Zavrieť

Porady

Ako môžem niekoho vysťahovat z domu,ked som mu zrušila trvalý pobyt a dobrovolne nechce odíst

zumiz

zumiz je offline (nepripojený) zumiz

zumiz
S dcérou bývam v dome priatela,neviem s nou poradit,je agresívna,robi nam všetkym zo života peklo.V marci mala 18,študuje,a ked som na ňu zavolala policiu,povedali,že tu je zabývaná,že ju nemôžem odstahovat.Mám ešte mladšiu dcéru,ktorá kvôli nej odišla k môjmu ex,lebo sa jej bojí...s priatelom máme 4-roč.syna o ktorého mám strach.Dceru ma v starostlivosti môj ex,ale odmieta sa k nemu nastahovat.Čo mám robiť?Dakujem za každú radu.
misoft @zumiz - píšeš - bývam v dome priateľa.... teda nie si majiteľkou domu. Takže ani nemôžeš niekomu zrušiť trvalý pobyt. To môže jedine vlastník/majiteľ!
zumiz Ano,priatel zrusil,vymenil zamok,volal políciu,tvrdili,ze ju nemôze vystahovať,jedine súdom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zumiz Už sme skúsali všetko-psichologa,psichiatra........mala aj soc.kuratorku-do 18 rokov,nič nepomohlo.zacala kradnut z domu peniaze,ex,starkemu,babke........tisícky€,trval í pobyt jej zrušil priatel,vymenil zámok a volal policiu,ktorý tvrdili,že je tu zabývana,že ju nemôze vyhodit..vraj jedine súdom
    ivka70 To je co za pojem zabyvana?
    Naco volal on policiu?
    To mu ju policajti nanutili pustit do domu?
    Najblizsieho bezdomovca u neho nechceli ubytovat?
    Nerozumiem, o co by sa mal sudit?
    Ma ona s nim najomnu zmluvu, prispieva na byvanie?
    buchač zumiz (Dnes 16:10) Už sme skúsali všetko-psichologa,psichiatra
    ==============================

...a už jej aj niekto skúsil pridrbať ???

Pochybujem....
    ivka70 Skusila by som napriklad odniest jej veci k otcovi, vymenit zamky a odist (na tyzden niekam na dovolenku).
    Ak by skusila za ten cas dostat sa do domu nasilim, tak trestne oznamenie ....
    Katy a R nuž tak to je veru vážne - a do školy chodí riadne? .. treba skúsiť postup (od milana) PS3 - už má 18, hádam už aj trošku rozumu ..
    Nie každé dieťa sa vie vysporiadať s rozvodom rodičov
    arizona Buchy,100bodovy suhlas.
    Katy a R juraj, ja si myslím, že už vyskúšali - len dakedy to neskutočne zhorší situáciu ( ale každé dieťa je iné)
    zumiz Keby som odišla a vymenila zamky,rozbila by cely dom,rozvedena som už dlho,ale ona je problemová od malička,už v škôlke bola zla...ale je velmi prefíkana,falošna,dokonca aj múdra,uči sa na samé 1111,do školy chodí malokedy,ale všetky hod.má ospravedlnené,zoženie si stale ospravedlnenku
    misoft Rozbila? Nuž o to ľahšie pre teba - poškodzovanie cudzieho majetku - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300#p215
    §215 = 1 rok, ak bude ods.2 tak = 6 mes. až 3 roky.
    §218 = 1-2 roky
    Uvidí sa, či bude prefíkaná, až jej toto prokurátor prečíta a sudca odklepne.... ani samé jednotky jej nepomôžu.
      zbaliť
    ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
    Ty ju nemozes odstahovat, ale tvoj priatel moze.
    Staci zbalit kufre a postavit ich pred dom a vymenit zamok.

Ona nema z jeho domom nic spolocne, ani policia nemoze jeho nutit, aby ju u seba ubytovaval.
    zumiz Vymeni zámok,volal políciu,tvrdilu,že je tu zabývana,ze ju nemôze vyhodit,jedine sudom...zrušil jej aj trvaly pobyt
    misoft Blbosť od polície - zákon pojem zabývanie NEPOZNÁ. Pozná len trvalý pobyt a prechodný pobyt. Okrem toho - ak nie je jej otcom, nemá ani povinnosť ju tam "držať" - je pre neho úplne cudzia osoba.
    Zavolať ešte raz políciu (on) a nahlásiť neoprávnené vniknutie a užívanie cudzieho majetku.
    Ak by sa opäť oháňali tým smiešnym pojmom, nech citujú presný paragraf presného zákona. Inak - podať podnet na Inšpekciu MV - príslušníci PZ konajú v ropore so zákonom - nútia majiteľa nehnuteľnosti ubytovať cudziu osobu - niekedy sa to volá i zneužitie právomoci verejného činiteľa.
    A keď to chcú súdne - podať na 18-ročnú pipku TO.
    lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Vylúčený člen lacotinka
    Aj vydedukované fakty :
    - zumiz býva u priateľa
    - má s ním syna
    - zumiz má aj 18r. dcéru
    - nerozumie si s ňou
    - býva s ňou,hoci ju súd zveril otcovi = ex
    - zumiz má aj druhú dcéru
    - tá je zverená jej
    - ale kvôli nezverenej odišla zverená k otcovi = ex
    (treba dúfať, že ex je ex = ten istý )
    - a nezverená nechce odísť.
    PS1
    Síce nerozumiem prečo mala nezverená trvalý pobyt (inak by jej nemala čo zrušiť) u priateľa - zumiz
    PS2
    osemnástka je asi frustrovaná :
    zverená otcovi
    asi zle bolo
    odišla potom k materi
    asi im zle robila, lebo
    tá ju teraz vyhadzuje

PS3
    Jediný pokus :
    1 vydýchať sa
    2 nespomenúť minulosť
    3 sadnúť si spolu
    4 vecne sa porozprávať
    čo / koho / ako tlačí
    čo / kto / ako si predstavuje

PS4
    Ak niektorá z nich poruší niečo z 1 až 4 treba sedenie BEZ REČÍ do 5 sekúnd skončiť
    PS5
    Pokus neopakovať, kým obe nebudú mať pocit, že sú na to pripravené !!
    zumiz Dom som prepísala,na priatela,nepomohlo...vymenil zámok,volal políciu,vraj junemôže vyhodit,jedine súdom..Ťaha sa to uz 4 roky,psicholôg,psichiater,soc.kurátor..vyskúsal a som všetko,nepomohlo nič.okradla celú rodinu,ex,starkych...tisíce €,nikto ju už nechce
    lacotinka ťahá sa to už 4 roky = jednoznačné a rázne riešenie malo byť pred 3 rokmi

Ako môžem niekoho vysťahovat z domu,ked som mu zrušila trvalý pobyt a dobrovolne nechce odíst

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.