Zavrieť

Porady

Keď podnikateľ nemá osobný účet, môžu mu poslať peniaze aj na vkladnú knižku?

Dobrý deň!
Podnikateľ nemá podnikateľský účet. Má len vkladnú knižku. V tomto mesiaci budú mu poslať peniaze na tú knižku. Keď bude robiť daňové priznanie, akú prílohu mu treba priložiť k faktúre? Treba mu fotokópia v vkladnej knižky alebo stačí doklad, že dostal na tú knižku peniaze?
8 komentárov     zbaliť
jslancik to je čo za podnikateľa bez účtu?
kn-alka aj ja účtujem 2 živnostníkom, ktorý nemajú založený účet - jednoducho ho nepotrebuju :P
melindi Nevieš náhodou v tomto prípade, aké prílohy potrebuje k faktúre? On nemá výpis z bankového účtu.
veronikasad Na vkladnú knižku sa dá poslať platba prevodom ? Bude identifikovatelná VS ?
kn-alka podľa mňa stačí priložiť hocičo, čo dokladuje príjem na vkladnú knižku
Dáša_ veronika a prečo by sa nedala, ve´d kedysi sa bežne posielalo z miezd sporenie na vkladné knižky
veronikasad Dáška, ano, ale ak sa dobre pamätám, išlo to na nejaký zberný účet SLSP a tá to rozúčtovávala na vkladné knižky.
Mária27 v Poštovej banke sa určite dá bezhotovostne vkladať, neviem ako inde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Aj teraz sa dá posielať platba na vkladnú knižku. Ja bežne deťom posielam z môjho účtu peniaze na vkladnú knižku.
    A ako doklad k účtovaniu úhrady faktúry stačí kópia vkladnej knižky - teda podľa mňa... Keď príde kontrola, tak je doma originál vkladnej knižky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad zapisujú ti to do papierovej VK položkovite, alebo jednou sumou pri príp. návšteve pobočky ? Alebo posielajú nejaký výpis pohybov ?
    bea každú položku vytlačia pri návšteve pobočky
    melindi Ďakujem.
      zbaliť

    Keď podnikateľ nemá osobný účet, môžu mu poslať peniaze aj na vkladnú knižku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.