Zavrieť

Porady

Je možné na novo prepočítať výšku invalidného dôchodku?

Mám priznaný inv. dôchodok od mladosti teda po skončení školy v 19 rokoch. Nárok mi vznikol od 1. augusta 2006 vypočítali mi minimálnu sumu a pokles 50% v roku 2008 mi bol zvýšený pokles nad 70%. od 1 sept. 2006 som bola zamestnaná až do konca mája 2013 a teda platila som ako zamestnanec odvody. Čítala som, že sa dá doplatiť invalidné poistenie a potom je invalidný vyšší, ale neviem či sa to dá aj v mojom prípade Alebo či sa dá zvýšiť suma keď som pár rokov poistenie platila. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je to mozne uz po priznani ID.
    Praca aj doplatenie by mali vplyv az na starobny dochodok.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lele2 Ďakujem. Takže iný spôsob asi nie je ako ho zvýšiť? Mám IID 9 rokov a dostávam 262 eur no posledné roky už nemôžem pracovať.
    ivka70 zvysil by sa ti len zvysenim percent, teda ak by ti uznali vyssie percento invalidity.
    veronikasad vyššie zvýšenie už nie je možné, má invaliditu nad 70 %.
    lele2 Že sa tomu čudujem v tejto republike A za akych okolnosti by sa ma týkala tá zmena zákona? ID sice mám priznaný od 19 rokoch (2006) ale diabetes mam od narodenia a nevedela som ze sa da ID od 16 tich rokov myslím.
    ineeedmoney preco to nie je mozne, z ktoreho ustanovenia to vyplyva???
    ivka70 Vyplyva snad z nejakeho, ze to mozne je uz po priznani?
    ineeedmoney myslim si ze ano pretoze prebehne nove konanie s novym rozhodnutim. Po podani ziadosti SP ma povinnosti podla zakona prehodnotit tuto ziadost a konat podla zakona, pokial sa zmenil zhorsil zdravotny stav, tak aj ine koeficienty sa zmenili, tak neviem preco by malo ostat aj OMB?????? a ked uz ze sa zistuje pred vznikom invalidity, tak sa zistuje podla zakona len ci bol poisteny aby mal narok, aby mohol pouzit ten vzorec. OMB sa tiez casom meni. ved musi byt nejake rozhodnutie Najvysieho sudu aby usmernil rozhodovanie a pouzil sa rozsirujuci vyklad nejasneho zakona.
      zbaliť

    Je možné na novo prepočítať výšku invalidného dôchodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.