Zavrieť

Porady

Dlhodobý majetok ? stoly a stoličky

Dobrý deň, čítala som tu veľa tém, ale sú tu rôzne názory preto by som sa chcela spýtať. Firma má prevádzku hostinec - kúpila stoly a stoličky na faktúre sú rozpísané položky nábytku. Hodnota spolu bez DPH je 7200,- Eur. Mám to zaradiť do majetku ako súbor alebo dať do spotreby. Ide mi o to, že čo ak napr. stolička sa poškodí. Doteraz sme mali starý nábytok po predchádzajúcom nájomcovi a do mesiaca boli zničené cca 4 stoličky a 1 stôl.
Ak by som to zaradila do dlhodobého majetku samostatne podľa druhov nábytku, alebo to môžem dať ako súbor?
Ďakujem za radu.
Naposledy upravil vikiz : 13.10.15 at 07:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie je to súbor, sú to samostatné veci.
    môžeš daňovo aj priamo do nákladov, ale môžeš zaradiť aj do DM a odpisovať 2,3 aj viac rokov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vikiz Ďakujem Vám.
    vikiz Ešte by som sa chcela spýtať ak urobím kartu DM - na každú stoličku, či ak mám 40ks jedného druhu môžem dať na jednu kartu?
    KEJKA ja by som dala kartu na 40 stoličiek - sú rovnaké, v rovnakej cene. Odpis by som vyčíslila na 1 stoličku a spolu účtovala 40xodpis.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Bezne stolicky a stoly do krcmy osobitne ako kus, teda kazdy kus do 1700 eur do nakladov. Celok jedine vtedy, ak by sa jednalo o stylovy nabytok na mieru... Inv. karty viest nemusis, ak myslis anal. evidenciu, tak to staci ako supis majetku, mozes to mat osobitne s cislami, alebo pod 1 cislom a rozpisane...
    Ja mam tak postavenu smernicu, ze majetok do 250,00 eur ide priamo do spotreby bez cisel, teda nepovazujeme to ani za drobny majetok, ktoremu davame cisla...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vikiz Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc. Dnes mi ešte oznámili, že budeme mať ešte dva boxy na sedenie, ale nebudú robené na mieru. Cenu ešte neviem. Box sa skladá z piatich častí, toto už by mohlo byť odpisované?
    lacotinka hociktorá stolička pasuje v podstate k hociktorému stolu (DHIM)
    ak je box taký, že hociktorá jeho časť pasuje iba k boxu a vydrží viac ako rok a je spolu nad 1700 tak je to HIM
    Nandrolon HIM uz par rokov neexistuje, ked uz tak DM
      zbaliť

    Dlhodobý majetok ? stoly a stoličky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.