Zavrieť

Porady

dôchodok a odvody do sociálnej poistovne

zamestnanec je od 1.1.2005 poberateľ výsluhového dôchodku 12.6.2014 dosiahol vek 55 rokov a bol mu priznaný starobný dôchodok teraz v septembri spätne od 12.6.2014 treba požiadať sociálnu poisťovňu o vrátenie odvodov t.j. invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti, ktoré ako starobný dôchodca neplatí ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ivusik_Pampusik
    Starobný dôchodca neplatí ZP ani SP (nemoc., invalid., v nezamest.). My sme najprv posielali opravné výkazy do poisťovní a potom sme si zo SP cez tlačivo dali vrátiť poistné a zo ZP sme si ho odrátali z nasledujúcej platby.

    Pardon, nevšimla som si, že ide o klasického zamestnanca a nie dohodára ako som uvádzala ja. Klasický zamestnanec neplatí len to invalidné poistenie a v nezamestnanosti a postup pri vrátení je rovnaký - opraviť MV a potom zaslať žiadosť o vrátenie poistného.
    Naposledy upravil Ivusik_Pampusik : 12.10.15 at 07:33
    veronikasad odkedy starobný dôchodca zamestnanec neplatí zdravotné poistenie ?

    dôchodok a odvody do sociálnej poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.