Zavrieť

Porady

ako zaplatiť faktúru, ktorá je v CZK z účtu, ktorý je v EUR?

Dobrý deň,


Chcem si objednať produkt z lokálnej firmy v CR, kde cena produktu je vedená iba v CZK a keďže účet mám vedený v EUR(čsob) neviem ako to vyriešiť, ako to zaplatiť a ak by sa dalo čo najekonomickejšie. Na konci objednávky sú na výber uvedené možnosti platby a to buď prevodom na účet alebo dobierkou za ktorú si účtujú 30 CZK. A to pri dobierke neviem či to treba vyplatiť kuriérovi v CZK alebo stačí v EUR.


- myslím si, že najrozumnejšie je to asi cez internetbaking-cezhraničné príkazy, kde si vyberiem CZK menu a zadám sumu. pri tomto type platby si mám aké údaje pýtať od predajcu?


takúto platbu realizujem 1x tak prijímam každé rady za ktoré vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    potrebuješ IBAN, a telefónne číslo na tvoju pobočku aby ti povedali koľko máš dať príkaz na úhradu a kto platí poplatky(pochopiteľne €)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V prvom rade komunikuj s firmou, kde objednavas. Mozno maju ucet napr. vo Fio banke,ci nieco podobne ,kde neplatis ty,ani oni nehorazny poplatok za prevod penazi.

    Oni ti aj povedia, ci je mozne zaplatit kurierovi v eurach. To by si mala najjednoduchsie.

    Pri prevode z tvojho eur-uctu plati aj prijemca,aj ty vysoky poplatok. Napr. vo VUB banke by si platila minimalne 9Eur, cena sa navysuje podla sumy,ktoru platis. V tvojej banke ti povedia, ake si uctuju poplatky za takyto prevod do cudzej meny. Ceny su rozne.
    Myslim, ze aj Zuno banka ma takyto prevod bezplatny,ale nemam osobne overene.

    Ja som nedavno riesila rovnaky problem.Nasla som si osobu, ktora mi zaplatila cez svoj ucet vo FIO banke,ja som jej nasledne poslala sumu v EUR.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ja by som platila dobierkou - kurierovi zaplatis dobierkovu sumu v eurach - na stranke eshopu v obchodnych podmienkach by mali mat info ktora spolocnost dorucuje na SK - tam si zisti v akej mene budes platit.
    Pri prevode do ceskej banky mimo SEPA su poplatky vysoke - over si to v banke.

    ako zaplatiť faktúru, ktorá je v CZK z účtu, ktorý je v EUR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.