Zavrieť

Porady

Najvyssi dochodok

Dobry den, klient ma poprosil nastavit mzdu tak, aby v sucasnosti poberal najvyssi mozny dochodok. Ako vypocitam sumu najvyssieho dochodku? Dik. Prosim o konkretnejsiu info, lebo z osobnych mzdovych bodov a podobne som mierne dopletena ;-) Dakujem
veronikasad kolko má rokov ?
patka.bn Ma 52 rokov, 2 deti - zena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 62 zákona o soc. poistení Osobný mzdový bod je najviac v hodnote 3. Čiže ak by si mu aj dala mzdu vyššiu ako trojnásobok priemernej mzdy, bod mu neporastie.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Peggynka, Andyke, Anika61, Katy a R, karakul, Kvaka
    6

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Keďže sa dôchodok počíta (až na výnimky) z celého produktívneho života, pár rokov vysokých odvodov ho nevytrhne. Ak má však veľa rokov do penzie, pravidlá sa zrejme zmenia (len za posledné roky došlo k viacerým zmenám) . Vzhľadom na solidaritu a krátenie vysokého priemerného mzdového bodu je potrebné prepočítať, či má vôbec zmysel platiť vysoké odvody.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    VÍNO NITRA Určite sa toto nevyplatí. Zaplatené poistné nie je adekvátne k výške potom priznaného dôchodku. Radšej si odkladaj niekde osobitne na "prilepšenie" k dôchodku.
    Mária27 ona to nemá hodnotiť ale vykonať
    karakul ...áno, je to pravda - ale upozorniť na úskalia, neefektívnosť môže
    patka.bn Toto je to co ma zaujima - vyska priznaneho dochodku - keby som cely zivot zarabala 5000 eur, tak dochodok dostanem napr. 1500? Existuje nieco ako strop? Dik
    patka.bn Ano, mam to vykonat a suhlasim s Maria27 a dakujem, ale zaroven by som aj chcela len tak zo svojej iniciativy napisat aj neefektivnost ako pise aj karakul. Tiez dakujem. Preto sa pytam - mzda vo vyske napr.1800 eur je neadekvatna k vyske dochodku, ked ma pani 52 rokov a 2 deti? Dik
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musi platit cely rok najvyssie mozne odvody na dochodkove poistenie, aby mal v danom roku vypocitany najvyssi mozny osobny dochodkovy bod.
    Z toho lahko odvodis hrubu mzdu.
    A ak ospravne podotkla Maria27, nad 3 nasobok priemernej mzdy to uz nema zmysel zvysovat.
    Naposledy upravil ivka70 : 04.11.15 at 13:06

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.