Zavrieť

Porady

Predcasne ukoncenie likvidacie-obnovenie cinnosti a danove priznanie

Dobry,

mam sro, ktora vstupila do likvidacie 15.11.2014 a 01.07.2015 likvidaciu ukoncila a obnovila svoju cinnost. Je mi jasne, ze urobim novu mimoriadnu uzavierku a podam do 3 mesiacov DP. Co mozem davat za toto obodobie v likvidacii do nakladov----napr. ma fa za telefon, naklady za vedenie uctu a potom pred obnovenim cinnosti poplatky za zmeny suvisiace s obnovenim. A odpis za nehnutelnsot mozem potom v obdobi dalsej cinnosti uplatnit? myslim od 01.07.2015
dakujem vsetkym za pomoc a prajem pekny zvysok dna
Naposledy upravil bubusko : 17.09.15 at 14:38 Dôvod: prosim este raz, poradi mi niekto? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nerozumiem - likvidácia končí výmazom sro z OR. Likvidácia teda nebola ukončená, ale zrušená?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    coolmeduzka Dobrý deň, prvý krát zadávam tu na porade nejaký príspevok, takže sa vopred ospravedlňujem, ak to nerobím úplne správne.
    Áno, zadávateľ otázky myslí zrušenie likvidácie. Prípad "zrušenia" a nie "ukončenia" likvidácie sme nedávno riešili aj my, hoci z inej stránky, a preto by som rada dala do pozornosti iným nami zadaný dopyt finančnej správe a taktiež aj odpoveď naň (otázka a odpoveď je zo dňa 29.07.2015):
    OTÁZKA:
    Dobrý deň,
    obchodná spoločnosť s ručením obmedzeným vstúpila začiatkom roka 2014 do likvidácie, pričom však v roku 2015 spoločník spoločnosti prijal rozhodnutie, ktorým zrušil svoje predchádzajúce rozhodnutie o zrušení spoločnosti a vstupe spoločnosti do likvidácie v zmysle § 68 ods. 12 Obchodného zákonníka (t.j. spoločnosť bude pokračovať vo svojej činnosti ďalej).
    Prosím Vás, aké povinnosti vyplývajú obchodnej spoločnosti vo vzťahu k podaniu daňového priznania a zostavenia závierky, čo do posudzovania "mimoriadneho" obdobia spoločnosti, a to odo dňa vstupu spoločnosti do likvidácie až do prijatia rozhodnutia spoločníka o zrušení rozhodnutia o zrušení spoločnosti a jej vstupu do likvidácie? Zákon o dani z príjmov, čo do definície zdaňovacieho obdobia uvádza v § 41 ods. 4, že zdaňovacie obdobie daňovníka sa začína dňom jeho vstupu do likvidácie a končí sa dňom skončenia likvidácie, avšak v tomto prípade máme za to, že o "skončenie likvidácie", tak ako ho má na mysli zákon o dani z príjmov, nejde.
    Ako je treba posudzovať (odkedy-dokedy) zdaňovacie obdobie v prípade vyššie uvádzanom? Aké povinnosti vyplývajú daňovníkovi v dôsledku vyššie uvádzaného?
    V prípade nemožnosti podať jednoznačnú odpoveď Vás prosím aspoň o uvedenie postupu, ktorý uplatňovali iné daňové subjekty v obdobnej situácii, príp. povinností, ktoré daňový úrad v obdobnej situácii vyžadoval.

    ODPOVEĎ:
    Dobrý deň,
    v súčasnosti nevieme na Vašu otázku odpovedať. Uvedený problém bude na najbližšom zasadaní riešiť metodická komisia pri MF SR. O definitívnom stanovisku Vás budeme ihneď informovať.

    Pre úplnosť by som chcela uviesť, že v danom prípade sme, napriek odpovedi finančnej správy, postupovali analogicky (z ustanovení vzťahujúcich sa na "ukončenie")
    vidruska Dobry den,


    mam presne ten isty pripad aktualne Mozte mi prezradit ako sa nakoniec vyjadril DU? Prip. ako ste Vy postupovali aj voci danovym licenciam?
    Dakujem
    coolmeduzka Dobrý deň, doposiaľ sa nám DÚ inak nevyjadril. Tak ako som uvádzala vyššie, použili sme na postup ustanovenia zákona vzťahujúcich sa na skončenie likvidácie (analogicky) a ani toto doposiaľ DÚ nenamietal (či už kvôli stálej neexistencii metodiky alebo... hmm). Vo vzťahu k licenciám - za obdobie, v ktorom bola spoločnosť v likvidácii sa licencia neuhrádzala.
    bubusko ano, bola predcasne zrusena a znovu obnovena cinnost
    bubusko ano, likvidacia bola zrusena rozhodnutim statutara a cinnost obnovena k 01.07.2015
      zbaliť

    vidruska je offline (nepripojený) vidruska

    vidruska
    Dobry den,


    mam presne ten isty pripad aktualne Mozte mi prezradit ako sa nakoniec vyjadril DU? Prip. ako ste Vy postupovali aj voci danovym licenciam?
    Dakujem

    Predcasne ukoncenie likvidacie-obnovenie cinnosti a danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.