbaliť
    Ahoj RS180, na tých správach som bola ja. Mám skúsenosti s menovanou AK. Ak chces, napíš mi. Nakolko sa tu nevyznám, odpoved mi bude dlhšie trvať.
    misoft Tu sa radí verejne!
    kristina78 ahoj evazkomarna. vieš mi napísať ako si postupovala pri vymáhaní admi. poplatku adv. kancelárie?
    Ďakujem. Kristína Kn

    pet77 je offline (nepripojený) pet77

    pet77
    Tiez som dostal dop. list s rovnakym znenim od menovanej adv. kanc .a tak isto sa nechcem vyhnut pokute ale robit biznis slov. advokatom sa mi vobec nepaci.

    juditha je offline (nepripojený) juditha

    juditha
    R 180

    Prosím Vás o informáciu ako to ďalej s tými pokutami vyvíja

    Po precitaní Vašich príspevkov poslala 87 eur p. Petrovi na nim uvedenú adresu na dobierku s doručenkou – zatiaľ po 30 dňoch oznámenie o prevzatí, event. vrátenie peniaz nemám.

    Považujem na nevhodne reflektovať na nejaký výhražný zdrap papieru s prekladom Nariadení z krajiny ktorej nie som občanom. No a ešte som bolo by vhodne aby tieto ľudia uvádzali slovenským občanom slovenské zákony – vyhrážajú sudom – a kto mňa bude s súdiť SK?? HU??
    Samozrejme zneužívanie osobných údajov.. .., titulovanie odporcov sudu.. a td.je oveľa vážnejšie veci .. avšak pravdepodobne harašenie toho pana Petrova sa pokračuje...a nič sa nedeje
    Ďakujem juditha
    ahoj evazkomarna. vieš mi napísať ako si postupovala pri vymáhaní admi. poplatku adv. kancelárie?
    Ďakujem. Kristína Kn

    nrgsm je offline (nepripojený) nrgsm

    nrgsm
    Zdravim,

    tiez mi prisiel dopis od uvedenej AK. Pokutu a ani odmenu som nezaplatil,tak cakam co dalej.

    Osobne si myslim ze nemaju ziadny narok,kedze neprebehlo ziadne konanie a ani nikto nikde mi ziadnu pokutu neudelil.

    Ako ste s tym dopadli vy?
    M.Miro zdravim, mas uz nejaku reakciu?
    No a ja som dostala dnes žltý lístok priamo z HU. Som ešte nevybrala poštu, no bolo to tiež za diaľničnú, kedže som omylom prešla z neplatenej na platenú cestu. Tak som zvedavá čo mi poslali. Dostal už niekto list priamo z HU? Myslím pozdrav od policajtov
    Tiez by som chcel taky kseft. Ctrl-C Ctrl-V udaje od policie do databazy. Ctrl-C Ctrl-V udaje z databazy do formulara. Vytlacit, zabalit, hodit do posty a peniaze sa len tak sypu.

    cali007 je offline (nepripojený) cali007

    cali007
    Mam len otazku, ci je sanca uspiet, ked sa clovek brani proti vymozeniu pokuty, alebo si len zvysuje ucet. (Pozical som auto, clovek omylom vosiel na dialnicu a hned dalsim vyjazdom vysiel a teraz je dlhodobo v zahranici (a to este ma uraz, tj nemocnica)) Tak ze cakam ze nieco sa moze udiat. Dakujem za reakciu.
    Zdravim vsetkych ktorym prisla vyzva na zaplatenie sankcneho poplatku od spominanej AK. Ako ste postupovali?

    Zaplatili ste len zakladnu sadzbu pokuty v € (14875 HUF), alebo celkovu pohaldavku takmer 90 € zahrunujucu aj nahradu nakladov AK (40 €)?

    Alebo ste dokonca objavili nejaku skutocnost, ktora by znemoznovala AK narokovanie si na nahradu nakaldov, ci dokonca samotnej pokuty? Resp. je niekto v sudnom spore v predmetnej zalezitosti s danou AK? Dakujem.

    PETRS je offline (nepripojený) PETRS

    PETRS
    Mňa prístup maďarskej NÚSZ, poťažmo AK Petkov&Co zaráža a mrzí ešte viac.


    V novembri 2016 som omylom (zlým odbočením na kruhovom objazde) vošiel v Budapešti na spoplatnený úsek maďarskej diaľnice a hneď najbližším možným výjazdom som diaľnicu opustil. Ešte v tento deň som ale zakúpil mesačnú "diaľničnú známku", diaľnicu som v ten deň už viac nepoužil. Takže spoločnosti NÚSZ nevznikla žiadna finančná škoda a z mojej strany sa nejednalo o úmyselné konanie - použiť diaľnicu bez úhrady poplatku. Cúvanie na diaľničnom privádzači po zistení nesprávneho odobočenia (ešte pred vjazdom na diaľnicu) mi nepripadalo bezpečné, skôr naopak...
    Napriek tomu mi v júni 2017 prišla z AK výzva na úhradu zvýšeného poplatku, vrátane právnych trov - spolu 88,19 EUR. Obratom som napísal odvolanie s vysvetlením situácie, ktoré však NÚSZ neakceptovala. Z dôvodu nenavyšovania pohľadávky som požadovanú sumu v 30-dňovej lehote uhradil s poznámkou, že uhradenie sumy neznamená môj súhlas s vyrúbeným sankčným poplatkom a požiadal som NÚSZ prostredníctvom AK o opätovné prehodnotenie zamietavého stanoviska. Dnes mi prišla odpoveď, že moje námietky nemôže NÚSZ akceptovať a poplatok za použitie diaľnice musí byť za každých okolností uhradený vopred.


    V mojom prípade som zaplatil za jedno použitie diaľnice 2x - prvý krát vo forme riadneho mesačného poplatku, druhý krát zvýšenú sadzbu plus 40 eurové výpalné AK.


    Takže pokiaľ má niekto skúsenosti s obranou proti takémuto jednaniu AK a spoločnosti NÚSZ, podľa mňa hraničiaceho s dobrými mravmi, budem rád za každú radu. Prípadne pokiaľ už existuje daaká žaloba proti takémuto konaniu, rád sa pridám. Možno by stálo za zváženie riešiť túto problematiku aj na úrovni EU inštitúcií - lebo v tomto prípade oproti občanom Maďarska prichádza k diskriminácii občanov iných členských štátov - tak ako tu už bolo v predchádzajúcich príspevkoch písané - občan Maďarska dostane výzvu na úhradu sankčného poplatku bez výpalného (trov právneho zastúpenia).
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.