Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť s mobilným telefónom

Mám taký problém. Nejde my volať z mobilu. Musím dať pred číslo *31 mriežka.
Mám asi súkromné číslo ale ja ho nechcem lebo aj tak z neho volať neviem vypíše hovor ukončený len ho mám skryté. Mám telefón Gigabyte GSMART ARTY A3 a prima kartu Orange-kreditovú. Za vašu odpoveď ďakujem.
Naposledy upravil Mária27 : 08.09.15 at 20:17
9 komentárov     zbaliť
buchač
Szabolcs555 nevieš poradiť ? ďakujem.
vlado 33 A prečo nejdeš do orange?
buchač Mám asi súkromné číslo ale ja ho nechcem lebo aj tak z neho volať neviem vypíše hovor ukončený len ho mám skryté.
============================
Nejde o radu...
Ale tomu ani vlastná mať nerozumie...ešte aj v Orange by na Teba pozerali jak na puka...
misoft Súkromné číslo... to počujem prvýkrát. Také neexistuje. Vo všeobecnosti - každé číslo je súkromné, pokiaľ ho niekomu nepovieš, alebo niekde neuvedieš. Číslo môže byť max. utajené - t.z. že operátor ho nikomu nepovie, nikde nezverejní. a pri telefónovaní môžeš nastaviť CLIR a CLIP - aby sa druhému nezverejňovalo, keď voláš.
buchač misoft (Dnes 11:22) Súkromné číslo... to počujem prvýkrát.
======================
Aj Ty ?
---------------------------------
Ale vraj je potrebné ísť do Orange...lebo problém je vraj u nich...také šumy tu boli...
misoft A možno oný má nejaké "špéci" numero.... na "špéci" fón.... od "špéci" operátora....
buchač misoft

By som bol aj zvedavý, že ako dlho má SIMku a v akých telefónoch predtým ju používal.

Lebo moja teda zažila už zopár mobilných telefónov za tých "pár" rokov - cca 20, ako jeden z prvých zákazníkov (predchodca Orange) Globtelu...a za celý čas sa nevyskytol so SOMkou problém.
misoft Reagujem na teba dosť neskoro. Moje číslo mám 15 rokov. Zmenil som operátora síce len raz (keď T-Debili začali mi účtovať viacnásobne SMS, ktoré ani neodišli). Ale od začiatku som mal tzv. utajené číslo (vždy som si dával túto podmienku), vždy mala CLIP. A nikdy som s ňou problém nemal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pozri do nastaveni mobilu ... a ked nevyriesis tak volaj alebo sa zastav v Orange.
    Szabolcs555 dnes som tam bol. nepovedali my nič. len že chyba mobilu. skúšal som to z druhého mobilu tiež to nešlo to neni chyba telefónu ale samotnej karty ale nepočúvali ma ani. Stále ten chlapík trval na tom že chyba telefónu. Dám si nové číslo.
    Dado240 Dá sa to zmeniť v nastavení telefónu, ak máš aktivovaný klir.
    buchač To nie je predsa problém.
    To je o schopnosti užívateľa ...
    viktorviktor a to čo?,
    Hajnik prichytil v lese chlapa s autom a v jeho kufri
    nasiel jelena. Oboril sa na neho:
    - Co to ma znamenat?
    - Nic, to je moj pes!
    - A co tie parohy?
    - To je jeho problém!

    mirko70 je offline (nepripojený) mirko70

    mirko70
    Ak musíš pred číslo dávať takú kombináciu,máš aktivovanú službu CLIR. Tá sa dá deaktivovať cez operátora alebo ručne v Orange menu. Ak niekam voláš a ukončí ti hovor znamená to,že dotyčný má vypnutý mobil a nemá aktivovanú odkazovú schránku. Otázkou zostáva,kedy si si naposledy dobíjal kredit .Karta sa ti mohla automaticky deaktivovať ale to ti v Orange dokážu bezplatne aktivovať za predpokladu,že ti na karte zostal kredit.

    jobobe je offline (nepripojený) jobobe

    Priateľ jobobe
    Ak si nevies vypnut clirko priamo v telefone medzi nastaveniami - nastavenie hovorov tak skus odoslat sms v trvare CLIR D na 444.

    alebo po prihlaseni https://www.orange.sk/prihlasenie/pr...veiNrh0bU91B8E deaktivovat clip v zalozke moje sluzby/aktivacia - moje aktivne sluzby -potvrdit deaktivovat

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Také šunky Orange nepredáva...

    Ešte aj manuál je na trt...
    http://www.czc.cz/cz-manual-gsmart-arty-a3-pdf/priloha

    Potrebujem poradiť s mobilným telefónom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.