Zavrieť

Porady

Peterky v záhradnej chatke

Ahoj,
Mám malú záhradnú chatku z dreva (20m) a chcem si tam dať nejaké malé peterky alebo niečo podobné. Problém je s dymovodom. Nemôžem sa dopátrať ako vyriešiť prechod dymovodu cez stenu. Komín určite nebudem kupovať originálny nerezový, kôli financiam. Dymovod pôjde z vonka popri stene.Chcem ho obaliť do izolácie a nato dať ešte jednu rúru. Aká je však najlepšia nehorľavá izolácia. A tá vonkajšia rúra má byť z akého materiálu? Pri prechode cez stenu mám dať ešte jednu izoláciu a rúru?
6 komentárov     zbaliť
arizona To chces bez komina iba tak ruru vyustit von z chalupy?
majlo89 ruru ktoru by som zaizoloval. Je to malý záhradný domček a nie chalupa..Murovať komín tam ani nemôžem
taiko a mas tu chatku poistenu?
majlo89 Nie.Nieje to v podstate stavba na stavebnom pozemku,nieje tam elktrina a pod.Mám to iba na kvádroch položené. Ani by mi to asi nepoistili,keby si tam dam takýto komín.
taiko no a prave o to mi islo/ Takze chces len take nejake kadejake riesenie bz zaruk s rizikom poziaru chatky.
buchač Ako tak pozerám ?
Nože daj lokalitu...aby sme boli v obraze, keď bude v Tv GrC šot v Krimi novinách o zhorení záhradnej chatky...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tu najdes inspiraciu podla svojich predstav. http://img.cas.sk/img/4/galleryBig/1...3a12319dda9295
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123
    buchač
    majlo89 to je zrejme tvoja predstava...nehodlám to urobiť aby to lahlo popolom...chcem to bezpečne zaizolovať.Inak takúto reakciu som čakal.Keby mi každý poradil aspon ako ty,už by som to mal aj hotové.
    arizona Nejde len o to, ze by to mohlo lahnut popolom. Ide aj o odvod spalin,spravny tah,efektivita horenia a pod. Ten komin hadam len nebol vymysleny na srandu...
    misoft Nuž čo.... ak to nebude "fungovať" bude mať z toho parádnu údiareň....
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    zajdi do osady majú bohaté skúsenosti s drevom a peterkami, alebo pozorne sleduj krimi noviny,

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Komín určite nebudem kupovať originálny nerezový, kôli financiam. Dymovod pôjde z vonka popri stene.Chcem ho obaliť do izolácie a nato dať ešte jednu rúru. Aká je však najlepšia nehorľavá izolácia. A tá vonkajšia rúra má byť z akého materiálu? Pri prechode cez stenu mám dať ešte jednu izoláciu a rúru?
    Dymovody - komínové rúry nemusíš predsa kupovať všetky z nerezu. Ono postačia aj tie obyčajné.
    Ale prechodku cez stenu by som zvolil predsa len z nerezu a to takú, kde sa dá navinúť izolačno-tepelná šnúra.
    Vonkajšiu stranu samotného komína by som zvolil z pevného materiálu...nemusia byť práve šamotové tehly, stačia aj obyčajné.
    Do vnútra by šla samotná rúra dymovodu, ktorá by presahovala (nemusí) pevnú časť komína. Výška komína by mala byť primeraná k chatke kvôli dobrému ťahu komína.
    Je dobré počítať aj s tým zanesením komína, teda aj s občasným prečistením. Takže na spodku komína je potrebné dať aj dvierka, odkiaľ sa vyberú tie splodiny a zvyšky.
    Trochu zainvestuješ (kalkulácia nie problém), trochu si mákneš (cca 2 dni)...ALE budeš kľudne spávať...nevyhoríš a CO (Oxid uhoľnatý) je teda svyna.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Minimálna súbežná vzdialenosť dymovodu od steny je daná jeho originálnym zakrivením kolena. prechodová diera musí byť dostatočne veľká aby od teploty prechodovej rúry nedochádzalo k zuhoľnateniu dreva konštrukcie tepelná a protipožiarna izolácia musí postačovať napríklad predávané pre komínové súpravy PRESPOR a pod.

    R_R je offline (nepripojený) R_R

    R_R
    Nešpekuluj, ak teraz nie su love, tak počkaj a ked už budú tak normálne vymuruj komín z betonových tvárnic na to určených s vložkou. A aby to aj ťahalo, tak to daj až nad strechu. Nie je to až také drahé a budeš mať klud.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ako píšeš, ale treba to hrubšie zaizolovať. V stene by som urobil kaslík z nehorľavého obkladu (cementotrieskovú, sádrovláknitú dosku, čokoľvek čo je poruke). Vzniklo by také okno, do ktorého vopcháš tú dvojitú rúru-dymovod a medzitým zasa dobre odizoluješ kamennou vatou.

    Peterky v záhradnej chatke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.