Zavrieť

Porady

Faktúra za materiál od platcu DPH v ČR bez DPH a k nej JCD.

Dobrý deň,
objednali sme materiál od českej firmy - platcu dph, vystavili nám faktúru bez dph. Ten materiál prišiel priamo od výrobcu - tureckej firmy a na colnici nám vyrubili dph. Jedná sa o samozdanenie alebo o dovoz tovaru?? Materiál sme objednali od českej firmy. Ďakujem.


Prikladám vyjadrenie účtovníka českého dodávateľa:

"Mluvil jsem přes víkend s p. účetním a ten mi říkal, že ohledně DPH by to neměl být ani pro vás problém, v přiznání vykážete platbu DPH na celnici a stát vám DPH vrátí.
Faktura ode mne projde účetnictvím jako normálně - tzn. v přznání bude +/- a opět DPH žádný problém."


Neviem, či sa mýlim, ale asi to bude problém.....český dodávateľ nám poslal faktúru bez DPH a mal by podať súhrnný výkaz. My máme teda k dispozícii faktúru bez DPH - za materiál, ktorý k nám prišiel priamo z 3. krajiny - a ktorý nám preclili na colnici v Bratislave a zaplatili sme k nemu JCD. (Správne mal byť materiál preclený v Brne a JCD vystavené na dodávateľa). Keď by som dala do daňového priznania zaplatenú DPH z JCD (ako tvrdí dodávateľ), čo potom s tou faktúrou?? Veď keď ju dodávateľ dá do súhrnného výkazu ako oslobodené dodanie, tak ja ju musím dať do intrastatu a v DPH uviesť ako samozdanenie. Mám posit, že by išlo o 2x uplatnený odpočet DPH.

Viete mi v tomto niekto poradiť?



Ďakujem




Posúvam, prosím o radu ;(.
Naposledy upravil Vlasta Č. : 22.09.15 at 07:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    TAk máte pravdu, je to problém. Český dodávateľ si to akosi ľahko predstavuje. Totižto v tomto prípade ide o nadobudnutie tovaru z tretích krajín, takže to podlieha colnému orgánu. Vy ste zaplatili JCD a na základe tohto si uplatníte odpočet DPH. A na faktúru z Čiech neprihliadate.

    Zaujímalo ma to, tak som sa informovala na FS a takto mi to poradili. Faktúra je v tomto prípade bezpredmetná. Upozornila by som na to českého dodávateľa.

    Faktúra za materiál od platcu DPH v ČR bez DPH a k nej JCD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.