Zavrieť

Porady

Reklamácia notebooku cez poistku

Dobrý deň,

14. 9. 12 som si kúpila v Datarte notebook, ku ktorému som si zaplatila poistku - do 24 mesiacov riešil Datart reklamáciu, a ďalších 12 mesiacov ide reklamácia cez poisťovňu (Generali).
Keďže sa notebook pokazil po 24 mesiacoch, tak reklamácia sa rieši cez poisťovňu. Nakoľko už prešlo 30 dní odo dňa prijatia reklamácie v Datarte (neprišiel mi žiadny list ohľadom vybavenia reklamácie a ani ma nikto nijakým spôsobom nekontaktoval), tak neviem, či aj tak platí odstúpenie od kúpnej zmluvy, keďže reklamáciu rieši poisťovňa. Alebo, ako mám postupovať?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tak ťa poopravím..... Záruka je stanovená zákonom na 24 mesiacov (na dlhšie sa tiež dá, ale to musí byť známe predajcovi a uvedené v dokumentácii - záručnom liste) výrobku.
    Toto, čo máš - nie je záruka, ale pripoistenie za chyby a nedostatky po ukončení zákonnej záruky. Teda je to normálna oprava - pozáručná, len s tým rozdielom, že to nebudeš platiť TY, ale poisťovňa.

    Na vybavenie reklamácie je stanovená doba 30 dní, ale na pozáručný servis už táto doba NIE JE stanovená.
    Takže nemáš žiadne právo odstúpiť od kúpnej zmluvy.
    Čakaj, až to opravia!

    Reklamácia notebooku cez poistku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.