Zavrieť

Porady

Belgická spoločnosť fakturuje prepravu a sušiareň na drevo z Bulharska.

Belgická spoločnosť (platca DPH) vystavila FA SK platcovi dph na prepravu stroja z Bulharska do Slovenska. Na stroj vystavila dalšiu FA. Čiže stroj bol prepravený z Bulharska, ale faktúry sú vystavené na Belgického dodávateľa. Ide o klasický postup samozdanenia ako keby ten stroj išiel z Belgicka?
Naposledy upravil kuravesele : 05.10.15 at 06:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    TOVAR: Ide pravdepodobne o trojstranný obchod. Slovenská spoločnosť tam vystupuje ako druhý odberateľ. Daňová povinnosť sa uvádza na riadkoch 13. a 14. DPH(tovar) a odpočet tak, ako pri normálnom intrakomunitárnom nadobudnutí.
    DOPRAVA: Ide o službu s prenosom daňovej povinnosti podľa § 69 - povinnosť sa uvádza na riadku 11. a 12. DPH. Odpočet sa uvádza na súčtovom riadku 21.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele Ale ak ide o trojstranný obchod, nemal by byť na FA uvedený aj prvý odberateľ? A pýtala som sa nášho človeka, ktorý to objednával, tak vraj v BULHARSKU má tento dodováteľ pobočku "showroom", že to bolo iba zvezené z Bulharska. Tak teraz neviem.
    KloferHladny Prvý odberateľ je belgická spoločnosť. Ak majú oni tovar v Bulharsku a majú tam pobočku, potom stroj do Bulharska nejako dostali a v DPH mali vykázať nadobudnutie v Bulharsku. Ak urobíte normálny tuzemské samozdanenie, SR o peniaze nepríde. Problém má Belgický dodávateľ, pretože nemá doklady o preprave tovaru z Belgicka na Slovensko.
    kuravesele Tak asi naozaj pôjde o trojstranný obchod, lebo ešte som vylúštila na CMR VAT číslo Bulharského dodávateľa (je tam ich pečiatka s názvom firmy + číslo), a overila som to cez finančnú správu tak je platné. Len neviem, kedy vzniká daňová povinnosť tým pádom. Lebo FA vyhotovená 22.07.2015, stroj bol nám doručený 26.08.2015 a vychádzala som z toho, že daňová povinnosť mi vznikla : 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď bol tovar dodaný. Môžem to dať teda na riadky 13 a 14 v mesiaci 09/2015? Či treba podať dodatočné za 08/2015?
      zbaliť

    Belgická spoločnosť fakturuje prepravu a sušiareň na drevo z Bulharska.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.