Zavrieť

Porady

Vyhladavanie nie prázdnych buniek cez funkciu IF

Ahojte, mam jednu tabulku, kde mesacne doplnam hodnotu (A1=1, B1=2, C1=3, D1=4). Do druhej tabulky vsak potrebujem prepojit iba aktualne posledne zadanu hodnotu. Skusil som to spravit cez funkciu IF, ak je posledna bunka prazdna, nech zada predchadzajucu, ak aj ta je prazdna tak prddchadzajucu =IF(D1=0;C1; IF(C1=0;B1;IF(B1=0;A1;D1))), ale funguke mi to iba ked je D1 prazdne, da mi am hodnotu C1, ale ked zrusim C1, tak uz ta hadze 0. Viete mi poradit, kde mam chybu? Vdaka
5 komentárov     zbaliť
Kabaka123 priložiť vzorový súbor
ertek12 Ako mozem sem vlozit subor, prosim?
Kabaka123 klik na vylepšenie otázky, v pravo dole možnosti, klik, ikonka spinka - prílohy
ivka70 Na prilozenie suboru ma autor prilis malo prispevkov, subory sa daju prikladat az po, myslim, 10 prispevkoch
Kabaka123 aha jasné... to som si neuvedomila...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mas v tom vzorci naopak logiku, ja by som to uplne otocila a zadala ho takto

    .=IF(D1<>0;D1; IF(C1<>0;C1;IF(B1<>0;B1;A1)))
    ertek12 Ivka dakujem, ja som stale rozmyslal nad tym ze ked je prazdne nech mi tam da hodnotu z inej bunky. vdaka a pekny den
    Kabaka123 21.09.15 15:20 priradil do Porady

    Vyhladavanie nie prázdnych buniek cez funkciu IF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.