Zavrieť

Porady

Môže konateľov syn vyberať z firemného účtu, keď nie je už naďalej zamestnancom firmy?

Môže konateľov syn vyberať z firemného účtu, keď nie je už naďalej zamestnancom firmy? Syn bol zamestnaný vo firme. Keď bolo treba ísť po peniaze, zavolala som mu a vybral ich a doniesol do účtarni. Bol s ním ukončení pracovný pomer, nakoľko je zamestnaný v inej firme. Môže on aj naďalej ísť po peniaze, alebo už nie keď nefiguruje vo firme, samozrejme na základe príkazu konateľa spoločnosti iba ich vyberie a prinesie do firmy/účtarne ( iba v prípade núdze)?
Naposledy upravil kuravesele : 09.11.15 at 12:00
7 komentárov     zbaliť
kopretinka si asi koleduješ o dobrý prúser........
kuravesele ? tak asi nie pre istotu?
kopretinka náhodou sa mu cestou niečo stane.....nemáš to ničím kryté
kuravesele a nie je to kryté tým, že aj na výpise z BÚ figuruje on ako ten kto vybral peniaze?
Consultix Ako pises, za tie peniaze zodpoveda on... Aj ked co Ti to pomoze, ked sa mu nieco stane....
kukučka Má hmotnú zodpovednosť? A ty?
kuravesele ja mám hmotnú zodpovednosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Majitel uctu ma pravo udelit dispozicne pravo k uctu akejkolvek fyzyckej osobe. Samozrejme, tato FO zodpoveda za nakladanie s tymito fynancnymi prostriedkami. Podla mojho nazoru mozes tieto opracie uctovat cez ucty 378, resp 379, nakolko sa nejedna o zamestnanca, ani o spolocnika - ktori maju "svoje" zuctovacie ucty.
    Pismne poverenie je vhodne. Ale aj keby nebolo, kazdy vyber, neodovzdany druhej strane (z pokladne do banky, alebo z banky do pokladne) by bolo bezdovodnym obohatenim,
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele on ihneď prinesie peniaze do firmy, tak nemôže to byť klasicky zaúčtované 211/261 a 261/221 ako dotácia pokladne a výber z BÚ?
    Consultix Podla mna nie. Cudzia osoba vyberie peniaze z uctu. Vznikne voci nej pohladavka. Ktoru vyrovna vkladom do pokladne.
    A to sme este vobec neriesili zakon o zamedzeni platieb v hotovosti. Je to tretia strana, mal by sa riadit limitmi na hotovostne operacie.
    Ale je to vec debaty, ja by som to ale na 261 neuctoval. Pre mna je to cudzi clovek, co s firmou nic spolocne nema.
    kuravesele dobre ďakujem pekne
    Consultix Nech sa paci Aj ked by som bol zvedavy na nazor inych
      zbaliť
    kuravesele dobre poviem konatelovi
    jslancik symbolický čas, symbolická odmena.

    Môže konateľov syn vyberať z firemného účtu, keď nie je už naďalej zamestnancom firmy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.