Zavrieť

Porady

Musí byť v predajni uvedené meno zodpovedného pracovníka; môže tam byť umiestnený kamerový systém bez upozornenia, že je predajňa monitorovaná?

V istej nemenovanej kamennej predajni internetového obchodu, nielenže nemajú nikde uvedené meno vedúceho, ale na požiadavku, že chcem vedieť jeho meno, taktiež meno servisného pracovníka, ktorý odmietol prevziať reklamácie či meno majiteľa...mi bolo zakaždým povedané, že takéto údaje sa nesmú poskytovať, lebo sa jedná o ochranu osobných údajov. Viem, že je to nezmysel ,no pracovník jednoducho opakoval dookola to isté. V predajni je kamera, samozrejme bez označenia, že je predajňa monitorovaná. Je to v súlade so zákonom?
Jeden podnet na SOI už odišiel, z dôvodu neuznanej reklamácie a porušeniu Zákona o ochrane spotrebiteľa. Ako sa môže obyčajný smrteľník brániť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    250/2007 Z. z.Zákon o ochrane spotrebiteľa
    § 15

    (1) Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkarne19) musí byť uvedené

    a) obchodné meno a sídlo predávajúceho alebo miesto podnikania fyzickej osoby,
    b) meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
    c) prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
    d) kategória a trieda ubytovacieho zariadenia19a), ak ide o ubytovacie zariadenie.


    122/2013 Z. z.Zákon o ochrane osobných údajov
    § 15

    (7) Priestor prístupný verejnosti možno monitorovať len na účely ochrany verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality, narušenia bezpečnosti štátu, ochrany majetku alebo zdravia, a to len vtedy, ak je priestor zreteľne označený ako monitorovaný; monitorovaný priestor je prevádzkovateľ povinný zreteľne označiť bez ohľadu na to, či sa snímaný obraz alebo zvuk zaznamenáva na nosič informácií. Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje, ak tak ustanovuje osobitný zákon. Vyhotovený záznam možno využiť len na účely trestného konania alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

    O vybavovaní reklamácie pozri § 18 zákona o ochrane spotrebiteľa.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Ďakujem, myslela som si
    misoft A ohľadom neoznačeného kamerového systému - podnet na Úrad na ochranu osobných údajov.... http://dataprotection.gov.sk/uoou/


    A ešte čosi - hoď sem, čo je to za "obchod"..... nech mu urobíme satarmo "reklamu"....
    mareko http://obchody.heureka.sk/gigastore-sk/diskuse/
    toto som žiaľ čítala neskoro . Ja už ich mám fakt "plné trepky" to je ako nočná mora. Len sa vyhrážajú, stále dookola tá istá pesnička o mechanickom poškodení, žiaden znalecký protokol a vlastné pravidlá. Takých arogantných diletantov som fakt ešte nestretla. To naozaj neostáva nič iné, ako súd?
      zbaliť

    Musí byť v predajni uvedené meno zodpovedného pracovníka; môže tam byť umiestnený kamerový systém bez upozornenia, že je predajňa monitorovaná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.