Zavrieť

Porady

Výpoved par,63 od.b)ako dostat odstupné.

Dnes som dostala výpoved ako nadbytočná.Od 1.9 mi plinie 2 mesacná doba.ale vo výpovedi nemam napisane odstupné.Mám naň nárok ked som vo firme 3.5 roka ako mám postupovat aby som ho dostala .Dá sa napisat neako žiadosť alebo niečo aby som to dostala .Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do výpovede sa nárokna odstupné neuvádza. Nárok vyplýva zo zákona. Nemusíš robiť nič, len riadne chodiť do práce, aby v priebehu plynutia výpovednej doby nebol dôvod na okamžité ukončenie prac.pomeru z dôlodu porušenia pracovnej disciplíny.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bebikamt A ešte sa chcem opýtat mam nárok na neaký čas .....myslim 2 hod na hladanie iného zamestnania a musí mi to zamestnavateľ umožniť .či je to jeho dobra vôla?a ešte zamestnavateľ mi nechcel uznať celodenku od zubara mal na to nárok?dakujem pekne
    veronikasad Bola si celý deň u zubára = vyšetrenie trvalo celý deň ? Máš na priepustke uvedený odchod z ambulancie ?
    veronikasad i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.
    bebikamt Bola som na trhaní odchod nemam napísany len mi zubarka napisala celodenné ošetrenie.....hadam nemusím zamestnavatelovi výsvetlovat že po bolestivo. Zakroku som išla domov či?
    veronikasad Nárok zo ZP na celodennú náhradu nemáš, aj keď to bolo bolestivé. Len na čas strávený u lekára + cesta do práce. Ostatné obdobie si musíš nadpracovať, zobrať dovolenku, alebo nepl. volno. Zamestnávatel postupuje v súlade so ZP.
    bebikamt A este kolko mam nárok na odtupne 1 alebo 2 mesiace?
    Tweety Jednomesačné.
    Tweety nekončí dohodou
    bebikamt Tak som z toho jelen ...1 alebo 2 kefd som tam pracovala 3,5 roka a .a je to 63 od1 b)
    Tweety 1
    bebikamt Dakujem pekne všetkým na poradakov sa dá spoľahnút dik dik
      zbaliť

    Výpoved par,63 od.b)ako dostat odstupné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.