Zavrieť

Porady

Náhrada nákladov spojených s uplatnením a vymáhaním pokuty na Slovensku?

Prisiel mi "pozdrav" od advokatskej kancelarie Strelák & Petkov - vyzva na zaplatenie pokuty za dialnicu v Madarsku.
Pokuta OK, tu neriesim, ale je tam navyse ciastka 40,- € (co je cca 84 % z vysky pokuty) pri ktorej sa uvadza ze mi vznikla povinnost zaplatit nahradu nakladov spojenych s uplatnenim a vymahanim pokuty na Slovensku!
Je mozne pozadovat tuto ciastku ked sa jedna o pokutu (ktoru nemam problem zaplatit), ktoru som dostal ako obcan, nie firma? A podotykam, ze toto je prva vyzva na zaplatenie pokuty, nic mi priamo z Madarska neprislo a nic som neodignoroval.
Naposledy upravil RS180 : 22.08.15 at 11:43
4 komentárov     zbaliť
Iveta0604 Dobry vecer,viete mi napisat,ako to dopadlo..dnes som obdrzala podobne pozdravy,...chcela by som vediet,ako ste to poriesili. Dakujem za odpoved.
marianavra Dobry den, tiez mi prisiel "pozdrav" od Petkov a kol. Je tu, prosim, niekto, kto to riesil? Platili ste aj tych 40 eur dotycnej AK? Alebo ste platili len pokutu?
dendabenda8 Aj mne prisli pozdravy - rovno 2, za cestu tam aj spat. My sme znamku zaplatenu mali, ale pri nahadzovani do systemu sa nam asi neprepol tabulator, a tak sme do jedneho okienka nechtiac zadali XX123XXFORD, co uz malo byt v dalsom priecinku. Takze napriek zaplateniu niekomu chyba zdravy rozum a vymaha od nas 2x88 € za banalitu. Ja zaplatim dialnicnej, aj ked 90€ je mega palka, kedze sme 10 € za tyzdnovu znamku uz platili. Ale vydieracom ani cent. Nemam na zaklade čoho..
bartmo89 Prosim pridajte sa do FB skupiny “Petkov- podvod” https://www.facebook.com/groups/6078695645493900/?ref=share
Snazime sa vyhladat a spojit ludi, ktori maju skusenosti s advokatskou kancelariou Petkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    etika je offline (nepripojený) etika

    etika
    Zdravím všetkých, ktorí sa nenechávajú zastrašovať inštitútmi, orgánmi a inými mocou opojenými jednotlivcami. Som za hromadné podniknutie právnych krokov, aby sa predišlo takémuto ukážkovému parazitovaniu na ochrane osobných údajov. Väzby medzi sudcom a pánom Petkovom musia byť veľmi plodné obojstranne. Ukážkové.

    Chcela by som upresniť veľmi dôležitý fakt. Hlava VI Lisabonskej zmluvy, konkrétne článok 91 ZFEÚ:
    g.Cezhraničné presadzovanie práva pri porušení bezpečnosti cestnej premávky.

    Nejde o porušenie bezpečnosti cestnej premávky!

    To by riešila polícia a nie ďialničná spoločnosť! Ide o úplne inú kávu a o obyčajné prastaré zastrašovanie. Skrývajú svoje nelegitímne kroky za právnickú hantýrku, aby sa ľudia cítili sprostí, zľakli sa a platili. Prosím nenechajte sa zastrašovať! Najprv musia konať v súlade so zákonom ONI a až potom môžu vztýčiť právny prst na občanov.

    Lenže my žijeme v štáte, kde je to presne ako v tomto prípade. Tí zhora sú NEDOTKNUTEĽNÍ a robia si beztrestne čo chcú a my zdola cvakáme a ešte sa im aj ospravedlníme ak treba!
    Prosím konajme spoločne a zmeňme to!
    Tiez mi dosiel list od tychto parchantov. Pokutu nemam problem zaplatit...nebolo to chtiac ale ok, odrbal som sa. Ale tych 40EURo..to ma teda celkom hneva.
    Vymyslel som aj sposob ako ich vytrolovat. Zadal som si do internetbankingu trvaly prikaz a budem im kazdy mesiac posielat jeden cent. A boh ich chran ak mi to automaticky nevratia, lebo si to budem vymahat cez svoju pravnicku kancelariu. Ked nic ine aspon budu mat naklady s uctovnictvom a robotu navyse. Odporucam to iste spravit aj ostatnym na ktorych sa prizivili.
    bartmo89 Prosim pridajte sa do FB skupiny “Petkov - podvod”https://www.facebook.com/groups/6078...900/?ref=share
    Snazim sa vyhladat a spojit ludi, ktori maju skusenost s advokatskou kancelariou Petkov.
    romana147 toto bude nejaký duch
    - dal príspevok asi po 4 rokoch
    - dal ho PRESNE o polnoci = (Dnes 00:00)

    robogs je offline (nepripojený) robogs

    robogs
    ahojte, v septembri 2017 ma cvakli na diaľnici v maďarsku .... ja vôbec neviem či som kupoval alebo nie známku..... zvyčajne kupujem ak používam dialnicu...ale mohlo sa stať..
    prišila aj foto
    prišiel mi list od Petkov Co. s.r.o. pokuta 23.89 a 40,- euro poplatok
    veľa tu diskutujete ale nik nepovedal exaktne či platiť alebo nie...ak nie či má uvedená spoločnosť nejaké právo vymáhať peniaze... č
    alebo ako hovoríte...spravia ,, bububu,, a kto sa zľakne zaplatí....
    dik za reakciu

    robogs je offline (nepripojený) robogs

    robogs
    nazdar..a komu to platiť? tej AK Petkov?
    inak som si pozeral výpisy z účtu a cestou tam ..čo bolo 13teho som na čerpačke MOL platil cca 7,30 lenže neviem za čo?
    tak to by ma mali cvaknúť aj 13teho..lebo to som taktiež šiel po dialnici....
    čo vy na to?

    diadiu je offline (nepripojený) diadiu

    diadiu
    Dobry den,

    mne tiez dnes prisla pokuta o zaplateni pokuty za mad.dialn.znamku a + 40euro AK. Zaplatila som len poplatok 47.39eur na uvedeny ucet, ale poplatok som im nezaplatila. Na sude by takisto neuspeli. Neuvadzaju absolutne zaco konkretne je tych 40eur a odkial zobrali taku sumu.

    diadiu je offline (nepripojený) diadiu

    diadiu
    EvazKomarna by mohla dat odpoved verejne ako to dopadlo. Ta, ktora bola v televizii v roku 2015. Kazdy tu pise, ze dostal pokutu, a ze ju zaplatil, ale nik nepise ako to dopadlo s poplatkom o nezaplateni AK.
    Zaplatili ste ho? Toto je pre nad dolezita odpoved.

    kn23 je offline (nepripojený) kn23

    kn23
    Dobrý...poprosil by som Evu z Kn ,aby napísala ako dopadla...či zaplatila Ak ,ak nie tak že co sa dialo dalej...Dakujem.

    25mima je offline (nepripojený) 25mima

    25mima
    Ahojte, tiez nam bol doruceny pozdrav od AK, my sme dialnicnu znamku zakupili, ale pri kupe sme nespravne uviedli statny znak vozidla, kedze motorove vozidlo prenajimame v CZ. Uz mesiac si dopisujeme a argumentujeme, ze dialnicna znamka bola riadne a vcas zakupena. Za chybu chcu 4,69 EUR, to zaplatim, ale zaujima ma, ci zaplatit AK nahradu nakladov vo vyske 40,- EUR. Dakujem.

    archia je offline (nepripojený) archia

    archia
    Neplaťte nič. Keby bola smernica prijatá aj tak platí len odo dňa jej prijatia a nie retrospektívne aj roky dozadu!!! Aj my sme dnes dostali pozdrav od ominóznej AK.

    Tu je Vyjadrenie ministra Érseka k danej problematike dňa 9.2.2018.

    Maďarsku doteraz vymáhali pokuty od cudzincov, ktorí nezaplatili diaľničnú známku, cez advokátsku kanceláriu na Slovensku. „Zastavili to, pretože prišli na to, že je to protiprávne týmto spôsobom vymáhať pokuty od našich vodičov, ktorí v Maďarsku nezaplatili. Od začiatku som tvrdil, že nie je to v poriadku, získavali k ešpezetkám áut mená, ktorým vyrubili dosť veľké pokuty,“ povedal minister s tým, že to treba vyriešiť na úrovni EÚ.

    Érsek vyzval europoslancov za SR pomôcť pri schválení smernice

    Na hraničných diaľničných priechodoch bolo vlani vykonaných päťsto kontrol vozidiel. „V spolupráci s ministrom vnútra tlačím na to, lebo už vieme, na ktorých priechodoch je najväčší únik. Vyzval som ho, aby sme ešte posilnili kontrolu, aby nebolo to, že vyberáme pokuty len od slovenských vodičov,“ uviedol Érsek. „Nemôžeme ich (vodičov) zadržať na hraniciach, musia prejsť určitý úsek cesty, kde mali možnosť odbočiť z diaľnice,“ dodal.

    Minister dopravy zároveň vyzval všetkých slovenských europoslancov, aby napomohli pri presadení uvedenej smernice v Európskom parlamente. „Potrebujem pomoc, aby to čo najrýchlejšie prešlo, aby sme na Slovensku nepokutovali len našich vodičov, ale mohli sme pokutovať všetkých tých, ktorí u nás priestupok spravia,“ uzavrel Érsek.

    Škripek popiera, že by zdržiaval prijatie dokumentu

    Europoslanec Branislav Škripek odmietol, že by akýmkoľvek spôsobom zdržiaval prijatie spomínaného dokumentu v Európskom parlamente. Potvrdil, že stredu komunikoval s kolegom europoslancom Nagyom o Návrhu stanoviska k prepracovanému zneniu Interoperability elektronických cestných mýtnych systémov a uľahčení cezhraničnej výmeny informácií o nezaplatenom cestnom mýte v EÚ a o svojich pozmeňujúcich návrhoch k vyberaniu mýta od zahraničných vodičov.

    „Upozornil ma na nepresné vyjadrenia, ktoré som tam mal. Aj na základe týchto skutočností som pozmeňujúce návrhy upravil. Nehlasovalo sa však o nich a nikomu sa žiadna ujma nestala. O týchto návrhoch sa bude hlasovať pravdepodobne na konci marca vo výbore pre občianske slobody a spravodlivosť. Preto je predčasné robiť závery o tom ako bude celý dokument vyzerať,“ uviedol Škripek.

    Je však rád konštruktívnej kritike a spoločnej práci europoslancov v prospech občanov SR. „Ubezpečujem, že je v mojom záujme, aby sme v EP prijímali kvalitnú legislatívu v prospech Slovenska a jej občanov. Mrzia ma preto zbytočné mediálne výstupy. Verím, že v budúcnosti sa im vyhneme a budeme ešte viac spolupracovať v EP v prospech a dobro občanov,“ uzavrel Škripek.

    archia je offline (nepripojený) archia

    archia
    Maďarsku doteraz vymáhali pokuty od cudzincov, ktorí nezaplatili diaľničnú známku, cez advokátsku kanceláriu na Slovensku. „Zastavili to, pretože prišli na to, že je to protiprávne týmto spôsobom vymáhať pokuty od našich vodičov, ktorí v Maďarsku nezaplatili. Od začiatku som tvrdil, že nie je to v poriadku, získavali k ešpezetkám áut mená, ktorým vyrubili dosť veľké pokuty,“ povedal minister s tým, že to treba vyriešiť na úrovni EÚ.

    Érsek vyzval europoslancov za SR pomôcť pri schválení smernice
    Na hraničných diaľničných priechodoch bolo vlani vykonaných päťsto kontrol vozidiel. „V spolupráci s ministrom vnútra tlačím na to, lebo už vieme, na ktorých priechodoch je najväčší únik. Vyzval som ho, aby sme ešte posilnili kontrolu, aby nebolo to, že vyberáme pokuty len od slovenských vodičov,“ uviedol Érsek. „Nemôžeme ich (vodičov) zadržať na hraniciach, musia prejsť určitý úsek cesty, kde mali možnosť odbočiť z diaľnice,“ dodal.
    Minister dopravy zároveň vyzval všetkých slovenských europoslancov, aby napomohli pri presadení uvedenej smernice v Európskom parlamente. „Potrebujem pomoc, aby to čo najrýchlejšie prešlo, aby sme na Slovensku nepokutovali len našich vodičov, ale mohli sme pokutovať všetkých tých, ktorí u nás priestupok spravia,“ uzavrel Érsek.

    zo dňa 7.1.2018 Ak aj bola smernica prijatá neplatí spätne.. Ak to neplatí pre cudzincov na SK tak neplatí ani pre Slovákov v HU. My sme si kúpili známku ale namiesto D1 sme zakúpili M vlani v júni.. Dnes nám poslali výzvu z AK. Nezaplatíme.

    Kruzitko je offline (nepripojený) Kruzitko

    Kruzitko
    Tiež mi prišiel pozdrav ... Sygic ma posla po M1 a už som nechcel cuvať. Našiel som zaujímavý článok : https://spotrebitelskecentrum.sk/inf...ty-v-madarsku/
    Pokutu zaplatim, ale p.Petkov nech si nechá prejsť chuť. Minulý rok premlela jeho firmička okolo 360 000 € čo je asi 4500 pokút
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Mal si sa zastavit na prvej pumpe a kupit znamku, vyslo by ta to asi na tretinu oproti pokute.
    Sygic ta poslal ... preco si si nepozrel trasu vopred?
    Kruzitko Navigácia občas prepočítava trasu, zišiel som z dialnice na prvom výjazde. V Maďarsku ak vkročíš na dialnicu napr. 12:00 a na pumpe zaplatíš dialničný poplatok 12:01, aj tak ti príde pokuta
    vicktor Ano, pride vyzva na pokutu, ale ty budes argumentovat dokladom o zakupeni znamky a oni to uznaju.
      zbaliť

    redbolt je offline (nepripojený) redbolt

    redbolt
    zdravim vsetkych. Tiez som dostal list od kanc, Petkov. Nakolko viem madarsky telefonicky som kontaktoval Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. Dali mi cislo uctu a zaplatil som prevodom. Po mesiaci som ich znovu kontaktoval a potvrdili mi, ze ich strany je to v poriadku a z ich strany je to uzavrete. Advokatovi som nezaplatil nic, nakolko nie som jeho klient, uvidim ci sa ozvu.
    bartmo89 Prosim pridajte sa do FB skupiny “Petkov - podvod”https://www.facebook.com/groups/6078695645493900/?ref=share
    Snazim sa vyhladat a spojit ludi, ktori maju skusenost s advokatskou kancelariou Petkov.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    kolega v minuly mesiac riesil pokutu z HU. Papier mu prisiel pramo z HU cca 3tyzdne po priestupku, zaplatit sa da priamo HungarošFizlošom na webe kartou https://kozigbirsag.police.hu/Fine/Index

    edit: upresnujem, ze dostal pokutu za rychlost.
    Naposledy upravil jelalim : 12.05.19 at 16:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.