Zavrieť

Porady

pokuta od SOI za nedodrzanie mierky pri nalievani v kaviarni

Ahojte poraďáci,

prosím Vás o radu

dostala som pokutu od SOI za podliatie alkoholu (Becherovka). Namiesto 0,04Cl som naliala 0,036. Stalo sa to v malej kaviarni v ktorej pracujem ešte krátko a alkohol sa podáva iba zriedkavo. Podpísala som papier, že uvedená skutočnosť sa stala nedopatrením, a s pokutou od 400-600€, čo mi príde ako neprimeraná suma vzhľadom k mojej mzde a vzhľadom k tomu, že kaviareň sa nachádza v nákupnom centre, kde sa väčšinou podáva iba káva a nealko a alkohol je skutočnou zriedkavosťou (samozrejme, ak by išlo o disco bar alebo niečo podobné, kde sa alkohol podáva vo väčších množstvách, bolo by to niečo iné).

Chcem sa preto spýtať, je možné podať odvolanie, resp. znížiť nejakým spôsobom výšku pokuty?

Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Odvolať sa môžeš,ale pozor,neodvolávaj sa voči uloženiu pokuty,ale jej výške.Nedoporučujem používať ako argument toto:...alkohol je skutočnou zriedkavosťou (samozrejme, ak by išlo o disco bar alebo niečo podobné, kde sa alkohol podáva vo väčších množstvách, bolo by to niečo iné)...
    Argumentuj skôr tým,že výška pokuty je pre teba privysoká,vzhľadom na tvoj príjem atď.A pokiaľ si nenalievala do ciachovaného pohárika,ale prelievala z odmerky,tak becherovka je tak hustá,že ten rozdiel ostal na stene odmerky;preto kontrolóri zo SOI-ky si s obľubou objednávajú likéry,keď si všimnú,že personál nenalieva do ciachovaných pohárov a ďalšia strata je pri prelievaní do kontrolného valca
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Angelika777 dakujem pekne za odpoved....mozem sa este spytat ci sa mam odvolat hned ako pride pokuta a tym sa odlozi splatnost?
    veronikasad si majitelkou kaviarne ? Lebo ak nie, pokuta nepríde zamestnancovi, ale majitelovi kaviarne ...
    Peggynka Hneď,máš na to 15dní.
    buchač veronka

    ...a je problém zosobniť pokutu, čo myslíš ?
    veronikasad Nie je, len sa pýtala či sa môže odvolať ...
    buchač Šak hej...odvolať sa môže...veď aj na súde sa môže jedinec odvolať a to aj v prípade, ak je prípad vopred jasný.

    Lenže pri odvolaní hrozí jedna skutočnosť.
    Jeden sa odvolá a v konečnom dôsledku vyfasuje ešte vyšší flajster ako bol pôvodný.
    veronikasad Nepochopili sme sa. Voči kontrole sa odvoláva majitel nie zamestnanec. Preto tá moja doplňujúca otázka. Ak zamestnávatel zosobní pokutu zamestnancovi, tiež to môže riešiť prostredníctvom súdu, za predpokladu, že nebol dodržaný zákonník práce - konkr.§ 186 odst. 2 Zákonníka práce
    Peggynka veronikasad porušenie statočnosti predaja nie je zodpovednosť majiteľa,ale zamestnanca §179 ZP:
    2)
    Zamestnanec zodpovedá aj za škodu, ktorú spôsobil úmyselným konaním proti dobrým mravom. (ťažko dokazovať neúmyselné konanie)
    Tá je presne vymedzená v kompetenciách zamestnancov napr.za kalibráciu váh nezodpovedá predavačka,ale majiteľ,príp. ním poverený pracovník,ale za dodržiavanie statočnosti predaja - zamestnanec.
      zbaliť
    Peggynka 29.10.15 13:41 odstránil(a) z Porady

    pokuta od SOI za nedodrzanie mierky pri nalievani v kaviarni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.