Zavrieť

Porady

Podľa čoho súd ukladá dĺžku trestu odňatia slobody čo sa týka neplatenia výživného?

Dobrý deň,priateľ mal podmienku,aj tú porušil a teraz "sedí".Neplatil výživne na základe toho že nemal prácu,čiže ani príjem.Odsúdili ho na rok nepodmienečne,ja si osobne myslím že je to veľa,pretože dlh na výživnom je asi 700eur, pretože keď peniaze mal,tak dal,a keď sa zamestnal sťahoval mu to exekútor z platu. Nevie mi niekto povedať,na základe čoho určuje súd dĺžku trestu?
veronikasad ako dlho neplatil výživné ? Mal stanovené minimálne výživné, alebo vyššiu sumu ?
michaela1234567 stanovené mal 50 eur, neplatil výživné od apríla 2013. V trestnom rozkaze z januara 2015 bola dlžná suma 870 eur,exekútor v máji poslal exekučný príkaz na 1200 eur,priateľ od mája pracoval,exekútorovi bolo odoslané z platu 386 eur,a minulý týždeň som mu odniesla ústričky v hodnote 310 eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neplatenie vyzivneho je tresnym cinom podla par. 207 Trestneho zakona.
    Ten urcuje minimalnu a maximalnu vysku trestru.
    Presne vycislenie podla konkretnych okolnosti urcuje uz sud.

    § 207
    Zanedbanie povinnej výživy
    (1) Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

    (2) Kto sa najmenej tri mesiace v období dvoch rokov úmyselne vyhýba plneniu svojej zákonnej povinnosti vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

    (3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
    a) a vydá oprávnenú osobu do nebezpečenstva núdze,
    b) závažnejším spôsobom konania, alebo
    c) hoci bol v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch za taký čin odsúdený alebo z výkonu trestu odňatia slobody uloženého za taký čin prepustený.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michaela1234567 no tento paragraf poznám,ale niekedy sudcovia dajú aj kratši trest,ma 1.3.b)c).....pričom tomu závažnejšiemu sposobu nerozumiem,aký je to ?
    ivka70 Ak ma trest podla 3 b) a c), tam je 1 rok minimalna sadzba, uz ho predtym za to odsudili?
    michaela1234567 mal podmienku 24 mesiacov,to je všetko, a má vyživovaciu povinnosť na 4 deti,konečne sa zamestnal,mohol aj spatne vsetko splatit a skoncilo to takto...samosudcom,,,jedna veľka chyba,ze v jjanuary sa z nevedomosti neodvolal od rozhodnutia.
    ivka70 ked mal podmienku, ziadne odvolanie by mu nepomohlo. dostal najmenej, kolko dostat mohol.
    takze bud rada, ze len 1 rok.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pre nás dôležité fakty:

    1. mal podmienku
    2. neplatil výživné 2 roky

    Všetky ostatné fakty, ktoré si nám neuviedla, zohľadnil sudca pri stanovení výšky trestu.

    Podľa čoho súd ukladá dĺžku trestu odňatia slobody čo sa týka neplatenia výživného?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.