Zavrieť

Porady

Môžu moje deti dediť po mne majetok, ktorý som zakúpil až po rozvode?

Zdravím. Nedávno som zakúpil s priateľkou dom. Obávam sa však, že deti z prvého manželstva by po mne mohli tento dom zdediť, čo ja nechcem, nakoľko som sa s nimi pri rozvode vyrovnal. Aký je v tomto prípade postup?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tvoje deti maju narok po tebe dedit vsetok majetok,ktory si mal v case umrtia. Je jedno,ci si ho nadobudol za slobodna,alebo v prvom,druhom,ci tretom manzelstve.
    Taktiez je jedno,z ktoreho manzelstva deti pochadzaju.
    Vzdy to budu tvoje deti a budu dedit rovnakym dielom. Deti su dedicmi zo zakona.

    Ked nechces,aby dedili,musel by si ich vydedit. Ale to by si musel mat zakonny dovod. Malolete,nezaopatrene dieta vydedit nemozes.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vyrovnal..... to si sa asi vyrovnal s ex- pri delení BSM. A deti - biologické tvoj majetok budú po tebe dediť, i keď si rozvedený. Tvoja ex- však už nemá na dedenie žiadny nárok.
    Pri rozvode si sa s deťmi vôbec nevyrovnal - veď ony predsa neboli spoluvlastníkmi vášho majetku.
    A počítaj s tým, že budú dediť i ten dom, po rozvode zakúpený....
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tff Nedá sa to nejako obísť?
    misoft Vydediť.... ale na vydedenie musia byť zákonné podmienky... nájdi si na nete Vydedenie....
    Peggynka Dá sa to obísť,prepíš dom na priateľku a nebude čo po tebe dediť...nebudeš mať nič
    ivka70 a ked sa s nim priatelka rozide, nebude mat vobec nic
    Peggynka Veď to,prešpekuluje
    misoft Veď to.... špekuluje, špekuluje, ako by s niekym vyd*bal, až nakoniec s ním niekto vyd*be....
    branislavp Dá sa to tak obísť, až nakoniec doplatíš Ty. Čo majú deti spoločné s tým Tvojim rozvodom? Iba to, že si im poriadne zavaril, ešte aj takto rozmýšľaš, nie ako im pomôcť-veď sú to Tvoje deti a budú naveky, pokiaľ budeš žiť. Tak ako rozmýšľaš, tak sa Ti aj dariť bude.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pokiaľ viem, tak s deťmi sa nedá rozviesť. a sú po tebe dedičmi v prvej skupine.
    Samozrejme - so svojím majetkom si môžeš robiť to, čo ty uznáš za vhodné. Možno ani nebude čo dediť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Obávam sa však, že deti z prvého manželstva by po mne mohli tento dom zdediť, čo ja nechcem, nakoľko som sa s nimi pri rozvode vyrovnal. Aký je v tomto prípade postup?
    No ... Ja si skôr myslím, že si sa vyrovnal s manželkou v rámci BSM a nie s deťmi......ale to je vedľajšie.


    Prvú skupinu dedičov zo zákona predstavujú rovnakým dielom deti poručiteľa a manžel, manželka poručiteľa. Zákon nerozlišuje, či ide o deti pochádzajúce z manželstva alebo, nie, ani o to, z koľkého poručiteľovho manželstva pochádzajú. Zákon dokonca priznáva právo na dedičstvo aj počatým deťom, ktoré v čase poručiteľovej smrti ešte neboli narodené.
    Viď zákon OZ
    SIEDMA ČASŤ
    DEDENIE
    PRVÁ HLAVA
    NADOBÚDANIE DEDIČSTVA § 460...a ďalej...

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Deti sú Tvoje po celý život bez ohľadu na to, či si ženatý alebo nie. Len tak mimochodom: Urobili Ti niečo tak veľmi závažné, že uvažuješ týmto smerom?

    Môžu moje deti dediť po mne majetok, ktorý som zakúpil až po rozvode?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.