Zavrieť

Porady

Kto mi vie pomôcť speňažiť 49% Z s.r.o. ?

Ak vlastním 49% percent s.r.o. ako najlepšie speňažím svoj podiel ak je situácia nasledovná :
1. So spolumajiteľkou teda konatelkou a majiteľkou 51 % už nie sme v kontakte a neposiela mi ani 49% podiel zo zisku ako by mala preto že to vykreslí ako záväzky voči firmám jej známeho
2. Prvého roku naša súvaha vykazovala len vklad teda žiadny reálny majetok
3. Naša spoločná s.r.o. vykázala v poslednej súvahe cca 197 000 eur majetok firmy a priznala zisk len 7900 eur minulého roku pričom v prvej súvahe sme nemali skoro žiadny majetok tedy 180 000 vykreslila záväzky
3. Je dokonca možné že z majetku niečo popredala je to sprenevera majetku keď to spravila bez môjho súhlasu a upozornenia mňa ?
3 komentárov     zbaliť
Dáša_ výška majetku nijak nesúvisí s výškou zisku.
Matej Gruber ak súvaha vykázala 5000 základne imanie prvého roku a 160 000 hmotný majetok a 37 000 obežný nasledovného roku nieje to Zisk ? A pohldávky voči firmám ktoré podnikajú v úplne inom odvetví za služby v priebehu jedného roku v hodnote 160 000
? nieje to trošku zvláštne ? majetok tam reálne je ale žeby boli podobné služby zrealizované tak to si neviem predstaviť čo za služby to mohli byť
Dáša_ prečo dávaš čísla zo súvahy? Daj z výsledovky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš ponúknuť predaj svojho OP najskôr spoločníčke, potom inému záujemcovi-
    Môžeš navrhnúť program VZ - kde bodom programu bude práve toto.
    Ak neuspeješ, kedže máš menšinový podiel a spol. zmluva tvoje práva asi neupravuje inak, budeš sa musieť obrátiť na súd.
    Pokiaľ dosiahneš vystúpenie z firmy, máš nárok na vyrovnanie.
    Ako už bolo spomenuté, majetok a výška zisku spolu priamo nesúvisí.
    Matej Gruber Je možné že počas trvania súdu na slovensku to jest 1 0 rokou cca môže konatelka vyhlásiť bankrot a len zaplatím právnikov a súdne trovy ? A ak by som požiadal o arbitrážne konanie a dokázal jej spreneveru majetku čo by nasledovalo ?
    KEJKA aká sprenevera? čo chceš dokázať?

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Akekolvek fikcie zo suvahy su zbytocne a zavadzajuce. Takyto interny problem sa neriesi na porade, ale v zmysle prava a povinnosti spolocnikov, ktore su dane Obchodnym zakonnikom...
    Nepises, ci si aj konatel spolocnosti, alebo len spolocnik. V kazdom pripade plati:
    § 122
    (2)Spoločníci majú najmä právo požadovať od konateľov informácie o záležitostiach spoločnosti a nahliadať do dokladov spoločnosti.
    Takze najprv je treba sa obratit na spolocnost a dozadovat sa nahliadnutia do tychto dokumentov, aby si presne vedela, aky je skutkovy stav.

    Ak chces previst svoj obchodny podiel, tak nezabudaj na to, co hovori zakon:
    § 115
    (1) So súhlasom valného zhromaždenia môže spoločník zmluvou previesť svoj obchodný podiel na iného spoločníka, ak spoločenská zmluva neurčuje inak.
    (2) Spoločník môže previesť svoj obchodný podiel na inú osobu, ak to spoločenská zmluva pripúšťa. Spoločenská zmluva môže určiť, že na prevod obchodného podielu na inú osobu sa vyžaduje súhlas valného zhromaždenia.
    Najprv to teda ponuknes ostatnym spolocnikom. Uvedies za aku sumu planuje spenazit svoj OP. Ak neprejavia zaujem, a spolocenska zmluva to pripusta, mozes svoj OP za rovnakych podmienok predat tretej osobe. Ale opat raz pozor, takyto prevod musi odsuhlasit VZ. Ak to VZ neodsuhlasi, tak si mozes poziadat sud, aby Ti zrusil ucast v spolocnosti:
    § 148 Zrušenie účasti spoločníka súdom
    (1) Spoločník nemôže zo spoločnosti vystúpiť. Ak nejde o spoločnosť s jediným spoločníkom, môže spoločník navrhnúť, aby súd zrušil jeho účasť v spoločnosti, ak nemožno od neho spravodlivo požadovať, aby v spoločnosti zotrval.
    V tomto pripade Ti vznika narok na vyrovnaci podiel:
    § 150 Vyrovnanie
    (1) Spoločníkovi, ktorého účasť v spoločnosti súd zrušil, alebo ktorý bol vylúčený, vzniká právo na vyrovnací podiel (§ 61 ods. 2 a 3). Rovnaké právo má dedič alebo právny nástupca spoločníka, pokiaľ naňho neprešiel obchodný podiel (§ 116).
    (2) Vyrovnací podiel sa vypočíta pomerom splateného vkladu spoločníka, ktorého účasť v spoločnosti zanikla, k splateným vkladom všetkých spoločníkov, ak spoločenská zmluva neurčuje inak.
    Keby si sa pytala co v pripade, ak nechce druhy spolocnik / konatel zvolat VZ, tak je riesenie jednoduche. Zvol si ho sama:
    § 129
    (2)Požiadať o zvolanie valného zhromaždenia môže každý spoločník, ktorého vklad dosahuje 10 % základného imania. Ak konatelia nezvolajú valné zhromaždenie tak, aby sa konalo do jedného mesiaca od doručenia ich žiadosti, sú spoločníci oprávnení zvolať ho sami.
    Naposledy upravil Consultix : 17.09.15 at 11:19

    Kto mi vie pomôcť speňažiť 49% Z s.r.o. ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.