Zavrieť

Porady

Môže mi stavebný úrad obce nariadiť odstupovú vzdialenosť oplotenia od suseda 8 metrov na prechodovú cestu?

Pozemky su v extraviláne obce.Moj je prvy v poradí.K mojmu vedie este obecna cesta. Ostatne mali v minulosti urbarsku.Majitelia pozemkov dostavaju stavebne povolenia na stavby domov, no nemaju pristupovu cestu. Ja som mala volny pozemok bez oplotenia. Susedia oproti nie su ochotni umoznit pristupovu cestu. Maju tam postavene domy a ploty na hranici pozemku. Dalsi ludia potrebuju prejst na svoje pozemky. Tak si urobili z mojho pozemku cestu. Umoznila som prechod v sirke styri metre. Susedom oproti a dalsim majitelom sa to máli. Poskodili mi stlpiky, ked som si chcela oplotit aj ja, s tým, že mohli prejst v sirke jedneho auta. Taha sa to roky , zatial bez sudneho procesu. Susedia nie su ochotni ustupiť. Všetci tlacia na mna, že ja mam dat osem a pol metra cez celu sirku pozemku, aby ostatni mohli prejst.Tlaci na mna starosta, ludia obce, potrebuju prejst. Tým, že susedia už maju svoje ploty hotove, mam vraj ustupiť ja. Oni ziju v dedine, držia spolu, ja žijem v meste. Zaujimave je, že susedia nemaju podpis odo mna, ani od mojho otca, predtým, že suhlasime pri kolaudacii s miestom ich plota.
Naposledy upravil annalivika : 10.10.15 at 13:49
sosak si ochotná odpredať pozemok v šírke požadovaných 8,5 metra? Ak áno, tak nech si tí, ktorí potrebujú takú šírku cesty na prechod od teba odkúpia za tvoju cenu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Myslím, že tebou uvedené informácie nie sú úplné. Je tam ešte niečo iné, čo si nám nenapísala. Usudzujem to z toho, že cez tvoj pozemok "prechádzajú ľudia". Nevieme akí ľudia a prečo prechádzajú cez tvoj pozemok. Možno to ani nebude tvoj pozemok, ale verejná komunikácia.

    Ak chceš fundovanú odpoveď, treba napísať všetko. Najlepšie je uviest obec a číslo parcely, o ktorú sa jedná.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Málo informácií, vyzerá to čudne. Mala by si sa kvalifikovane odvolať, ale to je dosť náročné, sama to nezvládneš. Je potrebné, aby to odborník rozobral a napísal.

    Môže mi stavebný úrad obce nariadiť odstupovú vzdialenosť oplotenia od suseda 8 metrov na prechodovú cestu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.