Zavrieť

Porady

Čím najvhodnejšie vykúriť chladnú izbu ?

Nazdar,mám taký problém v rodinnom dome,je tam jedna pomerne dosť chladná miestnosť,v podstate vždy je tam najchladnejšie oproti ostatným izbám. V poslednej dobe sa vonka dosť ochladilo a samozrejme aj teplota v izbe riadne klesla...Nechcem ešte zapínať ústredné kúrenie a vykurovať celý dom,stačilo by tú jednu izbu... Doteraz som používal halogénový ohrievač,ale zdá sa mi to také o ničom,trvá to dlho pokiaľ sa izba zohreje aspoň kus a po vypnutí chvíľu je ok,ale vydrží to moc krátko len...rozmýšľal som nad teplovzdušným,teda ventilátorovým ohrievačom,no neviem,či to je vhodná voľba,prípadne ak,tak vie mi niekto odporučiť nejaký schopný,čo by za niečo aj stál? Prípadne nejakú inú alternatívu čím by bolo ju vhodné vykúriť mimo sezóny v chladnejších dňoch. Ďakujem
buchač Ide o to, čo je Ti prednejšie...teplo alebo financie.
poodleman Tak nakoniec som vzal elektrický konvektor s ventilátorom,termostatom a nastaviteľným výkonom ohrevu a je to obrovský rozdiel oproti predošlému halogénovému,aj pomerne veľká izba je za pár minút slušne vyhriata,je to dosť veľký žrút elektriny,ale tak to aj iné spotrebiče na ohrev,na toto prechodné obdobie stačí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač U nás sa vraví aj inak...ale slušný výraz na takúto "kreativitu" proste neexistuje.
    Pri takomto "kúrení" si zapáliš X sviečok pod Y kvetináčmi v pondelok...a možno v stredu bude ako tak "teplo"...
    lujza.j + parádny smrad...s tých sviečok.....občas vydarená séria....
    lacotinka No stresss
    ako vravel grécky čašníkmajiteľ vo vysokohorskej dedine, keď o 32 minút mal odchádzať autobus a ešte mi
    nedoniesol rybu
    lacotinka asi podobné hovadina ako ten v telke so stoličkami
    - že načo vyrastie strom, vyrúbu ho,porežú , opracujú, zložia, predajú (za 50 € )
    - keď stačí na forme tvarovať konáre, počkať 5-7 rokov, opracovať, predať (za 5000 evri )
    korela ty tomu nerozumieš :-)
    kukučka dala som ti bod za zaujímavú stránku
      zbaliť

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Klimatizáciou-ale trochu veľké vstupné náklady.Alebo pozavieraj všade radiatory a nechaj kúriť len v tej izbe
    canbo Hoci aj prenosnú..A ak sa zopakuje také leto ako tohto roku ,tak sa určite využije .

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    halogénový ide na plyn ?
    pri cca rovnakej účinnosti vychádza cena (pri veľkoodere určite, takže aj pri maloodbere pravdepodobne) tepla z plynu 60 až 70 % ceny tepla z elektriny
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    poodleman Halogénový ide na elektrinu...
    lacotinka ak je väčšia spotreba porovnaj koľko zo spotreby sa zmení na teplo
    PS
    a radšej drž napr 100 W kúrenie trvale, ako 1000 W na 2-3 hodiny
    poodleman Ohrievač má tri trubice,pokiaľ dobre viem jedna má 800W ...a zaujímalo by ma aj to,či ten halogénový aj za niečo stojí...či nie je nejaké lepšie a efektívnejšie riešenie.
    peterkos2 Aj bežné klímy majú príkon ako jedna trubica a tepelný výkon cca 2500W
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najviac by pomohli nejake krbove kachle. Vyborne pomozu v prechodnom obdobi.
    Alebo nejaky el.radiator s ventilatorom. Da kupit za nejakych 30€
    buchač Jednoznačne súhlasím s tými kachľami...

    Ale je tam jedno ALE...
    buchač ...a už veru kúrim v krbíku...?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak potrebuješ vykúriť ráchlo a krátko, najlepší je teplovzdušný ventilátor. Ak potrebuješ vykurovať dlhší čas (napr. celý deň alebo celú noc), tak je dobrý elektrický radiátor s termostatom. TAm ale musíš rátať s tým, že vykúriť izbu potrvá možno hodinku - dve.

    Čím najvhodnejšie vykúriť chladnú izbu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.