Zavrieť

Porady

Vývoz na územie tretieho štátu

Prosím o radu, ako správne určiť daň. povinnosť!:
prijali sme platbu od odberateľa z USA dňom 20.5.2006. Kedže ešte nebol vyhotovený pre neho tovar, tak dodávku sme uskutočnili až 2.6.2006. Vystavenie faktúry je v limite 15 dní od prijatia platby, takže faktúru sme vystavili iba jednu a to pri dodávke s dátumom 2.6.2006. Záloha na faktúre bola odrátaná, takže k úhrade sme dali 0,-Sk. Aký je v tomto prípade dátum daň.povinnosti? dátum prijatia platby alebo dátum dodania tovaru? V §19 ods.9 je spomenutý iba dátum dodania. Ako mám správne postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    jenny7
    Prosím o radu, ako správne určiť daň. povinnosť!:
    prijali sme platbu od odberateľa z USA dňom 20.5.2006. Kedže ešte nebol vyhotovený pre neho tovar, tak dodávku sme uskutočnili až 2.6.2006. Vystavenie faktúry je v limite 15 dní od prijatia platby, takže faktúru sme vystavili iba jednu a to pri dodávke s dátumom 2.6.2006. Záloha na faktúre bola odrátaná, takže k úhrade sme dali 0,-Sk. Aký je v tomto prípade dátum daň.povinnosti? dátum prijatia platby alebo dátum dodania tovaru? V §19 ods.9 je spomenutý iba dátum dodania. Ako mám správne postupovať?
    §19/9 ..... za deň dodania tovaru sa považuje deň výstupu tovaru z územia EU, kt. je potrvdený v písomnom colnom vyhlásení.
    Postupujte v zmysle tohto §.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Čiže na prijatú platbu nemám vôbec prihliadať? v DPH sa mi to ukáže v 6/2006? Vtedy bol aj potvrdený výstup na JCD.
    Samozrejme je to oslobodené od DPH, myslím tým riadok č.08 v daň.priznaní.
    Ďakujem.
    Naposledy upravil jenny7 : 05.06.06 at 07:08

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Áno, pri vývoze tovaru ako i pri všetkých oslobodených plneniach prijatie platby vopred vôbec neriešite. Prijatie platby vopred je z hľadiska DPH zaujímavé len pri plneniach neoslobodených od dane a pri tzv. samozdanení.

    Daju je offline (nepripojený) Daju

    ja Daju
    Prosím o radu - Slovenská firma sprostredkovala Nórskej firme (ktorá je plátcom DPH v Nórsku) zákazku v Nórsku. Ako vystavuje Slovenská firma faktúru - bez DPH ? a robí aj súhrnný výkaz?
    Ďakujem.

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Ak to "našijete" na §15 ods.8, tak fakturujete bez DPH, nie je to predmetom dane podľa slovenského zákona. V opačnom prípade to musíte zdaniť slovenskou daňou v zmysle § 15 ods. 1. Toto je vhodné konzultovať s odberateľom vopred, aby neboli problémy.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Daju
    Prosím o radu - Slovenská firma sprostredkovala Nórskej firme (ktorá je plátcom DPH v Nórsku) zákazku v Nórsku. Ako vystavuje Slovenská firma faktúru - bez DPH ? a robí aj súhrnný výkaz?
    Ďakujem.
    Nenapisali ste o aku zakazku ide tovar alebo sluzba, a tiez ci ide o sprostredkovanie v mene a na ucet klienta § 16/6 alebo vo svojom mene /refakt/ §9/4 a §8/6.

    Daju je offline (nepripojený) Daju

    ja Daju
    Ďakujem za odpovede na to Norsko.
    Upresním: S odberateľom - firma z NÓrska sme sa dohodli a boli to konzultovať aj na daňovom úrade v Nórsku o tom že to zdaní on. My vystavíme fa bez DPH a on ju v Nórsku prizná. Sprostredkovali sme vlastne zákazku t.j. prácu pre tú Nórsku firmu.
    Teraz ale nie som si celkom istá kde to presne do ktorého § alebo riadku do tlačiva DPH zaradiť , či podať aj súhrnný výkaz a či bol náš postup správny.

    Ešte doložím - nešlo o refakturáciu, ale o fakturáciu služby - sprostredkovania zákazky pre a v mene Nórskej firmy.
    Ďakujem Vám poraďáci za odpovede.
    Naposledy upravil Daju : 12.06.06 at 16:39 Dôvod: j

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Zdaní to Nór, je to predmetom dane v Nórsku, preto to nejde do daňového priznania ani súhrnného výkazu.

    Vývoz na územie tretieho štátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.