Zavrieť

Porady

Služobná cesta cez víkend a náhradné voľno

Náši zamestnanci chodia na služobné cesty aj cez víkend. Za tieto dni im patrí náhradné voľno (prípadne príplatky) aj cestovné náhrady (stravné, ubytovanie...)?
A ako je to s nadčasmi (pracovná doba je od 7,30 do 16,00 ale on je na služovnej ceste napr. do 23,00 hodín)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Melinda
    Náši zamestnanci chodia na služobné cesty aj cez víkend. Za tieto dni im patrí náhradné voľno (prípadne príplatky) aj cestovné náhrady (stravné, ubytovanie...)?
    A ako je to s nadčasmi (pracovná doba je od 7,30 do 16,00 ale on je na služovnej ceste napr. do 23,00 hodín)?
    Toto sa už viackrát rozoberalo. Bližšie pozri tu:

    http://www.porada.sk/t8723-sluobn-ce...rca-nadas.html

    a tu:

    http://www.porada.sk/t19788-pracovny...nej-ceste.html

    a ak aj potom bude mať nejasnosti, tak sa pýtaj.

    Mase22 je offline (nepripojený) Mase22

    Mase22
    Srdečne Vás všetkých zdravím.
    Prípad:
    Môj pracovný čas je od 8.00 do 16.00 hod. O 17.00 hod som nastúpil na pracovnú cestu a vrátil som sa o 23.00 hod. a zamestnávateľ mi vyplatil stravné 89,-. Je však správne ked mi zároveň na ďalší mesiac stiahne jeden stravný lístok?
    Naposledy upravil Mase22 : 01.06.06 at 18:21

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mase22
    Srdečne Vás všetkých zdravím.
    Prípad:
    Môj pracovný čas je od 8.00 do 16.00 hod. O 17.00 hod som nastúpil na pracovnú cestu a vrátil som sa o 23.00 hod. a zamestnávateľ mi vyplatil stravné 89,-. Je však správne ked mi zároveň na ďalší mesiac stiahne jeden stravný lístok?
    Nie, máš nárok na stravný lístok aj na ted deň, lebo si odpracoval najmenej 4 hodiny.

    Ak si v práci minimálne 4 hodiny a potom ideš na služobnú cestu, tak máš nárok na oboje - stravný lístok aj stravné podľa zákona o cest. náhradách.

    Služobná cesta cez víkend a náhradné voľno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.