Zavrieť

Porady

Peterky v stanku na trznici

Dobry den. Chcem sa spytat. Mam miestnost resp taka mala stavba 3.5m x 3.5m. Je to vzadu mur a z boku sadrokarton. Strecha je plech a izolacia sklenna vata nehorlava - to som skusal ci nahodou nehori a nehori vobec. Je tam komin spraveny ale to je skor otvor v streche a taky mini kominik s otvorom priemer 25cm cca . Strecha je asi 15-20 cm hruba teda plech vata izolacia a sadrokarton. Je to taka buda susedov nemam. Ako keby samostatne stojaca garaz. Dal som tam peterky teda take minikachle cca 4kw vyhrevnost. Napojena rura 18cm priemer a vyvedene starym otvorom v streche ktory sluzil predtym na gril na odvetravanie. Ruru s peteriek som v miestr kde ide cez stary 25cm otvor komina omotal izolaciou. Na steny okolo kachli som dal tepelnu izolaciu. Vsetko je v poho len ma zaujima ako je to s povolenim. Co by som musel vsetko spravit kde to nahlasit ze v stanku na trznici sa kuri peterkami? Ja som ziadny zasah nerobil len posadil na zem peterky ruru vyviedol 2.5m hore cez stary otvor na vetranie . Asi treba ohlasit na urad ako maly skodlive vykurovacie teleso ze mam ze. Ale ked nemam certifikat od peteriej asi to nema zmysel. A ma zmysel volat napr kominara? Kedze komin ani nemam. Iba 2metrova rura von zo stanka. Tah je dobry a hori pekne. Dakujem
arizona Otazku som ti presunula do samostatnej temy.Nezakladaj otazky do starych ,vyriesenych tem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Spýtaj sa správcu trhoviska, či je možné si sprevádzkovať Peterky v prenajatom stánku. Tak isto z požiarneho hľadiska, kde chodí množstvo ľudí na trhovisko je otázka ohrozenia životov požiarom bez schválenia vykurovacieho zariadenia rizikom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Denoo Sak spravca nevie, ten ze ci netreba dakeho bezpecaka, ale ten stanok v nom nie snad nic co by horelo a tie male peterky ked nalozim mam pocit ze ani ten stanok 3x3m nevykuria. Je to smiesne , stena za dymovodom ked aj kurim tak je stale studena, izolacia je na nej. A dalsia vec tam si predavacka zakuri tak na 4 hodiny a ide domov. A aj to len 3 krat do tyzdna. A aj to len ked bude mrznut. Tak hovorite ze skusit kominara zavolat co povie?
    sosak Uvedom si, že na tržnici je x stánkov a odletená iskra z tvojich Peteriek môže zapáliť nejaký stánok v blízkosti. Ja by som volal kominára, aby sa vyjadril a poradil.
    Denoo Asi toho kominara ako pises. Ale stanky su tam neni . Som tam len ja a jeden zeleninar ale ten je dalej odomna. Ono vsetko je plech a plastove okno a zadok beton. Nevidim tam absolutne nic co keby aj iskri lietali ze by mohlo horet
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Denoo
    Dobry den. Chcem sa spytat. Mam miestnost resp taka mala stavba 3.5m x 3.5m. Je to vzadu mur a z boku sadrokarton. Strecha je plech a izolacia sklenna vata nehorlava - to som skusal ci nahodou nehori a nehori vobec. Je tam komin spraveny ale to je skor otvor v streche a taky mini kominik s otvorom priemer 25cm cca . Strecha je asi 15-20 cm hruba teda plech vata izolacia a sadrokarton. Je to taka buda susedov nemam. Ako keby samostatne stojaca garaz. Dal som tam peterky teda take minikachle cca 4kw vyhrevnost. Napojena rura 18cm priemer a vyvedene starym otvorom v streche ktory sluzil predtym na gril na odvetravanie. Ruru s peteriek som v miestr kde ide cez stary 25cm otvor komina omotal izolaciou. Na steny okolo kachli som dal tepelnu izolaciu. Vsetko je v poho len ma zaujima ako je to s povolenim. Co by som musel vsetko spravit kde to nahlasit ze v stanku na trznici sa kuri peterkami? Ja som ziadny zasah nerobil len posadil na zem peterky ruru vyviedol 2.5m hore cez stary otvor na vetranie . Asi treba ohlasit na urad ako maly skodlive vykurovacie teleso ze mam ze. Ale ked nemam certifikat od peteriej asi to nema zmysel. A ma zmysel volat napr kominara? Kedze komin ani nemam. Iba 2metrova rura von zo stanka. Tah je dobry a hori pekne. Dakujem
    To je sila.... Zavolaj kominára, dá ti revíznu správu. Potom kúr ako chceš.
    Denoo Preco sila? Staci mi zavolat kominara? Ten asi pekne zapyta a este aj mi to da prerobit co ?
    Peggynka Ešte aj zo živ. prostredia a aj hasičov čakaj

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Rob ako myslíš, ale v prípade požiaru aj znášaj následky. Nezhorí len Tvoje, ale sú v ohrození aj ďalšie stánky. A nezabúdaj hasiči tiež zvyknú nakupovať a môže sa veľmi rýchlo stať, že miesto nákupu spravia kontrolu. Pokuty potom lietajú celkom slušné a môžu aj uzatvoriť Tvoju prevádzku. Správca trhoviska má spracovaný prevádzkový poriadok, v ktorom je určené čo si môžeš dovoliť a čo nie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Denoo (Dnes 09:51)... a tie male peterky ked nalozim mam pocit ze ani ten stanok 3x3m nevykuria. Je to smiesne , stena za dymovodom ked aj kurim tak je stale studena, izolacia je na nej. A dalsia vec tam si predavacka zakuri tak na 4 hodiny a ide domov. A aj to len 3 krat do tyzdna. A aj to len ked bude mrznut.
    Pokiaľ predavačka zakúri a rozkúri, no nerozkúri, tak môže ísť pomaly aj domov......a zmrznutá jak psí čumák...
    ------------------------------------------
    Kúp si (predavačke) takýto...na výber je ich plno....a máš vymaľované.
    Čistý vzduch, žiadne splodiny, žiadne tuhé palivo, žiadna práca navyše...atď...

    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Denoo To by bolo super. Ale na garaz som si dal tiez propan butan flasu s ohrievacom ale pokial neotvoris dvere prostr tam smrdi plyn. Je to o nicom. Keby boli take s ktorych nesmrdi plyn , jasne ze radsej nez peterky. Len ci su uz aj take co nevypustaju splodiny, ale sak spaleny plyn musi byt citit vzdy ne?
    buchač Denoo (Dnes 18:00) ... ale sak spaleny plyn musi byt citit vzdy ne?
    ======================
    1. Doma vkuchyni cítiš plyn ?...Teda ak ovšem doma nevaríš na elektrine.

    2. Šak si vyhľadaj sám nejaký ohrievač...ja veru nebudem.
    Denoo V kuchyni neni citit plyn ked varis. Ale to je zemny plyn. A vo flasi je propan butan, mozno ten smrdi viac. Neviem. Ale mozno mam ohrievac zly v garazi a preto citit strasne plyn. Skusit druhy by to mozno chcelo. Len kupiy druhy a vysledok rovnaky a potom vyhodene peniaze. Viem ze to poziera vzduch a musi byt vetranie. Ale u mna citit ako keby nespaleny plyn ked kurim. Hovorim mozno ho mam zly alebo to tak jednoducho je . Musel by povedat niekto kto ma plynovy ohrievac ...
      zbaliť
    misoft Ale môžu to byť i preteky, ak sa Peterky "na*erú" a začnú plamene šľahať......

    Peterky v stanku na trznici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.