Zavrieť

Porady

Goodwill

Neviete náhodou niečo viac o goodwille? Ako dlho sa odpisuje a podobne? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Goodwill sa odpisuje tak ako iný nehmotný majetok, t.j. najneskôr do 5 rokov - účtovne i daňovo rovnako.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Marta L
    Goodwill sa odpisuje tak ako iný nehmotný majetok, t.j. najneskôr do 5 rokov - účtovne i daňovo rovnako.
    Pri kúpe podniku mi vznikne goodwill a nebude to zanedbateľná čiastka, tak preto sa pýtam. Presnejšie kde by som niečo viac o tom zistila?

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Účtovanie godwillu - je o tom článok aj s príkladmi v "Účtovníctvo, Audítorstvo, Daňovníctvo č. 8.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Uff..... ja mám niečo z Postupov účtovania, len sa nikde neviem dočítať, koľko presne sa musí odpisovať. Našla som, že tie odpisy sú daňovo uznané. A čo mám aj príklady, tak je tam uvedené ako to účtovať, len tá doba odpisovania nie je uvedená.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Všade som sa dočítala len to, že goodwill je nehmotný majetok a tak by sa mal odpísať najneskôr do 5. rokov. Fakt je, že v zákone o dani z príjmu v §22 ods. 7je vymenované čo sa považuje za nehmotný majetok a neviem do akej kategórie tam uvedenej by sa dal zaradiť. No babo raď. Vie niekto o tom niečo viac?

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Prebehla som si pár článkov, máš pravdu, Marti, goodwill/badwill sa považujú za dlhodobý nehmotný majetok, to znamená, že sa musia odpísať najneskôr do päť rokov od jeho obstarania.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Najneskôr do 5 rokov to môže byť aj 4, 3, 2 .... Ale presne to potrebujeme vedieť. :-(((

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Podľa rozhodnutia spoločnosti. Ak sa rozhodnete že za tri roky, tak rovnomerne tri roky, ak sa rozhodnete, že za päť rokov, tak rovnomerne päť rokov

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Marta L
    Podľa rozhodnutia spoločnosti. Ak sa rozhodnete že za tri roky, tak rovnomerne tri roky, ak sa rozhodnete, že za päť rokov, tak rovnomerne päť rokov
    A ktorý paragraf ktorého zákona to upravuje?

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Dada
    A ktorý paragraf ktorého zákona to upravuje?
    ja by som postupovala podľa Zákona o dani z príjmov paragraf 22 odsek 8 ...Nehmotný majetok sa odpíše najneskôr do piatich rokov od jeho obstarania v súlade s účtovnými predpismi, najviac do výšky vstupnej ceny...atď.
    Urobila by som internú smernicu, kde by som stanovila, či za 5,4,3 roky.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Už som Ti písal, že je to podľa zákona o dani z príjmu §22 ods. 7. Pri rozhodovaní o počte rokov odpisovania treba asi zohľadniť, čo Ti v budúcnosti podľa predpokladu prinesie tento goodwill.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Prečo myslíš že nie? Pri nehmotnom majetku sú daňové odpisy tak ako účtovné.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    § 17 ods. 18 ........ Zákona o dani z príjmov
    Naposledy upravil Dada : 28.10.04 at 10:02

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Myslím Dada, že sa to týka len rozdelenia a splynutia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.