Zavrieť

Porady

Som dôchodkyňa.Musím mať živnosť a pokladňu ak chcem občas predávať moje výrobky napr. na predajnej výstave, tržnici a ročný zisk mi nepresiahne 500,00 €...?

moje výrobky sú: maľované kraslice, servítková technika na drevené predmety, modelovcie dekorácie,šité dekorácie, dekorácie z prírodných materiálov,ozdobné pečivo
4 komentárov     zbaliť
misoft Ja by som to považoval za príležitostný predaj, predaj domácich produktov.... V tom prípade živnosť by nemala byť potrebná.
kopretinka to nie je príležitostný predaj
misoft Preto som písal "ja by som to považoval".... Nie je to smerodajné.... môj názor.... preto ani nie odpoveď....
veronikasad ročný zisk=tržby, alebo rozdiel medzi príjmami a výdavkami ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    áno,musíš.
    Je to výroba dekorácií,normálna živnosť.A že budeš predávať iba príležitostne,to je tvoj problém,tvoje podnikateľské riziko.Že zarobíš iba málo,to je tiež iba tvoj problém,musíš odvádzať aj odvody
    Okrem toho teraz všetci usporiadatelia nahlasujú všetkých predávajúcich......

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 2

    Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.


    Zákon neobmedzuje povinnosť byť živnostníkom až po dosiahnutí zisku ... vo veľa prípadoch je zo živnosti nie zisk ale strata.

    Na trhovisku môžeš predávať bez živnosti len prebytky zo záhrady, pripadne vajíčka - pozri si trhový poriadok.

    Ak predávaš tovar, musíš tržby v hotovosti evidovať v ERP/VRP - pokiaľ nie si občan s ŤZP
    Naposledy upravil avalik : 21.09.15 at 18:40 Dôvod: doplnenie

    Som dôchodkyňa.Musím mať živnosť a pokladňu ak chcem občas predávať moje výrobky napr. na predajnej výstave, tržnici a ročný zisk mi nepresiahne 500,00 €...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.