Zavrieť

Porady

Faktura do CR bez DPH, ako uviest vo vykaze DPH?

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, ci by ste mi vedeli poradiť. Mám vystavenú faktúru do ČR bez dph. Ako ju mám uviesť v DPH, vo výkaze? Ďakujem

Faktúra je za dodávku a montáž VZT.
Naposledy upravil ivka70 : 25.09.15 at 07:10
4 komentárov     zbaliť
evuš ..za tovar, službu či dodávku tovaru s inštaláciou ?
Žabinka za čo je to faktúra, aké účtovníctvo, v akom účtovnom programe pracuješ?
Žabinka evuška, nepredbiehaj sa..
andi1980 Faktúra je za dodávku a montáž VZT. účtujem v PÚ. A pracujem v programe PROLUC
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...-tovaru#Montaz
    Miesto dodania tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou
    Ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je miestom dodania tovaru miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný (§ 13 ods.1 písm. b) zákona o DPH). Toto ustanovenie sa uplatní v prípade, keď dodávateľ dodáva tovar spolu s montážou alebo inštaláciou. Ak by dodávateľ dodal len tovar a službu si objednal prijímateľ tovaru u inej osoby, v tomto prípade sa tovar zdaňuje osobitne podľa ustanovenia pre dodanie tovaru a dodanie služby (montáž a inštalácia) sa zdaňuje podľa ustanovenia pre zdanenie služby.
    Príklady
    Príklad č.2: Slovenský platiteľ dane uzatvoril zmluvu s poľským podnikateľom o dodaní stroja spolu s jeho montážou. Stroj bol namontovaný platiteľom dane vo výrobnej hale v Poľsku. Pri dodaní stroja spolu s jeho montážou je miesto dodania tovaru miesto, kde je tovar zmontovaný, t.j. v Poľsku a daňová povinnosť vzniká v Poľsku. Slovenský platiteľ dane vyhotoví faktúru z dodania s montážou s miestom dodania v Poľsku, ak osobou povinnou platiť daň v Poľsku je príjemca tovaru, podľa § 74 zákona o DPH.

    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...rnny-vykaz-dph
    V súhrnnom výkaze sa uvádza:
    - dodanie tovaru do iného členského štátu oslobodeného od dane (§ 43 ods. 1 zákona o DPH),
    -premiestnenie tovaru vo svojom vlastníctve do iného členského štátu na účely svojho podnikania oslobodeného od dane (§ 43 ods. 4 zákona o DPH),
    -dodanie tovaru prvým odberateľom v rámci trojstranného obchodu do iného členského štátu oslobodeného od dane (§ 45 zákona o DPH) alebo
    -dodanie služby s miestom dodania v inom členskom štáte (§ 15 ods. 1 zákona o DPH) osobe, ktorá je povinná platiť daň.

    Čiže dodanie tovaru s montážou podľa § 13 ods.1 písm. b zákona o DPH sa do SV neuvádza..

    a pozri si aj http://www.daneauctovnictvo.sk/sk/di...ph.v-2190.html
    andi1980 Ďakujem

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    V DPH, v KV ani v SV tovar s inštaláciou neuvádzaš...iba robíš evidenciu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andi1980 Ďakujem Ti veľmi pekne, takže neuvádzam, len ju budem mať v účtovníctve.
    evuš ..presne tak..
    andi1980 Tak akurát mi volala pani z DÚ, a mi povedala, že SV by som si mala podať, tak teraz neviem
    andi1980 Evka, zavolala som na FS a tiež mi povedali, že faktúra sa neuvádza ani v DPH, ani v KV a ani v SV
    evuš Pani na DÚ tuším je trošku neznalá
      zbaliť

    Faktura do CR bez DPH, ako uviest vo vykaze DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.