Zavrieť

Porady

prilis vysoky tlak v kotli porotherm tiger

Dotlakovali sme nas rocny kotol, no az prilis. Pri jeho spusteni, ked nahrieva vodu, ci vyhrieva byt tlak je vystupi kdesi medzi 2-3, ba dokonca az 3-4, pricom 4ka je maximum. Pod kotlom je ventil, ktorym sme vodu dopustali, aby sa tlak dvihol. Ako to teraz znizit? Vrela vdaka za kazdu radu.
peterkos2 Aký tlak je za studena?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    cez radiator - vypusti vodu ako pri odvzdušňovaní

    misko29 je offline (nepripojený) misko29

    misko29
    ja mam ten istý problem, mam novy kotol tiger 24 kurim asi mesiac a dneska mi tlak vystupil na 3,2 neviem preco nic sme s tým nerobili a tam dole pod kotlom že je nejaky modrý ventil a treba s nim točiť ale točili sme aj na pravo aj nalavo a tlak stale stupal tak som vypol cely kotol a pockam do rana
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ no, to bude asi ventil, napúšťali ste ďalšiu vodu. Potrebujete vodu dostať zo systému preč, nie ďalšiu dopúšťať. mmch, keď sa voda zohrieva, tlak stúpa automaticky. Tuším je to jeden z princípov termodynamiky.
    mahony1 tym modrym ventilom zatoc v smere hodinovych ruciciek - tym sa zatvori. V proti smere hodinovych ruciciek sa otvori. Ked kotol zapnes a tlak bude vyssi ako 2.2 tak cez odvzdusnovaci ventil na radiatore vypust trochu vody do vedra, az kym tlak neklesne. Minimum je 1.0, takze staci, ak klesne napr. na 1.7-1.8.
    mahony1 Ak sa ti zda, ze modry ventil nereaguje, a nechces dopustat do systemu viac vody, tak kompletne odstav studenu vodu v sachte a skus ventil najprv "rozhybat" v proti smere hodinovych ruciciek (otvorit ho). Neboj sa aj silnejsie tocit v proti smere hod. ruciciek. Ten ventil je taky pruzny a ma istu volu aj ked sa nehybe. treba len silnejsie zatlacit. Ked pojde, tak potom ho uplne zatvor v smere hodinovych ruciciek. Potom otvor privod vody v potrubi a spust kotol - aby si videl, aky mas tlak v systeme.
    peterkos2 Nieje to náhodou takýto ventil?http://www.aquapumps.sk/index.php?ma...oducts_id=2758
      zbaliť
    ivka70 V akom bojleri? Vies, na co je bojler?

    prilis vysoky tlak v kotli porotherm tiger

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.