Zavrieť

Porady

priestupkové konanie

Dobrý deň,mám otázku a zároveň sa chcem aj poradiť. Ja, FO spolu s organizačným tímom sme usporiadali podujatie. Starostovi som podala ústne oznámenie cca 1 mesiac pred uskutočnením podujatia, nakoľko doteraz sa žiadne oznámenia na OÚ nepísali, i keď zákon píše o inom. nebola to obecná akcia. Nakoľko aj ústna dohoda je právne záväzná a platná ak zákon neustanovuje inak-občiansky zákonník. So všetkým súhlasil, avšak iný deň mi dal informáciu, že ak chceme robiť obecnú zábavu,vyžaduje si poplatok za budovu ( v rýchlo napísanej na vyžiadanie od p. starostu deň pred akciou do žiadosti som písala o povolenie a bezplatné využitie obecného priestranstva -tj. na ihrisku). Zábava nekonala, kvôli nepriaznivému počasiu a napriek tomu nás vyzýva o zaplatenie nájmu,čo však odmietame. Vyhráža sa, ak nezaplatíme nájom, bude sa to riešiť na priestupkovom konaní,že som nedodržala zákon o oznamovacej povinnosti. Ako prebieha priestupkové konanie? Nemám s tým žiadnu skúsenosť, je možné si vziať so sebou celý organizačný tím? Kto je v akej výhode?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srdiecko29 Aj napriek tomu,ze ustna dohoda je dohoda pravne zavazna a platna a ze som mu den pred podujatim poslala ziadost? On si vyzadolval žiadosť o povolenie vyuzitia miestnej komunikacie a obec.priestranstva?
    misoft Áno - aj ústna dohoda je dohoda. Lenže v tomto prípade sa riadi zákonom - a ten vyžaduje písomnú formu!
    srdiecko29 čiže ani tá žiadosť nezaváži,deň pred konaním? zákone je spomenutá aj kratšia lehota...
      zbaliť

    priestupkové konanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.