Zavrieť

Porady

Upozornenie na mozny podvod - portal 123adresar.sk

dolomiti dolomiti

dolomiti je offline (nepripojený) dolomiti

Vazeny,
Chcem upozornit na moznost podvodu na portali 123adresar.sk
Dnes sme dostali fakturu na sumu 99 EUR od firmy BG TRADE SLOVAKIA s.r.o. ktora prevadzkuje portal 123adresar.sk na zaklade toho ze nam ONI vytvorili profil spolocnosti pred viac ako mesiac, pricom sme sa samy nikdy nezaregistrovali alebo nevyplnali ziadne udaje. Len nam to prislo do emailu.
Nikdie neuvadzaju o objednani sluzieb, len v texte v ich "zavaznych pravidiel".
Vieme ze podobne "portaly" tuto uz boli s podobnym druhom "podnikania" ze sa za registraciu plati a pod, pricom nikde nie je zretelne ze co je spoplatnene a preco.

Na otazku, odpoved emailom, ze my sme sa nikde neregistrovali, ani ziadali ziadnu registraciu, sme odpoved, este nedostali. Obavam sa ze sa ani nedockame.
Takze odporucam neplatit ak by ste podobnu fakturu dostali aj vy, spravime takto aj my.

Zdielajte znamym tuto informaciu, skor ako platia za nieco co by nemali.

S pozdravom,
cestny podnikatel SR
ina1 ina1

ina1 je offline (nepripojený) ina1

Pochváliť
Manžel tiež dnes dostal faktúru mailom, tiež sa neregistroval, ani s nimi netelefonoval. Skúšali sme tam telefonovat, no nedá sa dovolat, poslali sme mail, ze sme si nič neobjednali, nech okamzite zrušia faktúru. Uvidíme čo z toho ešte bude, takýto podvodníci, to je neskutočné. Faktúru samozrejme platiť nebudeme.
0 0
Richard Gašperan Richard Gašperan
Pochváliť
Aj ja som dnes dostal podobnu nezmyselnu fakturu z portalu 123adresar. urcite ju uhradzat nebudem. Na portali som sa nikdy neregistroval, navyse v profile figuruju len zakladne udaje skopirovane zo zivnostenskeho registra takze je evidentne, ze profil vyplnal niekto iny.
Naposledy upravil Richard Gašperan : 04.11.15 at 10:17
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
mazať z mailovej pošty, hádzať do koša.. neplatiť.. raz za čas to skúšajú..
2 0
CrakeN CrakeN

CrakeN je offline (nepripojený) CrakeN

Poskytujem podnikateľské poradenstvo a pomáham pri začiatkoch podnikania. ...viac
Pochváliť
Rovnako to dnes prišlo, písal som im práve mail, že akým právom to bolo vytvorené a tiež zvažujem prípadné právne kroky. Firma má virtuálne sídlo a bulharského konateľa, čo je určite košér ...
0 0
Zuzanazza Zuzanazza

Zuzanazza je offline (nepripojený) Zuzanazza

Pochváliť
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.
1 9
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pochváliť
Zuzanazza
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.
Presne na toto sa taketo podvodnicke spolocnosti spoliehaju! Ze sa najdu jedinci co sklapnu usi a zaplatia...

...alebo, ze by si mala nieco spolocne s tou podvodnickou spolocnostou? Dost pravdepodobne, ked si sa zaregistrovala iba dnes a hned radis zaplatit :-/
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
arizona
Zuzanazza
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.
Presne na toto sa taketo podvodnicke spolocnosti spoliehaju! Ze sa najdu jedinci co sklapnu usi a zaplatia...

...alebo, ze by si mala nieco spolocne s tou podvodnickou spolocnostou? Dost pravdepodobne, ked si sa zaregistrovala iba dnes a hned radis zaplatit :-/
hneď po prečítaní príspevku mi napadla druhá možnosť..
2 0
Ifco01 Ifco01

Ifco01 je offline (nepripojený) Ifco01

Pochváliť
Zuzanazza
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.
Milá pani Zuzanazza, práve preto, že sa nájdu ľudia, ktorí podobným podvodníkom takéto faktúry okamžite uhradia, vznikajú takéto firmy ako huby po daždi. Keď Vám o pol roka príde mesačne 10 alebo 15 faktúr z rôznych portálov, tak ich automaticky uhradíte, aby ste predišli komplikáciám? To sa pokojne môže stať, že vďaka rozumnej rade Vášho "právnika" môžete o pár rokov pracovať iba na to aby ste uživili parazitov, ktorí sa takýmto spôsobom na Vás prisajú.
Vzhľadom na dátum registrácie je celkom možné, že ste práve zo spomínanej spoločnosti a v tom prípade sa Vášmu príspevku vôbec nedivím. A ak Vám krivdím, tak sa Vám úprimne ospravedlňujem.
Nám prišla táto faktúra taktiež, ale v žiadnom prípade ju nemienime uhrádzať. Taktiež zo samotného profilu je nadmieru jasné, že nebol vyplnený našou spoločnosťou.
1 0
dolomiti dolomiti

dolomiti je offline (nepripojený) dolomiti

Pochváliť
Mila Zuzana,
nechapem ako je mozne ze ste dostali Fakturu este predtym ked vsetci sme dostali dnes. Aj v ORSR je zmena majitela firmy urobena dnes, cize je asi zrejme ze dnes zacali posielat masovne...
A rad by som chcel vediet (pretpokladam ze vatsina to chce vediet) ktory je ten "druhy podobny pripad"aby sme konali skor ako dostaneme tu fakturu...
hmmm ale to asi neviete ani Vy, lebo ako aj Firma BG Trade Slovakia bola editovana s dnesnim dnom, takto aj Vas profil bol vytvoreny s dnesnim dnom....nieco mi tu nesedi...

cestny obcan SR
3 0
majajo majajo

majajo je offline (nepripojený) majajo

Pochváliť
Tiež som dnes dostal faktúru, a reagoval som ako všetci - napísal som mail, že som si nič neobjednal a faktúru nezaplatím. Naviac sa mi zdá, že je vo faktúre pár chýb. Telefón je celý deň hluchý.
0 0
Samino Samino

Samino je offline (nepripojený) Samino

Pochváliť
A nie je to tak, ze faktura musi byt vystavena na zaklade potvrdenej objednavky? To by potom mohol posielat faktury hocikto a hocikomu. Mne prisla faktura, de jure som nic neobjednala, neriesim
1 0
PetKov PetKov

PetKov je offline (nepripojený) PetKov

Pochváliť
Dostali sme mail a nebudeme na neho reagovať. V prípade, že nám príde platobný rozkaz, podáme voči nemu odpor a trestné oznámenie pre podvod.
0 0
Richard Gašperan Richard Gašperan
Pochváliť
08.09.2015 mi bol od 123adresar doruceny mail ze moj profil spolocnosti bol zverejneny na ich portali, samozrejme bez mojeho vedomia, preto som na mail nijako nereagoval. Uz sa niekomu vyjadrili mailom na vasu staznost, alebo sa im niekto dovolal?
0 0
Samino Samino

Samino je offline (nepripojený) Samino

Pochváliť
Richard Gašperan
08.09.2015 mi bol od 123adresar doruceny mail ze moj profil spolocnosti bol zverejneny na ich portali, samozrejme bez mojeho vedomia, preto som na mail nijako nereagoval. Uz sa niekomu vyjadrili mailom na vasu staznost, alebo sa im niekto dovolal?
Ano, aj mne bol zaslany 19.9.15 a bol to len ozmamovaci mail. Nikde nebolo uvedene, ze to bude spoplatnene. Je to cisty podvod. Faktura je vystavena jednostranne.
0 0
dethomaso dethomaso

dethomaso je offline (nepripojený) dethomaso

Pochváliť
jasne, ze je to podvod...presne, ako nedavno tie basne-portal, ci sportove stranky.
staci si pozriet kto je vlastnikom domeny 123adresar.sk a kolko akych domen vlastni.
momentalne ich je 4625. tu mi pride napriklad aj zvlastne, ze vlastnikom domeny nie je BG trade, ale firma, tvariaca sa, ako registrator domen. pri tomto pocte by som sa ani necudoval, ze aj to zavana minimalne kseftovanim s domenami.
Naposledy upravil dethomaso : 04.11.15 at 13:31
0 0
qomrichj919 qomrichj919

qomrichj919 je offline (nepripojený) qomrichj919

Pochváliť
podobne dnes mi prišla FA na 99E, ale ja ani len netuším, že by som sa na takej stránke registroval a nie to aby mi prišla nejaká objednávka či čo.. rovno FA

bol som oficiálne registrovaný iba na webe 123dopyt a aaadopyt, to, že niekto si na svojom webe vytvoril môj profil firemný bez môjho vedomia... tak to isto nie, veď tie údaje sú okopírované zo živnostenského registra, isto si nevytvorím profil s predmetmi, ktoré vôbec na podnikanie nevyužívam, len ich mám zapísané v živnosti keby náhodou raz.. tie dátumy vo FA písal niekto čo ani netušil o čo ide tuším, 2x odlišný d. splatnosti ach
Naposledy upravil qomrichj919 : 04.11.15 at 14:18
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Pochváliť
Zuzanazza
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.
Vymeňte právnika
5 0
masinka masinka

masinka je offline (nepripojený) masinka

Pochváliť
Tiež sme dnes po 18 dostali faktúru. Tak ma to nahnevalo. Telefon je nedostupny, maily sa nam vracaju ako nedoručene.
0 0
Koloman Kalman Zifčák Koloman Kalman Zifčák
Pochváliť
Aj mne prisiel email s fa.....neviem asi podám podnet na ŠOI
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 02.09.15
  2. Príspevkov: 52, Posledný príspevok: 12.10.12
  3. Príspevkov: 14, Posledný príspevok: 20.07.05
  4. Príspevkov: 10, Posledný príspevok: 17.01.05
  5. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 16.01.05