Zavrieť

Porady

Moze ma SPP pokutovat ak som este nepodpisala zmluvu o zdruzenej dodavke plynu?

Nezijem na Slovensku, kupila som byt a podpisala ziadost o zmluvu. Tu mi SPP poslali, no kym som sa dostala k zmluve (2 mesiace), SPP mi stihli odpojit meradlo a zrusit dodavku plynu. Poslali mi ucet na plyn 204 Eur za August. Byt bol prazdny, je v stave rekonstrukcie. Neviem overit udaje, kedze meradlo je demontovane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Čo je tých 204 EUR za plyn? Nejaký poplatok? Alebo spotreba? Pozri na faktúrre a doplň k zadaniu.
    Naposledy upravil Chobot : 02.11.15 at 08:31
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Linda Hal Ako som pisala, je to ucet za spotrebu za August. Zevraj sme pouzili 320 metrov kubickych plynu... Skontrolovat to neviem kedze uz stihli demontovat meradlo. Ked som pisala na zakaznicku linku odpisali len ze som nepodpisala zmlumu, no to ze ako chcu dokazat spravnost citania mi neodpovedali. Byt stoji prazdny od Augusta, nikto v nom nebyval a mam fotku meradla s poslednimi udajmi z Jula.
    Chobot 204 EUR v byte je veľa. My máme spotrebuj cca 60 EUR ročne.

    Tak buď predchádzajúci majitelia nezaplatili za plyn alebo neviem. Ale prečo by ti účtovali spotrebu pôvodných majiteľov. Ešte je možné, že pôvodní majitelia pri ohdlásení meradla uviedli nesprávny údaj a tebe vlastne namerali ich možno celoročnú spotrebu.

    A na faktúre je aký počiatočný a koncový stav plynomera? To by tam malo byť. Ak nie, tak si pýtaj protokol technika, ktorý demontoval plynomer - pri demontáži sa píšú údaje z neho.


    Ak je koncový podobný tomu tvojmu a rozdiel medzhi počiatočným a koncovým je skutočne tých 320 m3, tak to bude niečo s tými pôvodnými majiteľmi.
    Linda Hal Ano to ma uz napadlo. Pri poslednom odcitani predoslim majitelom odfotili plynomer, kde je vidiet udaj pouzitia a cislo pod barovym kodom meradla. Kod nefiguruje na ucte. Len registracne cislo, co ale nie je cast tej fotky co mi dala agentura ako 'dokaz'... Na tom protokole je aj kod meradla?
      zbaliť

    Moze ma SPP pokutovat ak som este nepodpisala zmluvu o zdruzenej dodavke plynu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.