Zavrieť

Porady

Autobus bez zastavky stoji pred mojim domom na mojom pozemku

Dobry den,pred nasim domom,na nasom pozemku ,vyskakuju ludia aj deti z autobusu,ktory zastane pri nas,hoci tam nie je ani chodnik,ani zastavka,absolutne ziadne vyznacenie,nic.Na obci mi poslanci odvetili,ze co riesim,ten autobus tam stoji 50 rokov a oni s tym nic nemaju.Myslim,ze to,ze ohrozuju aj obcanov,aj nas ,bezpecnost maju riesit,Mne ludia skacu na kapotu auta ked vychadzame z domu a pride autobus,este mne nadavaju , ,,ziadala som nech daju zastavku vyssie,kde je aj chodnik,sme sa hlavne ceste plnej nakladiakov a ani prechod tu nie je ,kam sa mame obratit? SAD s tym nic nema,kam to posunut,ked obec to nechce riesit?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Máš právo chrániť svoj majetok a nakladať s ním, ako vyhovuje tebe, ale zvyk je železná košeľa. Myslím ľudí, ktorí sú na tvoju zastávku zvyknutí, tebou navrhovaná zmena bude pre nich lepšia a či horšia? Možno od toho sa odvíja neochota poslancov tvoju žiadosť akceptovať a možno je to len neochota zmeniť zaužívaný zvyk. Najhoršia varianta je posluhovanie mocnejšiemu.
    Rieš všetko písomne a keď sa bude prejednávať tvoja žiadosť, zakaždým choď na zasadnutie zastupiteľstva. Vyžiadaj si stanovisko dopravného inšpektorátu.
    Prinajhoršom popros o pomoc redaktorov z relácie Pomoc, zákruta.
    Držím palce a napíš ako pokračuješ.
    obeca Dakujem ,ano dam vediet,no je to neochota,na zasadani z ich strany az arogancia,uvidime,co nas teraz caka
    Mária27 Riešili sme raz taký prípad na zastupiteľstve a obec musela ustúpiť (to bolo MHD).

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ako to, ze poslanci s tym nic nemaju? Ved zriadenie riadnej zastavky v kazdej obci je povinnostou obce a poslanci su tam na to,aby aj taketo veci riesili.
    Ale je vhodne,aby si napisal ziadost o zriadenie zastavky na obec PISOMNE. Musia tvoju namietku riesit.Ziadaj aj pisomnu odpoved.Asi sa im do toho nechce,musis viac naliehat.
    Ved aj oni musia uznat, ze za 50 rokov sa situacia dost zmenila...
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    obeca Poslanec,ktory ma na starosti nas obvod,je zaroven riaditelom vapenky,kam jazdia tie nakladiaky,mne povedal,ze kde budem parkovat auto,ked tam bude chodnik,,,,staci?
    jslancik práveže nestačí. ty teraz parkuješ auto na obecnom pozemku? alebo čo tým chcel povedať? že na chodníku nebudú nájazdy pred vstupom na tvoj pozemok?
    obeca No to som mu potom raz,dva vysvetlila,ze pozemok je moj,navyse on nemoze nikomu zabranovat vo vjazde ,taky Boh tu nikto nie je ,ale mal len snahu sa ma zbavit,riesime totiz aj rychlost tych nakladiakov,mame tu 40 tku no nedodrzuju to a nemame tu kanalizaciu,ako jedina ulica v celej obci,mame sa uskromnit v prospech ostatnych ,robia tu kanalizaciu 15 rokov a nemaju ziadny zaujem dorobit aj nam,ziadaju vysoku sumu,ktoru vedia,ze nedostanu a mensiu sumu ani ziadat nebudu ,my ziadame od nich sumu za nas usek ,do teraz este ani neodpovedali ,cize je toho vela a snazia sa nas iba odpinkat ,rada by som este vedela,dokedy musia odpoved na of,ziadost? 30 dni? Pretoze niektori nedostali odpoved vyse roka
    jslancik sprav si tam plot, bránu. ostatné bolo treba riešiť pred kúpou pozemku či stavbou domu - kanalizácia atď.
    obeca Riesili sme pred kupou viaceri ,bolo nam povedane,ze bude dokoncena na buduci rok,,vtedajsi ,spravim,dakujem vsetkym za radu
    arizona Samozrejme,ak tam bude chodik,tak na nom parkovat nemozes. Ale na sukromnom pozemku si predsa mozes urcit miesto na parkovanie,to ti nemoze nikto zakazat. Asi bude fakt jedinym vychodiskom ohradit pozemok a nech si obec riesi ostatne....
    obeca Ano on nemoze postavit chodnik na mojom pozemku
    arizona Na sukromnom pozemku nie. To sa neda postavit chodnik na opacnej strane? A tvoj pozemok konci hned pri ceste? Mozno by pomohol nejaky nakres,nech si to vieme predstavit
    obeca Ja som si nafotila aj ten autobus,dva za sebou pred domom ,pride,vyskacu ludia a ide dalej ,je nas tu viacej nizsie tie hydranty riesia ,rozbitu cestu nikto s tym nic nema mne povedali vyzbierajte si podpisy od ludi ze tam nechcu zastavku ,lenze tu ziadna nie je hovorila som,ze ked sa nieco stane kto bude zodpovedny? Skacu pred mojim domom na mojom pozemku skolsky autobus rychle nakladiaky malo by im zalezat na bezpecnosti ludi deti aj nas ved to nie je sranda a nic vyskusam este ten dopravny a posuniem si teta plot na samotnu hranicu a mozem hladat tuje
    arizona A daj pre istotu aj nejaku tabulu s oznacenim,ze sa jedna o sukromny pozemok. Lebo to asi ludia nevedia,ked su tak dlho nauceni,ze je neohradeny. Mozno si myslia,ze je obecny
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ak to nepôjde podobrotky...
    Ak Ťa to neobmedzí pri výjazde/vjazde do Tvojho dvora, nemusíš hneď investovať do plota či brány... predpokladám, že tam už nejaké máš... Čo tak vysadiť tam nejaké minimálne metrové tuje alebo dať 1-2 veľké šutre... ? Naposledy som takú mega skalu videla pri jednom plote v Terchovej - majiteľ rožného pozemku mal zrejme tiež podobný problém - miesto ako stvorené na parkovanie... A u nás v susednej slepej uličke prijali noví majitelia zdupľované "protiparkovacie" opatrenie - vysadili tuje a pomedzi ne na striedačku - skaly...
    Ak hľadáš oporu v zákone, pozri tu: napr. § 44, písm. c, d - obec
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...stnej-doprave/
    Komunikuj zásadne písomne, na vedomie aj ostatným dotknutým orgánom.
    Naposledy upravil Oliwa : 10.11.15 at 06:30
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik tiež som jej chcel navrhnúť skaly. len tam je problém ten, že skaly sa zvyknú dávať nie na vlastný pozemok, ale na obecný. Že niekto má na hranici plot, a aby autá neparkovali pri plote, tak tam dá skaly. Len takýchto ľudí môže prekvapiť výzva na odstránenie predmetov z obecného pozemku, prípadne faktúra za užívanie obecného pozemku. Keď skaly, tak jedine na svoj pozemok, aby nepretŕčali za hranicu.
    A neriešia pohyb chodcov po súkromnom pozemku. Možno auto či autobus tam nezaparkuje, ale chodci prejdú.
    Oliwa Lenže toto nie je prípad obecného pozemku... Jej pozemok, jej skaly... neviem si predstaviť, akú pokutu a na základe akého VZN by jej obec mohla vyrúbiť... A čo sa týka chodcov, tak tých strpieť by nemal byť taký problém... Keďže nebýva niekde na lazoch, treba s nimi počítať ... Napr. takej Žabinke vraj zablúdili rovno na terasu - okoloidúci turisti... čo má povedať potom chúďa tá?
    jslancik pokiaľ si dá skaly na svoj pozemok, tak by nemal byť problém vo vzťahu k obci. len čo by jej to poriešilo... Hranica súkr. pozemku nie je jasne vyznačená, vjazd na pozemok detto. Niektorý z tých chodcov si tam vyvrtne členok na jej pozemku a bude mať problém majiteľ.
    kopretinka cudzí nemá čo robiť na jej pozemku....ja som si vyvrtla členok na chodníčku pred rodinným domom,lebo bol zapadaný lístím....som mala akože žalovať majiteľa? dala som ľad a neriešim....
    jslancik áno, mohla si žalovať majiteľa. A majiteľ je dokonca zodpovedný aj za cudzí chodník pred jeho domom, aby bol udržiavaný.
    a ako má ten cudzí vedieť, že je to súkromný pozemok, keď nie je ohradený/jasne vyznačený?
    Oliwa Nič jej nebráni osadiť si tam jednu-dve tabuľky s nápisom "Súkromný pozemok". A na vyznačenie hraníc stačí vo výške 30 - 40 cm zapichnúť kovové kolíky a natiahnuť reťaz... Koniec-koncov tú tabuľku možno zavesiť aj na tú reťaz - jedno z riešení pre neznalých pomerov. Nebude to síce pastva pre oči, ale ak to pomôže vyriešiť problém... Ale predtým by som si overila hranice môjho pozemku v katastrálnej mape - pre istotu...Nevieme, ako je dom situovaný a prečo nemajú podobný problém povedzme susedia, ak tam nejakí sú...
    obeca Sutre obrubniky si dali nizsie sprava ciest sa vyjadrila,ze ich maju odstranit,mne ludia nevadia,iba to,ze si tu spravili zastavku ,obec hoci tu ziadna nie je,na mojom pozemku aeste im vadi ked tu parkujeme ci vychadzame z vlastneho,,,,snad chapete hore je vybudovany chodnik ,sirsia cesta a neriesia to
    jslancik správa ciest sa nemá čo vyjadrovať k tujám či kameňom na súkromnom pozemku. ibažeby to bolo tak, ako som písal vyššie.
    Mimochodom, kúpiť pozemok, ktorý je verejnou komunikácikou či s ňou tesne susedí, nie je moc rozumné. a treba počítať s obmedzeniami. ale zas šikovný človek z toho vie vytrieskať maximum.
    obeca Vraj ak cez zimu pojde pluh a zlomi sa im tak im to daju preplatit.....
    jslancik veľmi vtipné s tým pluhom. pekne cvičia s ľuďmi, a tak primitívne. pred sezónou pluhov chodia pracovníci a zapichujú na hranicu cesty drevené tyče, ktoré vyčnievajú aj z výraznej snehovej nádielky - slúžia na orientáciu vodičov pluhov.
    fakt vtipné oni by si chceli dať preplatiť to, že si zlomia radlicu na tvojom súkromnom pozemku? jedine, že by mali od teba objednávku na odhrnutie tvojho dvora. argumenty ako sviňa, fakt vtipné
    obeca To povedali tomu susedovi co si dal zatarasu stale mu nicili hydrant voda tiekla a starosta nevedel co s tym
    jslancik to tam nikto nemáte od cesty plot? ved si spravte pekný mocný múrik na hranici pozemku a neriešte pluhy, nákladiak, autobusy. v tomto prípade je mocný plot výslovne žiadúci.
    Súkromný pozemok je súkromný pozemok.
    obeca Mame aj predzahradky,ale este predtym mame pozemky,cize budeme posuvat tak kam patria
    obeca Taku skalu tu mal sused odtiahli mu ju ,sutre si davali kvoli nakladiakom,pretoze im prerazilo hydrant opakovane a stale je to nevyriesene
    jslancik no skúsil by niekto odstrániť skalu z môjho pozemku... to je už vážna vec a ľahko riešiteľná. riaditeľ fabriky sa môže strčiť...
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zastávka SAD - zriaďuje ju dopravca (teda ten, ktorý má na starosti prímestské autobusové linky) na žiadosť aj samosprávy obce. Pri zriadení zastávky je okrem iného potrebný i súhlas a odborné posúdenie z DI (kvôli bezpečnosti cestnej premávky).
    Takže podať zastupiteľstvu oficiálnu písomnú žiadosť o premiestnenie zastávky na iné, bezpečnejšie miesto. Upozorniť zastupiteľstvo i na fakt, že zastávka sa nachádza na súkromnom pozemku a nebolo ti doručené žiadne rozhodnutie o zabraní tvojho majetku štátnym orgánom.
    Zároveň (ak sa dá) upozorniť SAD na fakt, že zastávka v obci XYZ je zriadená na nevhodnom mieste a navyše na súkromnom pozemku bez súhlasu vlastníka pozemku a navyše zriadené tejto zastávky komplikuje dopravné riešenie komunikácie.
    O tomto možno upozorniť i DI.
    obeca Dakujem vsetkym,dam vam vediet ako sme dopadli

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    jediné, čo s tým môžeš reálne spraviť, je ohradiť si svoj pozemok (očividne nie je jasná hranica tvojho pozemku).

    A pri šoférovaní treba dávať pozor na chodcov. Ospravedlňovať sa nejakou zvýšenou koncentráciou chodcov v určitých krátkych intervaloch je troška blbosť.

    Koľkokrát denne sa ti stane, že ťa chodci obmedzujú pri výjazde z tvojho pozemku na cestu? Skús trúbiť, ak ťa takto obmedzujú, a uvidíš, že to pomôže.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    obeca Dakujem za odpovede,ked si ohradim svoj pozemok uz dve nakladne auta neprejdu ,to som brala ako tu poslednu moznost,ak by zastavku nedali tam,kam patri .Skusim teda dopravny ako prvy
    arizona To nie je tvoja starost, ze neprejdu dva nakladiaky vedla seba. To nech riesi obec. Nikto ti nemoze zakazat ohradit svoj sukromny pozemok.
    obeca Ano,len som myslela,ze vyriesim nieco slusne ,ze to budu brat na vedomie a riesit
    taiko na ohradeni si svojho majetku nie je nic neslusne. Neslusne sa sprava obec/SAD, ze to neche riesit
      zbaliť

    Autobus bez zastavky stoji pred mojim domom na mojom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.