Zavrieť

Porady

Načo platíme povinne poistenie,keď si nevie poistovňa splniť povinnosť????

Toto je snaď zlý sen!!!!
13.Jula 2015 som mal dopravnú nehodu.v Nitre na svetelnej krizovatke mi nedal pan prednosť(nerešpektoval dopravne značenie čiže išiel na cervenu)podotýkam pan POLICAJT v civile,ktorý sa najskôr zatajil a chcel vinu zvaliť na mňa ale mam svedkov a kamerový zaznam že je vinníkom je on!!!Moje auto Honda CRV (hodnota auta 12 000€) je na totalku škoda 15 000€ podľa odhadcu z KOOOPERATíVI ,ktorý fotil nase auto telefonom (to je super vzbavenie) za sebou som mal vozik ktorý je tiež poškodený a nepoužitelný!!!!!!!
Dnes 3.septembra 2015 este nemame žiadne vyjadrenie od vozika a pritom sa stale tvrdili že do 30dni sa vyjadria na starosti ma vozik nejaka pani Jana Hudakova ,ktorej sa nevieme dovolať!!!!
Za auto nam vyplatili sumu 2 560 € ktoru nam poslali na nas ucet bez pisomneho vyjadrenia(ten prisiel po par dnoch neskor) a nasho suhlasu s touto smiešnou sumou!!!!!!!Samozrejme boli taký ,,milý,,ze nam vrak auta predaju za 4 510 € ale zabudli nam povedať že si mame na svoje naklady zaplatiť originalitu nepojazdneho auta s ktorým nemožme hýbať lebo také maju podmienky!!!!Sme zistili ze originalita by nas vysla 250€ plus 100€odtahovka je to normalne???
A mimochodom nemam ani auto teda mam vrak a ani peniaze teda mam 2560€ co zato kupim???Takže mila poistovna kupim od vas Hondu CRV r.2008 za 2 560 €!
Auto mam na cudzom pozemku kde budem musieť zaplatiť stojne,vozik mam na dvore nepoužitelný a stale platíme zakonnu poistku to čo je aký bordel v tomto štate!!!!!!!ZA co vlastne platíme??!!!
A mimochodom ochota zo strany poistovne je Strašná!!!
Čo mam teraz robiť????!!!!!!!!!!
Žabinka vidím že si rozčúlený do nepríčetnosti, tak ťa nechcem zbytočne dráždiť.. ale, vitaj na slovensku..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    doporučujem ukľudniť sa, a poslať mi súkromnú správu...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Majoooo aka znama fraza Tu som teraz počuval dosť často...
    preboha myslíte, že existuje čarovný univerzálny postup, alebo 3 riadkový návod? omyl. každý má inú situáciu, a pre každého existuje viacero možností odškodnenia. ktorý je optimálny pre Vás? neviem - nie som jasnovidec. Ak poskytnete potrebné podklady a informácie, potom sa dá povedať niečo užitočné. ak vám stačí debata na porade prežijem to.
    preboha "známa fráza" ??? no keď myslíte.....
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    my sme mali podobnú skúsenosť, ale kým to polícia neuzavrela, nedalo sa robiť nič.. neviem ako to funguje teraz, ale asi 5 rokov dozadu sme dostali od kooperatívy hodnotu vraku vypočítanú odhadcom, plus ponuku na odkúpenie vraku zo strany dákej českej firmy, zabezpečila to poisťovňa.. ponuka bola platná asi mesiac, zatiaľ sme hľadali najvýhodnejšie riešenie pre nás, no na nič lepšie sme neprišli, tak sme nakoniec kontaktovali českú firmu.. prišla odťahovka, dostali sme papier o zošrotovaní, odovzdali sme ho aj so značkami na polícii, a až po odhlásení z evidencie sa dala zrušiť poistka.. toto celé trvalo takmer 7 mesiacov.. pochybujem, že za tie roky sa niečo zmenilo.. takže sa nenervuj, k ničomu to nie je dobré..

    mimuša1 je offline (nepripojený) mimuša1

    mimuša1
    Dobrý den, možete byt rád že vám už vyplatili plnenie, ja som mala podobný probnú nehodu , je tomu už 2 mesiace a stále nič, ked sa pýtam v poistovni Koperetíva kde je chyba stále tvrdia že vinník nehody nebol na obhliadke, pritom on má zaznam aj potvrdenie že na obhliadke davno bol. Asi to začnem riešiť cez DAS
    Ingrid Ondruskova No to je poisťovňa!!!, asi u nich nič nefunguje...aspoň sa tak všetci tvária. Hlavná vec, že pán Dajkeš /pokiaľ sa bavíme o Kooper./aj s temperamentnou manželkou sa ceria pravidelne v Smotánke /aspoň to tak bývavalo, dnes tú blbosť už nepozerám/
    misoft Kooperatíva.... strach a hrôza.... autá, byty, majetok, život v nej neopoisťovať..... Najlepšie je - vyhnúť sa jej na 100km...
    Áno, aj takéto praktiky poisťovní sa objavujú na Slovensku. Odškodnenie je naozaj nízke. Túto situáciu by som osobne riešil urgentne a hlavne s nejakým advokátom. V každom prípade tieto praktiky poisťovne Vás majú iba odradiť od domáhania sa Vašich nárokov.

    V tomto prípade Vám asi nepomôže nikto iný ako človek, ktorý vie ako na postup poisťovne. Toto je zdá sa komplikovanejší prípad, ktorý sa pravdepodobne nevyrieši tu na porade.

    Pokiaľ sa takto zachovala poisťovňa tak si vyčleňte poriadnu dávku trpezlivosti a hlavne sa URČITE NENECHAJTE ODRADIŤ. Tým by ste akurát poisťovni potvrdili, že ich nekalé postupy (takéhoto typu) stále majú pre nich zmysel.

    Môžete mi poslať súkromnú správu.

    Načo platíme povinne poistenie,keď si nevie poistovňa splniť povinnosť????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.