Zavrieť

Porady

Môžu sa uznať chýbajúce kredity za štúdium Rekvalifikačného štúdia špeciálnej pedagogiky pre vychovávateľov?

V auguste som ukončila inovačné štúdium AMV. Za štúdium so získala 24 kreditov. Avšak na zvýšenie platu mi chýba 6 kreditov. Myslela som na to, že či by r. školy nemohol udeliť tých 6 kreditov? Učím na základnej škole , v špeciálnej triede ale aj v bežných triedach. Čítala som,že pedagógovi ,ktorý učí len na špec. ZŠ, sa kredity nepriznávajú. Ako to je , môžu sa priznať mne keď učím aj v špec. aj v bežných triedach ? Za Vaše odpovede ďakujem !
avalik Rekvalifikačné štúdium? Nie rozširujúce???
Klára15 Teda áno ,prepáčte !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pozri § 47 a 48 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    a vyhlášku Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 445/2009 Z. z. o kontinuálnom vzdelávaní, kreditoch a atestáciách pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Klára15 Čítala som, ale tam o tomto nie je písané. Alebo som si nevšimla.
    Klára15 Tak teda?
    avalik Tak teda? ... Čítala si § 47 ods. 3?
    Klára15 Áno čítala, prosím Vás citujte , načo myslíte. Ďakujem
    avalik (3) Kredity nemožno získať za vzdelávanie podľa § 8 ods. 1 písm. a) a b), za kontinuálne vzdelávanie na výkon činností pedagogického zamestnanca alebo odborného zamestnanca podľa § 33 ods. 2 písm. a) a d) a ods. 10 písm. a), za funkčné vzdelávanie a funkčné inovačné vzdelávanie.

    a teda § 8 ods. b) pedagogiky, psychológie a didaktiky vyučovacích predmetov alebo didaktiky odborného výcviku a špeciálnej pedagogiky (ďalej len „špeciálnopedagogická spôsobilosť“), ak má vykonávať pedagogickú činnosť v triede, v škole alebo v školskom zariadení s výchovno-vzdelávacím programom pre deti alebo žiakov so zdravotným znevýhodnením.

    Z toho vyplýva, že za rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky nemôžeš získať kredity.
    avalik Ešte uveď z osvedčenia o ukončení štúdia presný text aj s paragrafom a dátum ukončenia štúdia.
    Klára15 Ja mám Vysvedčenie o rozšírení pedagogickej spôsobilosti. Štúdium som ukončila v školskom roku 1997/1998 – rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky pre vychovávateľov /absolventov strednej školy/ . Podľa vyhlášky Ministerstva školstva SR č. 42/1996 Z.z. z 26. januára 1996 o ďalšom vzdelávaní pedagogických pracovníkov. Záverečné skúšky boli zo Základov špec. pedagogiky, modifikácie správania a pedagogiky mentálne postihnutých. Týmto štúdiom som získala: spôsobilosť vychovávateľa pre školy a výchovné zariadenia pre osoby vyžadujúce osobitnú starostlivosť. V Bratislave 14. decembra 1998.
    Klára15 V bežných triedach sú aj integrovaní žiaci. To neovplyvňuje uznanie?
    avalik Vzhľadom na dátum ukončenia štúdia - r. 1998, aj keby si mala nárok na uznanie kreditov, vyplývajúci z prechodných ustanovení zákona, tak už uplynula doba priznania kreditu podľa § 46 ods. 5.
    Klára15 Škoda.
    avalik neuzitocne? tak som zvedava na uzitocnu odpoved od hodnotitela
    Klára15 No, ale ja som nemohla požiadať o uznanie ,keď by som nemala potrebný počet kreditov. A tento rok som ukončila AMV.
    avalik neviem co je AMV, reagujes na iny komentar
    Klára15 Čože nie, veď ja si veľmi vážim Vašu odpoveď. Vaša odpoveď je veľmi užitočná.
    Klára15 AMV je projekt Aktivizujúce metódy vo výchove. To je štúdium. Ako som už na začiatku uviedla.
    avalik pisala som, ze reagujes na iny moj komentar ... od teba mam uzitocne, tak nepredpokladam, ze je mozne dat zaroven aj neuzitocne, to bol komentar pre ineho hodnotitela

    dik za vysvetlenie, nemam prehlad o skratkach projektov

    a mimochodom vo verejnych diskusiach na nete si tykame, takze kludne tykaj aj ty
    Klára15 Ďakujem pekne ste zlatá Teda si ;-)
      zbaliť
    avalik 24.10.15 10:35 priradil do Porady

    Môžu sa uznať chýbajúce kredity za štúdium Rekvalifikačného štúdia špeciálnej pedagogiky pre vychovávateľov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.