Zavrieť

Porady

Pozemok v ochrannom pásme zdroja pitnej vody a jeho vyňatie z pôdneho fondu - ako postupovať?

Dobrý deň, poraďáci...Mám pozemok mimo zastavaného územia obce, v ochrannom pásme zdroja pitnej vody. Chcem požiadať o vyňatie z pôdneho fondu - je vedený ako orná pôda, donedávna na ňom hospodárilo družstvo, zrušili sme zmluvu. Ďalší fakt - som majiteľom 1/2 pozemku. Kde mám začať? Najprv dať vymerať pozemok pod stavbu (vraj do 500m2 bez poplatku - či?), rozdelenie parcely geodetom a následne na ÚŽP a stavebný úrad? Prosím poraďte...Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najskor si zisti u Vodarov a na Stav.urade,ci tam vobec bude mozne stavat.

    (3) Ak stavebný pozemok zasahuje do ochranného pásma, musia sa dodržať podmienky a požiadavky ustanovené osobitnými predpismi na príslušné ochranné pásmo.5) Ak stavebný pozemok zasahuje do ochranných pásiem vzájomne sa prekrývajúcich, musí stavba spĺňať podmienky všetkých dotknutých ochranných pásiem.
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...u-schopnostou/
    lilmajenka Ďakujem, kontaktovala som aj ÚŽP, počkám na odpoveď...
    Prišla odpoveď: na základe rozhodnutia z roku 2002 je na predmetnom pozemku zakázaná výstavba až dovtedy, dokedy nebude v obci kanalizácia... čo som zisťovala u starostu, potrvá to cca 10 rokov, kým sa to bude u nás realizovať...teraz čo? Čakať? A čo taká ČOV - čistička odpadových vôd - neslúži namiesto kanalizácie? Dá sa to nejako obísť? 10 rokov je dosť dlhá doba...

    Pozemok v ochrannom pásme zdroja pitnej vody a jeho vyňatie z pôdneho fondu - ako postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.