Zavrieť

Porady

ohlasenie stavby

mam na vas otazku, potrebujem k rodinnemu domu na dedine pripojit statnu vodu, vsetko uz mam spravene aj s kanalizaciou okrem vodomeru, ten mi daju ak zadam nejaku ziadost ktoru musim odniest na urad ako ohlasenie drobnej stavby, no mne sa to nezda, ja nic nejdem kopat ani burat, len mi vodar pripoji vodomer v sachte otvorim ventyl a voda mi v dome tecie, diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Potrebujes podat ziadost na vas obecny urad ,suhlas od vodarov a projekt.
    Ako sa chces napojit na obecny vodovod,ak neplanujes kopat???

    Pozri sa na web stranku vasej obce,vacsina obci ma postup a tlaciva na stiahnutie aj na svojej stranke.
    Ale navstevam oboch institucii sa aj tak nevyhnes. A trva to par tyzdnov,hlavne vyjadrenie od vodarni a prichod technika,ktory ti merac nahodi. Nahodenie meraca stoji asi 150€.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Ja som to pochopil tak, že RD je napojeny na vodovod bez povolenia, teda s nejakym suhlasom obce, ale nie v zmysle ustanovení stavebneho zakona.
    Pravdepodobne chce spravca vodovodu v zmysle ustanoveni zakona 442/2002 Z.z. o verejnych vodovodoch a verejnych kanalizaciach doklad o tom, ze stavba je legalna.
    Pripojka sa da zrealizovat na zaklade ohlasenia stavebnemu uradupodla par 57 ods. 2 SZ, ale ak je uz postavena, oficialne sa da povolit iba postupom o dodatocnom povoleni stavby podla par 88a SZ.
    wayo presne tak niekedy sa tak robilo ze sa to ustne povolilo alebo neviem kanalizaciu vyuzivam v pohode na vodu som napojeny na obecnu ale len po vodovodnu sachtu kde je ventyl a tam ma pokracovat vodomer ale ten mi daju ked ohlasim drobnu stavbu ci ako a toto sa pytam cize musim ist na urad na nas okres a tam dat jedno tlacivo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.