Zavrieť

Porady

Koľko platiť za rozhlas a televíziu

Zdravím Vás, chcela by som Vás poprosiť o radu alebo nejaké nasmerovanie. O niekoľko mesiacov sa budem sťahovať do iného mesta do svojho bytu. Teraz bývam s rodičmi a máme to dohoduté tak, že za televíziu a rozhlas platia oni, za internet platím ja - 17 € mesačne. Za Magio TV platia oni, za archív ja - nejaké 2 €.
A tu je moja prosba k Vám: Už som si zistila, že platbu za tie základné TV programy mám už zahrnuté v platbe za byt, viem aj koľko to je mesačne. Ale nemám predsatvu, koľko sa platí za rozhlas, čo ja celkom dosť využívam, lebo zvyknem mať pustené rádio niekedy aj celý deň, keď som doma. Možno sa niekomu zdá banálna moja otázka, no naozaj nemám predstavu, koľko mesačne to asi môže robiť. Aj internet sa mi zdá dosť drahý, tak uavžujem nad službaminiekoho iného, ale to vyriešim neskôr, teraz ma zaujíma hlavne rozhlas. Či sa platí spoločne TV aj rádio?
Veľmi pekne ďakujem.
veronikasad svoj byt=byt v osobnom vlastníctve alebo prenájme ?
Sylviaa V osobnom vlastníctve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Platby za rozhlas a televíziu(nie káblovka) sú zahrnuté v tzv. koncesionárskych poplatkoch.

    https://uhrady.rtvs.sk/domacnosti/kto-ma-platit

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Platbu za RTVS (úhrady za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska v oblasti rozhlasového vysielania a televízneho vysielania) vo výške 4,64 € mesačne platí každý kto má odberné miesto elektriny - zmluvu na odber (samozrejme sú tam určité výnimky a zľavy) ... musíš sa prihlásiť a posielať platby buď cez SIPO alebo na účet - pozri link v odpovedi veronikasad
    misoft Inak sa to ľudovo volá "zástrčkový zákon", pretože sa platí "koncesionársky" i v prípade, ak nemáš ani rádio, ani televízor....

    Koľko platiť za rozhlas a televíziu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.