Zavrieť

Porady

vrátenie pracovného oblečenia

Končíme pracovný pomer so zamestnancom. Ako máme postupovať, ak odmietol vrátiť pridelený pracovný odev?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A máte na prideľovanie pracovných pomôcok nejakú internú smernicu? Alebo máte nejaké pravidlá pre prideľovanie prac. pomôcok? Podpisoval vám zamestnanec prevzatie pracovného odevu? Po akej dobe odpisujete pracovný odev? A vôbec - čo je to pracovný odev? Dostal nejaké montérky?

    Vedel zamestnanec, že pri skončení prac. pomeru bude musieť vrátiť prac. odev?

    Ak nemáte jasne určené pravidlá ani evidenciu, tak asi ťažko budete od neho vymáhať vrátenie prac. odevu či pomôcok.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik "otázka, nie odpoveď"

    mimochodom, za akú dobu sa vracajú OPP, ak vôbec? keď napr. zamestnanec robí vo firme 10 rokov, tak za koľko? Alebo podľa internej smernice, s ktorou musel byť zamestnanec oboznámený?
    sito Jančik, slančík. Tibor sa opýtal, päť krát, že?

    Ale, ak ...

    ... je odpoveď!
    Katy a R každé pracovné oblečenie má predsa vnútorným predpisom definovanú životnosť v závislosti od vykonávanej práce.
    jslancik sito, opýtal sa 7x a odpovedal raz. a veď sa iba smejem mínusku by som mu nedal.
    sito Päť plus dva, tak to vidím teraz. Ja tiež nie, nedávam, zatiaľ ani jednu som nedal. Prečo, komu, začo?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zamastnávateľ zvykne postupovať podľa smernice ...
    v smernici máte definované - na akú dobu "fasuje" pracovník konkrétne pracovné oblečenie. ak odíde skôr , ako je definovaná táto "životnosť" - tak tam musíte mať aj postup pre takýto prípad. Napr zamestnanec zaplatí zostatkovú cenu .
    Ak smernicu nemáte .. prípadne to ani nijako ošetrené nie je v zmluve - tak ťažko niečo vymôžete ..

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Mali sme vnútornú smernicu a vedeli sme,že máme nárok na oblečenie+obuv 1x za 2roky.Skladníčka mala evidenciu,kedy kto a čo fasoval,vrátane napr. služ. telefónu,kalkulačky...Pri odchode som vrátila oblečenie (topánky nie),dostala som od skladníčky papier pre personálne odd. a personálne mi až potom dalo všetky papiere.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ak sa jedná o OOPP ( pracovný odev, obuv, rukavice, okuliare, atď. ) určenú zákonom, zamestnávateľ ju musí zamestnancovi poskytnúť bezplatne. Ak OOPP prestane spĺňať svoju funkciu ( poškodená, znečistená, atd.) je mu zamestnávateľ zabezpečiť novú, funkčnú. Ak sa preukáže, že zamestnanec poškodil OOPP úmyselne, zamestnávateľ môže od neho požadovať náhradu za poškodenie jeho majetku.

    vrátenie pracovného oblečenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.