Zavrieť

Porady

Vlozenie PC do j. uctovnictva

Mam moznost kupit vyhodne počítac od sukromnej osoby - nie podnikatela.
Je mozne si aj takyto vydavok nejakou formou vlozit do jednoducheho uctovnictva? Ak ano akou formou?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Biba je offline (nepripojený) Biba

    Biba
    Pripájam sa aj ja k Jance a Dade, dokonca to tak mam aj v mojom JU. Ide o kúpu cez zmluvu od fyzickej osoby. Zároveň mám podpísaný výdavkovy pokl. doklad o zaplatení. Vsio.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Uz som to tu v nejakom prispevku pridavala, pri platbe nad 10 tis. brutto za takyto PC by mal ist "bonzak" na DU. Nie kvoli tomu, aby som si medlila ruky, ze som niekoho nahlasila, ale pre "vlastny zadok", aby som neplatila pokutu za nenahlasenie.

    zdendo je offline (nepripojený) zdendo

    zdendo
    Nebude mat nejaku povinnost ta osoba od ktorej to kupim voci DU? napr. ze predava nieco a zdanit to? nechcem niekoho dostat do neprijemnosti. Musi ta zmluva byt overena u notara?Dik vam vsetkym za rychlu odpoved.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    už sme také niečo rozoberali tu:

    http://www.porada.sk/showthread.php?...toto+leg%E1lne

    Pekný deň

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    FO - JU. používam na podnikanie rôzne predmety, ktoré zatiaľ neviem akým spôsobom mám dať do nákladov, koré som si kúpil ešte v čase keď som nebol SZČO - vŕtačku, videorekordér na školenia a podobne. Môžem urobiť kúpno predajnú zmluvu sám so sebou ako súkromná osoba a živnostník alebo je lepšie to urobiť s inou súkromnou osobou ? Ďakujem za odpoveď

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Sám so sebou nemôžeš urobiť kúpno predajnú zmluvu. Buď to jednoducho vložíš do podnikania /bez nákladov/ alebo urob s niekým zmluvy radšej do 10 tisíc aby si nemusel písať bonzáčky.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    V pripade, ze vkladas do podnikania nieco z osobneho vlastnictva a kupil si to rok, dva pred zacatim podnikania a mas doklad o kupe, mozes to zaradit do podnikania v hodnote znizenej o fiktivne odpisy za roky pouzivania na sukromne ucely.
    Napr. mas PC kupeny v r. 2003 za 30. tis. Vypocitaj si odpisy za rok 2003 a PC vloz do podnikania napr. v r. 2004 za cenu znizenu o tie odpisy za r. 2003. V pripade, ze islo o majetok v bezpodielovom spoluvlastnictve, aj keby to malo hodnotu 0 Sk, musis mat suhlas druheho manzela, ze to mozes do podnikania vlozit.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Ahojte, prosím o radu:

    živnostník pred začatím živnosti kúpil pílu a iné veci, ktoré teraz používa na činnosť. Je potrebné to preradiť do podnikania.
    Ako to zapíšem do pokladničného denníka ?? Stačí keď k tomu priložím bločky??

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vera
    Ahojte, prosím o radu:

    živnostník pred začatím živnosti kúpil pílu a iné veci, ktoré teraz používa na činnosť. Je potrebné to preradiť do podnikania.
    Ako to zapíšem do pokladničného denníka ?? Stačí keď k tomu priložím bločky??
    Pokiaľ začal podnikať v roku 2004 , tak na základe bloku mu zaúčtuješ nákup uvedených potrieb do prevádzkovej réžie . Ale tam záleží na tom dátume podnikania a zakúpenia . Treba to zosúladiť .

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    VieraM
    Sám so sebou nemôžeš urobiť kúpno predajnú zmluvu. Buď to jednoducho vložíš do podnikania /bez nákladov/ alebo urob s niekým zmluvy radšej do 10 tisíc aby si nemusel písať bonzáčky.
    Nie je pravda, že od roku 2004 sú bonzáky nad 100 000Sk?
    Alebo sa mýlim?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Julča
    Nie je pravda, že od roku 2004 sú bonzáky nad 100 000Sk?
    Alebo sa mýlim?
    Nermylis sa, je to nad 100 000,- Sk

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Vera
    Ahojte, prosím o radu:

    živnostník pred začatím živnosti kúpil pílu a iné veci, ktoré teraz používa na činnosť. Je potrebné to preradiť do podnikania.
    Ako to zapíšem do pokladničného denníka ?? Stačí keď k tomu priložím bločky??
    Ak to kúpil pred začatím podnikania, tak by som to dala v rámci uzávierkových operácií ako nepeňažný vklad.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    a tento nepeňažný vklad mu zníži ZD?? Teraz som z toho dosť popletená. Je to suma cca 18 000.
    Lebo ak nie, tak to radšej urobím cez kúpno-predajnú zmluvu od niekoho ...

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Áno, dáš to tam normálne ako réžiu, ale nesmie to byť kúpené skôr ako 1 rok pred začatím podnikania.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    No dúfam, že nie je. A keby to bolo staršie?? čo s tým?? rada by som mu nejako znížila ten ZD a okrem toho používa to na činnosť, takže by to bola škoda nezaradiť..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.