Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky po ukončení RK

Zdravím,
môže zamestnávateľ nepreplatiť časť dovolenky?
Manželka sa bola na:
1. MD od 15.9.2010 - RD od 9.5.2011
2. MD od 27.8.2012, RD od 12.5.2013.
Teraz k 21.10.2015 uzavrela dohodu o ukončení pracovného pomeru pretože jej pracovné miesto sa zrušilo. Dohodli sa na odstupnom a preplatení dovolenky. Na výplatnej páske jej nepočítali 54 dní, ale potom uviedli 21 dní ako nepreplatených. Možno časť dovolenky nepreplatiť?
Ďakujem
stef
16 komentárov     zbaliť
ivka70 odkial si zobral 54 dni?
aky ma manzelka rocny narok na dovolenku od roku 2010 a kolko dni dovolenky vycerpala v tom roku?
bola aj PN, ak ano, kolko?
kedy nastupila spat do prace v roku 2015?
stef1103 54 dní je napísaných na výplatnej páske. Je rozpísaná i na hodiny.
V roku 2010 pred nástupom na MD vyčerpala všetku, čo mala nárok.
Nebola PN.
Naspäť nenastúpila bo nemala kam. Našla si druhú prácu.
stef
veronikasad aký má ročný nárok na dovolenku ?
Všetku = kolko dní ?
veronikasad doplň ročný nárok na dovolenku a kolko dní za rok 2010 si vyčerpala pred nástupom na MD, príp. aj obdobie PN-ky za rok 2010
veronikasad Prilož výplatnú pásku (bez osobných údajov)
stef1103 Zabudol som ju v práci bo som sa chcel na to opýtať, ale naša mzdarka bude až vo štvrtok vo firme. Momentálne neviem koľko vyčerpala v roku 2010 bo je v izbe kde spí malá. Zajtra môžem doplniť. Je ročník 1979, takže od roku 2012 má nárok na 25 dní dovolenky. Stačí?
veronikasad prilož zajtra pásku, nech vidíme čo rozumieš pod nepreplatením dovolenky
stef1103 Volali sme pani, co vystavovala vyplatnu pasku. Ta povedala, ze dovolenka sa plati iba za cas na MD (33dni). Pocas RD, je tam zobrazene 21 dni, ale ta sa vraj neplati. Je to OK? Ako sem vlozim obrazok? Dakujem
ivka70 Pozri si vypocet od veroniky, ten je presne podla dni MD s kratenim za dni RD, ten si vytlac a predloz mzdarke ....
stef1103 nevidim moj koment, tak možno bude 2x ).
volali sme pani, co vystavovala vyplatnu pasku. vraj sa plati iba za dovolenku pocas MD - 33 dni. dovolenka pocas RD sa neplati. je to Ok? ako vlozit sem obrazok? dakujem
veronikasad Nie je to správne, spôsob výpočtu nároku na dovolenku počas MD a RD máš podrobne rozpísaný v mojom príspevku z 2.11.2015
stef1103 takze informacia o tom, ze za dovolenku pocas RD nie je spravna a ma sa zaplatit celych 54 dni. Nechapem na zaklade coho to nechcu zaplatit 21 pocas RD, hoci to tam uvadzaju (. Skusime tam znovu zavolat.
veronikasad skopíruj a pošli im mailom ten výpočet
stef1103 môžem poprosiť mail? ďakujem
ivka70 Mailom to posli mzdarke .... zamestnavatelovi .... veronika to vypocitala presne.Za RD narok na dovolenku naozaj nie je, ale vypocet mzdarky je nespravny, tak nech si pozrie, ako to mala spocitat.
stef1103 tak potom je to ok. už tomu asi rozumiem.
prepratili iba dovolenku pocas MD 33 dni.
21 dni pocas RD je tam uvedenych, ale tym, ze sme uzavreli dohodu o ukonceni pracovneho pomeru z dvovodu zaniku pracovnoho miesta tak ich nezaplatili a nemala som ani kedy ich vycerpat.
je moje porozumenie spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Novela ZP k stanoveniu nároku na dovolenku podla veku platí od 1.1.2012

    r.2010 - nárok 4 kal.týždne, z titulu MD sa dovolenka nekráti

    r.2011 - nárok 4 kal.týždne, RD trvala 170 dní, krátenie 4/12 ročného nároku - nárok = 20/12*8 = 13,5 dňa

    r.2012 - nárok 5 kal.týždňov, RD trvala 170 .dní, krátenie 4/12 ročného nároku - nárok = 25/12*8 = 16,5 dňa

    r.2013 - nárok 5 kal.týždňov, RD trvala 167 dní, krátenie 4/12 ročného nároku - nárok = 25/12*8 = 16,5 dňa

    v r.2014 a 2015 nárok na dovolenku nevznikol

    Ak si v roku 2010 pred nástupom na MD vyčerpala len 8/12 ročného nároku, celkový nárok 54 dní je správny.
    Naposledy upravil veronikasad : 02.11.15 at 21:08

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnávateľ pri skončení PP musí preplatiť nevyčerpanú D,na ktorú vznikol nárok.

    Krátenie dovolenky po ukončení RK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.