Zavrieť

Porady

Hľadám meno pôvodného slovenského interpreta piesne "Po prázdninách"

Hľadám meno pôvodného slovenského interpreta piesne "Po prázdninách" (populárna kanadská verzia: Terry Jacks - Seasons In The Sun 1974) - nie v podaní kapely Salco!
Naposledy upravil ivka70 : 01.11.15 at 12:16 Dôvod: cela otazka v nazve
Ing. Ľubomír Janoška (sorry - originál bol Le Moribond, spieval ho Jacques Brel, 1961)
gilda už je opravené
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    gilda nie, hľadám meno speváka, ktorý naspieval tento text: http://www.akordytexty.sk/index.php?...s0a&act=detail.
    - text pochádza z čias, kedy letela populárna kanadská verzia Seasons In The Sun - približne zo sedemdesiatych rokov.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ľubo Belák A odtextoval mu to A.Karšay.
    Naposledy upravil Peggynka : 01.11.15 at 12:49
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gilda Bingo! Ľubomír Belák ! "Po prázdninách" -
    singl - Skupina Ľuba Beláka, 1975, hudba: J.Brel, text: A. Karšay......."Ktoré skladby z vášho repertoáru sa ešte dnes môžu pamätníkom vybaviť?
    Ľ.B.: Mal som pár pesničiek z mladosti, ktoré boli hitmi. Hádam najčastejšie hranou pesničkou bola Po prázdninách. Jacques Brell, skladateľ vedel nádherne ukladať melódiu. Bol mojím vzorom a tak jeho pesnička s textom A. Karšaya bola u poslucháčov obľúbená."... Už len nájsť pieseň.
    Peggynka Kde si našla,že Peteraj,lebo ja viem,že Karšay Sklamem ťa,hrával ju hlavne rozhlas...asi nenájdeš.
    gilda opravené, text napísal Karšay ..... ak pieseň ešte nie je na nete, Belák by ju mal dať na svoj YT kanál, ak nemá svoj kanál, mal by si ho založiť
    gilda ...v duchu hesla: Na nete je všetko!
      zbaliť
    gilda česká verzia je na nete bohato zastúpená, možno sa nám podarí vygúgliť aj interpreta pôvodnej slovenskej verzie
    gilda Je to spevák - "Teraz s á m odchádzam ......"

    Hľadám meno pôvodného slovenského interpreta piesne "Po prázdninách"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.